Rakúsko šokuje Slovensko rekordným gólom Baumgartnera

23. marca (THEWILL) – Christoph Baumgartner vryl svoje meno do rakúskeho futbalového folklóru brilantným štartom do prípravného zápasu Rakúska na Euro 2024, keď v sobotu skóroval len šesť sekúnd za Slovenskom.

Útok útočníka RB Leipzig z hranice pokutového územia sa ukázal ako najrýchlejší gól v histórii jeho krajiny, keď zverenci Ralfa Rangnicka zabezpečili výhru 2:0 vonku s Bratislavou.

Napriek katastrofálnemu skorému ústupku domáci zareagovali pozitívne a vytvorili si niekoľko príležitostí na vyrovnanie. Tomáš Suslov a Lukas Haraslin mali blízko ku gólu za Falcons, ale brankár Rakúska Patrick Bentz predviedol dobrý zákrok a pred polčasom si udržal čisté konto.

Hostia mali loptu pod kontrolou, no po úvode druhého polčasu si vytvárali vyložené príležitosti len s ťažkosťami. Michael Gregoritsch a Baumgartner boli blízko k predĺženiu, no brankár Slovenska Martin Dúbravka ich snaženiu vyrovnal.

Vytrvalosť Rakúska sa však vyplatila sedem minút pred časom, keď striedajúci Andreas Weimann skóroval zblízka po vynikajúcej práci Romana Schmida na 2:0 a pred ME 2024 spečatil víťazstvo na zvýšenie morálky.

Prehrou sa skončila trojzápasová víťazná séria Slovenska, no zostáva v dobrej pozícii na účasť na budúcom lete na európskom šampionáte tretíkrát za sebou.

Jude Obafemi

Jude Obafemi je všestranný senior reportér v THEWILL Newspapers, ktorý vyniká v získavaní, prieskume a prezentovaní športových správ pre tlačené aj digitálne publikácie.

READ  US Open: Andy Murray perfektne odštartoval kampaň v New Yorku, keďže Cameron Norrie tiež vyhral | Tenisové novinky