West Ham 1-1 Burnley: Maxwell Cornet nepremárnil penaltu a Clarets začína svoj život potom, čo Shawn Dycke vyrovnal | futbalové správy

Prázdne Burnley začalo žiť po remíze Seana Dyckeho 1:1 s West Hamom po tom, čo Clarettov Maxwell Cornet minul penaltu v prvom polčase na londýnskom štadióne.

Zostupom ohrozená strana, ktorá v piatok vyhodila Daichiho po desaťročí vedenia, sa ujal vedenia cez Woota Wighursta (33), len tri minúty po tom, čo stredopoliar Ashley Westwood utrpel vážne zranenie, ktoré spôsobilo dlhé zdržanie.

Cornet následne minul penaltu v nadstavenom čase v prvom polčase po tom, čo ju prihral brankár West Hamu Lukasz Fabianski, keď strelil gól jeden na jedného.

Hráč Pobrežia Slonoviny svoju chybu odčinil, keď v 74. minúte vyrovnal Tomas Sucic, ktorý viedol priamy kop pre Manuela Lanziniho.

obrázok:
Tomáš Sučič z West Hamu United (vpravo) oslavuje skórovanie z vyrovnávajúceho gólu

Burnley si pod dočasným dohľadom hlavného trénera U23 Mikea Jacksona nechalo dva veľké góly od brankára Nicka Popea.

Angličania Issa Diop a Michel Antonio neskoro popreli, aby zabezpečili postup Burnley o tri body za 17. Everton.

Medzitým West Ham premárnil príležitosť postúpiť na piate miesto a zostať na siedmom mieste, päť bodov za štvrtým Tottenhamom, ktorý hrá zápas za Hammers.

Pápež sa vyhýba Cornetovej hanbe

Po tom, čo bol Daichi odvolaný len dva dni pred návštevou West Hamu, dočasný tréner Jackson spolu so zraneným kapitánom Benom Meem, ktorý bol súčasťou trénerského štábu londýnskeho štadióna, dostali za úlohu pokúsiť sa odviesť Burnley len na druhé miesto. Sezónna výhra.

West Ham, napriek tomu, že sa vo štvrtok dostal do európskeho semifinále prvýkrát po 46 rokoch, začal, keď Bob musel riešiť prestávku po celej dĺžke, aby v 13. minúte poprel Jarroda Bowena, pričom kapitán Burnley James Tarkowski prekonal Aarona Cresswell. Výstrel z čiary po štyroch minútach.

READ  Slovensko odštartuje hry výhrou 4:0 nad Maďarskom Správy, šport, práca

Potom Westwood z Burnley utrpel vážne zranenie v 22. minúte po konfrontácii s hráčom West Hamu Nikolom Vlasicom, ktorý privolal stredopoliara Claretta na okamžitú lekársku pomoc.

Zápas bol na približne 10 minút prerušený, keď sa Westwood podrobil ošetreniu a Vlasic sa rozplakal po neškodnom súboji v strede poľa.

Po troch minútach Westwoodovho naťahovania k potlesku v stoji a po lekárskej pohotovosti v dave sa Burnley ujal vedenia.

Hráč Burnley Ashley Westwood po ťažkom zranení odchádza z ihriska na nosidlách
obrázok:
Westwood odchádza z ihriska na nosidlách

Wighurst strelil iba svoj druhý gól v drese klubu, keď hlavou odskočil po rohovom kope Corneta Jay Rodriguez hlavou proti brvnu.

Cornetová následne premeškala príležitosť zdvojnásobiť postup hostí. Po vydaní singlov náhradníkom Joshom Brownhillom, ktorý nahradil Westwooda, ho zrazil impulzívny Fabianchi.

Poobčan Slonoviny penaltoval, no po tom, čo Fabianski poslal zlým smerom, jeho strelu krídelník vyrazil vedľa pravej žrde.

Za premrhanie dostal v 74. minúte Souček, ktorý z priameho kopu Lanziniho strelil svoj šiesty gól v sezóne.

Cornet musel poďakovať Bobovi za to, že nepremárnil drahšiu penaltu, pretože anglický brankár v 88. minúte zabránil Diopovi v parádnom zákroku jednou rukou z hlavičky obrancu.

