Americká lyžiarka Shiffrinová vedie slalomovú honbu za rekordným 86. víťazstvom

Pozastavenie

Špindlerův Mlýn, Česká republika — Americká lyžiarka Mikaela Shifrinová po nedeľňajšom prvom úseku dosiahla to, čo nazvala „dokonalou jazdou“, aby viedla ženský slalom na Svetovom pohári žien, keď sa s 86 priblížila k historickému rekordu pre najviac víťazstiev v kariére. .

Ak Shiffrinová preteky vyhrá, vyrovná sa najlepšiemu Švédovi Ingmarovi Stenmarkovi od 80. rokov minulého storočia.

Shiffrinová sa zdalo, že v priebehu niekoľkých kôl na začiatku svojej jazdy išla na šírku, ale rýchlo získala kontrolu a bola bezchybná v strednej a dolnej časti.

Američanka mala pred Nemkou Linou Dürrovou obrovský náskok 0,67 s. Chorvátska lyžiarka Zrinka Ljutic za ním zaostala na treťom mieste o 0,85 bodu a zvyšok poľa zaostal za náskokom viac ako sekundy.

„Myslím si, že to bol perfektný beh. Bola som agresívna a naozaj dobrá v načasovaní,“ povedala Shiffrin. a tlačiť ďalej. Takže presne tak som to chcel cítiť, takže je to perfektné.“

Štvrtá skončila Švédka Anna Swin Larssonová s rozdielom 1,03, olympijská víťazka v slalome Petra Flová zo Slovenska zaostala o 1,54.

Druhá jazda sa začína o 12:15 miestneho času.

Shiffrinová, ktorá pretekala v stredisku neďaleko česko-poľských hraníc, kde pred takmer 12 rokmi debutovala vo Svetovom pohári ako 15-ročná, dominovala v sobotňajšom slalome na tej istej trati, keď zaznamenala najrýchlejšie časy v oboch jazdách, 85. víťazstvo v kariére..

Minulý utorok prekonala ženský rekord, ktorý držala bývalá tímová kolegyňa Lindsey Vonnová. Vonnová mala 82 víťazstiev, keď pred štyrmi rokmi odišla do dôchodku.

Nedeľné víťazstvo Shiffrinovej bude tiež znamenať, že Shiffrinová spečatí sezónny slalomový titul minimálne dvoma pretekmi. Jej najbližšia pretekárka v hodnotení Wendy Holdnerová urobila drahú chybu a švajčiarska lyžiarka sa nedokázala kvalifikovať do 2. kola a nezískala body do Svetového pohára.

READ  Šik ponorí Škótsko a Slovensko do šoku

Pre Shiffrinovú by to znamenalo ďalší rekord, stala by sa prvou ženou, ktorá vyhrala sedem sezónnych titulov v slalome, čím by predbehla Švajčiarku Frene Schneiderovú, ktorá ho vyhrala šesťkrát v 80. a 90. rokoch.