Tím USA porazil na úvodných majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov Slovensko 9:0

Menej ako minútu v strednom kádri sa horná línia tímu USA zišla pre ďalšie skóre, toto od Teddy Stiga (Sudbury, Massachusetts). Zimmer nakŕmil Hagensa do útočného pásma. Skrátil stred, aby potiahol oboch obrancov, a nechal prihrávku pre Stija, ktorý zostrelil vzdialenú stranu a zvýšil tak USA na 4:0.

Obranca John Whipple (Minnetonka, Min.) pridal ďalší pre USA zápästím z ľavého bodu, pričom do konca tretiny zostávalo 5:18. Eisermann stiahol puk späť Dakoda Riom Mullen (Northville, Michigan), ktorý to prenechal svojmu partnerovi D. Whipple korčuľoval a svoju strelu zložil na vzdialenejšiu stranu.

Haggins zaznamenal ďalší gól pre USA skvelým kontom v závere tretiny po peknej ukážke prihrávky z útočného pásma. Zimmer z bránkovej čiary našiel medzi žrďami postaveného Stiga. Nepozrel sa za chrbát Hagensa, ktorý po dvoch tretinách zvýšil na 6:0.

Christian Humphreys (Pittsburgh, Pensylvánia) získal svoj prvý majstrovský titul 7:18 z tretieho miesta v sekvencii piškvoriek, nastavenie od r. Trevor Connelly (Manhattan Beach, Kalifornia) a Hutson.

Eisermann pridal svoj druhý gól v čase 10:02 do konca zápasu a skompletizoval hetrik neskoro a dosiahol finále 9:0.

Kempf si po celý čas udržal nulu na palubovke, aby dokončil svoj debut na IIHF so shutoutom.

Po zajtrajšom dni voľna sa tím USA vráti v sobotu (27. apríla) na ľad, kde sa stretne s Nórskom. Puck drop je naplánovaný na 17:30 CT/10:30 ET a zápas môžete sledovať naživo na NHL Network.

Poznámky: James Hagens bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča tímu USA s dvoma gólmi a dvoma asistenciami… USA prešli cez presilovú hru 1:3 a v rozstrele boli 1:1… Tím USA prekonal Slovensko 35:24… Tím USA sa vrátia do akcie v piatok 27. apríla proti Nórsku o 10:30 ET na NHL Network\