Švédi získali bronz na majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov

Musí to byť Lukas Pettersson.

Švédsky útočník sa presadil počas celého zápasu o bronz. Zdá sa, že v druhom zápase otvoril skóre jednou strelou, ktorá sa dostala do siete, no gól sa vrátil pre ofsajd. Na začiatku tretej tretiny sa dostal do čiastočného úniku, strelou minul bránu a odrazenú loptu skúsil doraziť do prázdnej brány, no Slovák Andreas Straka dostal hokejku na puk, aby pomohol brankárovi a udržal hru pri živote. Remíza 0-0.

Napokon, v hre, v ktorej boli vysoko rizikové šance na prvom mieste – v druhu hry, ktorá u fanúšikov rezonuje, no je to hra, ktorú brankári milujú a tréneri milujú – Pettersson našiel trochu denného svetla, keď si zobral prihrávku od Alphonsa Vrija z ihriska. riešiť. Potom vstúpte do hornej časti konfrontačného kruhu a prehoďte streleckú tyč za Slováka Alana Lendaka. Gól zabezpečil Švédsku vedenie 1:0 na ceste k víťazstvu 4:0 a bronzovej medaile na majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov 2024. Konečné skóre nenasvedčovalo tomu, aký bol zápas vyrovnaný, keďže Slovensko prekonalo Švédsko 36:25 a v tretej tretine bol zápas nerozhodný 0:0.

„Buďte trpezliví, to je všetko, o čom sme hovorili,“ povedal Peterson. „Góly mali prísť, pretože sme neustále útočili. Takže buďte trpezliví.“

Petterssonov gól na 9:16 záverečného framu prinútil Slovákov hrať s väčšou naliehavosťou v snahe o vyrovnanie, ale Švéd Luev Harenstam bol v tento deň neporazený a premárnil niekoľko slovenských šancí.

Harenstam okradol Tobiasa Tomeka, keď zneškodnil Strakovu strelu z bodu a udržal stav 1:0 s necelých sedem minút hry. Slovensko sa onedlho dostalo do pohybu, no ako to už počas celého turnaja býva, Slováci sa len ťažko dostávali do prevahy. Neskórovali, v presilovej hre padli na 4:26 (15 percent).

READ  Zhrnutie správ: Rómski fanúšikovia vypískali extrémne tvrdú Cottlebu

Švédsko pridalo poistku o 16:24, keď Melvin Fernstrom ukradol puk Slovensku a prihral ho Jackovi Berglundovi na ležku. Hoci Berglunda najprv zachránil Alan Lindak, odrazená lopta smerovala priamo k Fernstromovi, ktorý sa nemýlil a rýchlo skóroval. Na druhom konci ľadovej plochy Harenstam vyhodil ruky do vzduchu, vedel, aký dôležitý je druhý gól.

Berglund našiel Vrija, ktorý sa zakrádal od bodu a zvýšil na 3:0 po silnej neskorej ukážke Švédska a Viktor Eklund potom v poslednej minúte hry prestrelil Lyndakovu päťku, aby zaokrúhlil skóre.

Prehra bola srdcervúca pre Slovensko, ktoré sa pokúšalo získať medailu na šampionáte do 18 rokov prvýkrát od roku 2003. Azda najlepšou správou pre Slovákov je, že na tohtoročnej súpiske je 10 hráčov narodených v roku 2007, ktorí by mohli hrať na šampionáte do 18 rokov. ďalší rok. svetov.

Švédsko si pripísalo šiestu medailu do 18 rokov za sebou vrátane zlata v rokoch 2019 a 2022.

Švédi prevýšili v druhom sete Slovenky 8:7 a mali aj väčšie šance. Švédsko malo prvú presilovú hru skôr v tretine, no Slováci výborne prihrávali a strieľali, aby obmedzili šance.

Menej ako štyri minúty do konca druhého polčasu Linus Eriksson vystrelil z hornej časti kruhu na vhadzovanie, ktorý trafil vonkajšiu žrď, čím prinútil Lindáka, aby po nasledujúcom hvizde ťukal na svoje tyče (pamätajte, najlepší priateľ brankára) .

O dve minúty sa čiastočne ušiel Slovák Ondrej Maruna, no loptu tečoval mimo a musel páliť hlbokou strelou do švédskeho zakončenia, ktorú Harenstam poľahky zblokoval.

Prvý polčas sa hral v dobrom tempe a bol pomerne vyrovnaný, Slováci viedli 12:9 v strelách na bránu, no oba tímy sa sústredili skôr na predchádzanie gólovým šanciam ako na vytváranie.

Švédsko malo najväčšiu šancu v úvodnom frame, keď bol Fernstrom blízko a prihral späť Berglundovi, ktorý mal veľkú sieť na strelu, ale nedokázal stlačiť spúšť kotúľajúcej sa lopty.

READ  Ukrajina žaluje Poľsko, Maďarsko a Slovensko za zákaz výroby - DW - 18.09.2023