Potom, o minútu neskôr, bol Bob znovu vyzvaný k akcii, keď zastavil Antoniov sólový pokus získať bod pre Burnley.

Štatistiky Opta: Zápas West Hamu po Európskej lige

• West Ham vyhral iba tri z 10 zápasov Premier League bezprostredne po zápase Európskej ligy v tejto sezóne (D2 L5).
  • Žiadny tím neskóroval v tejto sezóne Premier League viac ako Burnley (13), pretože je to teraz Clarettov najvyšší počet remíz v jednej sezóne Premier League.
  • Burnley sa stalo 20. a zároveň posledným tímom v Premier League, ktorý v tejto sezóne premenil penaltu – Maxwell Cornet sa však stal tretím hráčom Claretta, ktorému sa v Premier League nepodarilo premeniť penaltu.
  • Michail Antonio mal dnes sedem neúspešných striel za West Ham a nedokázal skórovať v posledných 13 zápasoch Premier League, pričom strelil 26 gólov bez úspechu, odkedy naposledy skóroval na Nový rok.
  • Len Tottenham (52) minul doma v Premier League viac penált ako West Ham.
READ  Alex Eala padá vo štvrťfinále ITF W25 Monastir

Moyes: Premeškali sme príležitosť

Na prístupný prehrávač videa použite prehliadač Chrome

Manažér West Hamu David Moyes cíti, že jeho tím premeškal príležitosť vyvinúť tlak na prvú štvorku, keďže doma s Burnley remizoval 1:1.

Tréner West Hamu David Moyes:

„Bol to zápas, v ktorom sme premárnili príležitosť. Dnes sme mali možnosť vyzvať niektoré tímy, ktoré sú bližšie k špici, ale s výsledkom sme to v ten deň vzdali.“

„V zápase je veľa vecí, ktoré to zmenili. Začali sme naozaj dobre a potom prišlo hrozné zranenie Ashleyho Westwooda, čo očividne na chvíľu vykoľajilo tempo zápasu a počas toho sme stratili koncentráciu.“

„Ale je to naša chyba, nie chyba nikoho iného.“

Jackson: Je to skvelý výsledok

Dočasný manažér Burnley Mike Jackson hovorí, že po piatkovom prepustení Seana Daichiho je v tíme cítiť „tímovú prácu“.

Tréner Burnley Mike Jackson:

„Nakoniec je to pre nás dobrá bodka. V prvom polčase sa nám darilo a potom nám unikla penalta, myslím si, že niekedy zostáva trochu v skupine.“

„V druhom polčase sme mali občas aj trochu šťastia, ale bol to skvelý výsledok.

„Incident s Ashom ovplyvnil skupinu…pretože je to ich kamarát. Dúfame len, že je v poriadku. Keď sa pozrieme na všetko, čo sa stalo tento týždeň a čo sa stalo v dnešnom zápase, je to pre nás na záver dobrá bodka.“

Muž zápasu – Nick Pope

Nick Pope predviedol úžasný zákrok pri remíze Burnley 1:1 s West Hamom.

Brankár Burnley bol v dobrej kondícii, keď predviedol tri prvotriedne zákroky, ktorými poprel West Ham, pričom všetky tri ukázali jeho vynikajúce brzdiace schopnosti.

READ  Kedy a kde sledovať FC Barcelona vs Rayo Vallecano

Prvý zákrok prišiel predčasne proti Bowenovi, keď ľavačkou otočil West Ham dopredu zvnútra pokutového územia.

Druhý, pravdepodobne najlepší z troch, videl, ako anglický brankár odmietol Diopa s ohromujúcou pauzou, keď pravačkou odstrelil obrancu a o minútu neskôr musel byť v strehu, aby zastavil Antonia v jednom zápase. -jedna šanca.

Bez Boba by Burnley nevyšiel s bodom.

Čo bude ďalej?

V nedeľu 24. apríla o 13:00 hod.

Začína o 14:00

West Ham odlieta do Chelsea v super nedeľu o 14:00 – NAŽIVO Sky Sports Premier League – Kým Burnley vo štvrtok o 19:45 hostí Southampton – naživo Sky Sports Premier League.