Shiffrinovej rivalka Vlhová vynechá sezónu pre zranenie kolena po havárii v pretekoch Svetového pohára na domácej pôde na Slovensku – Šport

JASNÁ – Slovenská lyžiarka Petra Vlhová, dlhoročná slalomová súperka Mikaely Shiffrinovej, bola vylúčená do zvyšku sezóny Svetového pohára po tom, čo utrpela sobotňajšie zranenie kolena počas 1. kola pretekov Svetového pohára žien. Slalomové preteky neďaleko jej rodného mesta.

Jej tím uviedol, že Vlhová si pri zrážke pretrhla väzy v pravom kolene a zosunula sa do ochrannej siete.

„Som si istá, že situáciu zvládnem,“ uviedla Vlhová vo vyhlásení svojho tímu, „budem bojovať, aby som sa čo najskôr vrátila.“

Počas pretekov pred desaťtisíc divákmi v stredisku Jasná, ktoré je od jej rodného Liptovského Mikuláša v Tatrách vzdialené asi 17 kilometrov, Vlhová 14 sekúnd po štarte stratila rovnováhu v ľavotočivej zákrute.

Olympijská víťazka v slalome upravila svoj postoj a spočiatku sa vyhýbala pádu, ale potom sa naklonila dozadu a ustúpila nabok, kým sa zosunula k bezpečnostnému plotu.

Vlhová, ktorá bola v roku 2019 majsterkou sveta GS a porazila Shiffrinovú o celkový titul v roku 2021, bola niekoľko minút ošetrovaná na kurte, kým zišla z kopca na saniach. Pri dojazde do cieľa zamávala divákom.

Olympijská víťazka GS Sarah Hectorová ovládla preteky a švédska lyžiarka vyhrala obe rozjazdy a skončila s náskokom 1,51 s pred Shiffrinovou.

Keďže ich rivalita pretrvávala roky, Vlhová bola v tejto sezóne opäť najbližšou súperkou Shiffrinovej v hodnotení slalomu. Spoločne vyhrali všetkých sedem doterajších pretekov, pričom americká hviezda vyhrala štyrikrát, naposledy v r Nočné preteky v Rakúsku minulý utorok.

Shiffrinová nazbierala o 25 bodov viac ako Vlhová a o 168 bodov viac ako Lena Doerrová, ktorá bola tretia. Nemeckej lyžiarke zostávajú v tejto sezóne ešte štyri slalomové preteky, aby stiahol náskok za Američankou.

Vlhová je aj v celkovom poradí druhá za Shiffrinovou, za Američankou zaostáva o 307 bodov. Vlhová sa však v tejto sezóne zredukovala len na slalom a GS, takže sa nepovažuje za adeptku na celkový titul.

READ  Lena sa ujíma vedenia po prvej jazde úvodného slalomu SP

Keď pred tromi rokmi vyhrala veľkú krištáľovú guľu, dokončila Vlhová Vyčerpávajúci program so všetkými 31 podujatiami Svetového pohára, ktoré prebiehajúZatiaľ čo Shiffrinová v tej sezóne pretekala len na obmedzenom počte podujatí.

Súčasťou víkendu na Slovensku sú v nedeľu aj preteky v slalome.