Alex Eala padá vo štvrťfinále ITF W25 Monastir

Najlepší nasadený Alex Ayala prehral s čínskym kvalifikantom Jiaqi Wangom a opustil tak podujatie ITF W25 Monastir v Tunisku

Manila, Filipíny – Dva zápasy v ten istý deň sa ukázali byť pre Alexa Ealu priveľa.

Filipínska tenisová hviezda, ktorá hrala vo štvrťfinále ITF W25 Monastir len dve hodiny po víťazstve v obnovení svojho zápasu v druhom kole, stratila paru a v troch setoch podľahla čínskej kvalifikantke Jiaki Wang 6:0, 4:6, 3. -6, na súde 2 Z hotela Skanes Family Monastir v Tunise v piatok 26. mája.

Ellin zápas v druhom kole vo štvrtok pre dážď prerušili a proti Švajčiarke Nadine Keeler postúpila 5:1. Medzitým Wang v ten istý deň zavŕšil rozruch nad šiestou nasadenou Slovenkou Viktoriou Morvayovou.

Najlepšie nasadená Ayala v piatok porazila Keelera v priamych setoch 6:1, 6:4 a pripravila tak štvrťfinálový súboj s Wangom.

Ayala sa udržal pevne a v prvom sete rozstrieľal Wanga 6:0. Zápas ale v druhom sete nabral iný spád, keď sa na Ayalovej pomaly prejavovala únava a Wang sa začala presadzovať a ujala sa vedenia 3:0.

Filipínska tenisová hviezda zabojovala a v nasledujúcich dvoch zápasoch sa priblížila k stavu 3:2. V šiestom a ôsmom zápase mala viacero šancí na vyrovnanie s viacerými brejkbalmi, ktoré sa jej nepodarilo premeniť. Po tom, čo si Ayala podržala podanie, aby znížila manko na 5-4, Wang sa postaral o to, aby zápas predĺžil do rozhodujúceho stavu, keď ukončil set v desiatom geme.

Všetko bol Wang v treťom. Čínski kvalifikanti vyskočili do ďalšej výhody 3:0 predtým, ako sa Eala konečne dostala na skóre. Wang potom vyhral ďalšie dva zápasy a dostal sa do vedenia 5:1. Ayala sa dostal do vedenia 5:3 a mal ďalšiu šancu na predĺženie hry po tom, čo v deviatom zápase viedol 40:15.

READ  Tu je váš praktický sprievodca po športe v televízii tento týždeň

Wang cítila nebezpečenstvo, zintenzívnila svoju hru a získala ďalšie štyri body, aby si zaistila miesto v sobotňajšom semifinále.

Bol to doteraz Ayalin najlepší výsledok v sezóne 2023, keď sa nedokázala dostať cez úvodné kolá väčšiny turnajov, na ktorých sa zúčastnila.

Je späť vo svojej domovskej základni v Španielsku, kde bude mať šancu získať viac bodov do rebríčka, keď sa pripojí na I Open Internacional Femenino, ďalšie podujatie ITF W25, ktoré sa začne 29. mája v Yecle. -Rappler.com