Lena sa ujíma vedenia po prvej jazde úvodného slalomu SP

Levi, Fínsko (AP) – Lena Duhr ovládla v sobotu prvú rozjazdu úvodných pretekov Svetového pohára žien.

Nemecká lyžiarka štartovala ako prvá v slalome vo fínskom Laponsku s náskokom 54,48 s a 0,45 s pred Švédkou Annou Sweyn Larssonovou. Tridsaťjedenročná Dorrová obsadila v minulej sezóne štyri slalomové pódiá a skončila v disciplíne na treťom mieste.

Americká šampiónka Svetového pohára Mikaela Shiffrinová bola tretia s časom 0,55 s v druhej rozplavbe.

Minulosezónna víťazka Svetového pohára v slalome Petra Vlhová skončila štvrtá.

Na ihrisku v tomto fínskom stredisku v posledných rokoch dominovali Vlhová a Shiffrinová.

Od triumfu vtedajšej šampiónky vo všetkých disciplínach Tiny Mazeovej v roku 2014 nevyhrala žiadna iná lyžiarka ako Vlhová či Shiffrinová v tradičnom slalome na úvod sezóny.

Vlhová tu vyhrala päťkrát; Shiffrin štyrikrát.

Slovinka Anna Busic a Švajčiarka Wendy Holdner skončili piate so stratou 0,61 s na vedúcu pozíciu.

Americké korčuliarky Paula Moltzan a AJ Hurt boli medzi 13 korčuliarkami, ktoré nedokončili úvodnú jazdu.

Nezvyčajne horúce počasie si vyžiadalo zrušenie všetkých štyroch predtým naplánovaných pretekov Svetového pohára žien.

Akurát obrovský slalom, ktorým sa mala sezóna v rakúskom Söldene začať 22. októbra, sa na konci decembra presunul do rakúskeho Semmeringu.

Organizátori v meste Levi, ktoré je 110 míľ severne od polárneho kruhu, na jar nazhromaždili takmer 60 000 metrov kubických (asi 78 500 kubických yardov) snehu na čiernom svahu strediska, aby zabezpečili, že sa preteky budú môcť uskutočniť.

Ďalší slalom v Levi je na programe v nedeľu.