Kolo majstrovstiev sveta juniorov: Kimmel vedie Fínsko pred Slovenskom

Utorok je druhý deň Majstrovstiev sveta juniorov 2023 IIHF, ktoré sa konajú v Scotiabank Center v Halifaxe v Novom Škótsku a Avenir Center v Monctone v štáte New Brunswick.

Hry druhého dňa

Fínsko 5, Slovensko 2 – Joachim Kimmel (Nashville Predators) a Oliver Cabanen (Montreal Canadiens) Každý z nich zaznamenal gól a asistenciu za Fínsko v zápase B-skupiny v Aviens Center.

Sami Bivarenta (vhodný na draft 2023), Janie Neimanová (Seattle Kraken) a Brad Lambert (Winnipeg Jets) Gól pre Fínsko. Jani Lampinen (rekordný v roku 2023) dosiahol 22 zákrokov.

Fínsko (1-0-1-0) odskočilo z pondelkovej prehry so Švajčiarskom 3:2 po predĺžení.

„Dnes sme mali nový začiatok,“ povedal tréner Fínska Tommy Lamse. „A som spokojný s tým, ako sme hrali, s kvalitou energie, ktorú sme mali. Myslím si, že takticky sme urobili dobré rozhodnutia. A samozrejme, v druhom polčase sme dali tri góly. Tých 20 minút bolo pre nás veľkých, veľkých.“ “

Petr Rybsek (nárok na draft 2023) dvakrát skóroval za Slovensko (0-0-0-1), ktoré odohralo svoj prvý zápas na turnaji. Patrick Andrecic (kvalifikovaný na draft 2023) dal štyri góly v 15 záberoch, kým ho v druhom polčase nahradil Mate Marinov (vhodný na draft 2023), ktorý predviedol sedem zákrokov.

Paivarinta zvýšil na 1:0 v 8:54 prvej tretiny strelou z pravej strany.

Rybčík skóroval po odrazenej strele Dalibora Dvorského (nárok na draft 2023) a vyrovnal na 1:1 na 19:49.

Kimmel dostal Fínsko v čase 3:34 druhej tretiny do vedenia 2:1 a Kapanen komplexným gólom na 7:45 zvýšil na 3:1. Neiman zvýšil na 4:1 silným gólom na 13:56.

Tweet od @TSN_Sports: Joachim Kimmel raz skončil na pulte a dostal Fínsko do vedenia na začiatku druhého polčasu. #WorldJuniors pic.twitter.com/kX0fYak1Hw

Druhý gól Rybčíka zúžil skóre na 4:2 v čase 3:22 tretej tretiny, potom Lambert skóroval na 5:01 na konečných 5:2.

READ  Slovensko sa prikláňa k národnému stropu cien plynu pre domácnosti - EURACTIV.com

Slovensko sa najbližšie predstaví v stredu (16:00 ET) so Spojenými štátmi. Fínsko hrá s Lotyšskom vo štvrtok (11:00 ET).

„Myslím si, že sme naozaj dobrí hráči a myslím si, že môžeme prekvapiť,“ povedal Rybčík o hre za Spojené štáty.

Švédsko 1, Nemecko 0 – Carl Lindbohm (Vegas Golden Knights) predviedli 28 zákrokov už druhýkrát za sebou v zápase skupiny I v Scotiabank Center.

Lindbom v pondelok pri výhre Švédska nad Rakúskom 11:0 predviedol 13 zákrokov.

Adam Engström Montreal Canadiens skóroval za Švédsko (2-0-0-0).

Švédsko išlo v presilovej hre 0 na 4 a Fabian Lisel (Boston Bruins) Zastavený pokutový kop v druhej tretine.

„Nehrali sme dobre,“ povedal švédsky útočník Isaac Rosen Povedal (Buffalo Sabre). „Nerobíme chybu, ale nevyužívame dostatočne svoje schopnosti. Nechodíme agresívne do siete, aby sme strieľali góly. Môžeme streliť nejaké góly, ale nedostať ich, takže to musí byť lepšie. Ale vyhrať je víťazstvo.“

Nikita Cup (Carolina Hurricanes) Urobila 43 zákrokov pre Nemecko (0-0-0-1), ktoré odohralo svoj prvý zápas na turnaji.

„Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas,“ povedal tréner Nemecka Tobias Abstraiter. „Myslím si, že to bol najlepší zápas, aký sme odohrali za posledné dva roky a proti dobrej hokejovej krajine.“ Mali sme šancu vyhrať zápas.“

Engstrom skóroval v 19:38 prvej tretiny. Filip Pestedt (San Jose Sharks) vyhral súboj na ľavej strane územia Nemecka a s pukom späť na Engstroma, obranca poslal strelu zvnútra modrej čiary cez premávku a popri Quappovi.

Tweet od @TSN_Sports: Švédsko je na palubovke, do konca prvej tretiny zostáva 21 sekúnd 🚨 #WorldJuniors pic.twitter.com/suwsZRv8f0

Lindbom si udržal vedenie vrátane 13 zákrokov v tretej tretine.

Nemecko bude najbližšie hrať s Kanadou v stredu (18:30 ET). Švédsko hrá s Českom vo štvrtok (13:30 SELČ).

READ  Záverečný deň EuroHockey III, m, Lousada

Švajčiarsko 3, Lotyšsko 2 (SO) – Lickett Reichel (vhodný na draft 2023) skóroval v siedmom kole penaltového rozstrelu a pomohol Švajčiarsku postúpiť do zápasu B-skupiny v Avvenir Centre.

Rekordný Louis Robben (kvalifikovaný na draft 2023) a Rodwin Dionisio (kvalifikovaný na draft 2023) za Švajčiarsko (0-2-0-0). Kevin Bashe (2023 spôsobilý skórovať) 16 zákrokov.

Darels Dukurs (vhodný na draft 2023) W Dans Locmelis (Boston Bruins) Lotyšský rekord (0-0-1-1). Patricks Berzins (nárok na draft 2023) dosiahol 27 zákrokov.

Švajčiarsko vyrovnalo stav zápasu na 2:2 a zostávalo 1:56 v tretej tretine, keď Dionisio skóroval o bod cez premávku a Bashi si vytiahol extra tacklera.

Tweet od @TSN_Sports: DIONICIO TIES THE GAME zostáva 2 minúty 🇨🇭 #WorldJuniors pic.twitter.com/LciH60z1vc

Robben zvýšil Švajčiarsko na 1:0 v 8:20 prvej tretiny, keď skóroval po odrazenej strele Brian Zanetti (Philadelphia Flyers).

Lukmilis vyrovnal na 1:1 na 13:03, keď skóroval po vlastnom odraze, ale Dukurs v 17:50 druhej tretiny pri presilovej hre dostal Lotyšsko do vedenia 2:1, pričom skóroval aj pri odrazenej lopte.

Každý tím hrá vo štvrtok, Lotyšsko vs. Fínsko (11:00 ET), Švajčiarsko vs. USA (16:00 ET).

Na klepnutie na 2. deň

Všetky zápasy v sieti NHL v USA a TSN a RDS v Kanade

Rakúsko vs. Česká republika (18:30 ET) – Rakúsko nebude mať veľa času na to, aby sa spamätalo zo švédskej porážky, a bude sa musieť vysporiadať s Českou republikou, ktorá jazdí vysoko, a v pondelok vyhrala nad Kanadou 5:2. Česi dostali tri góly z obrán, vrátane gólu a asistencie svojho kapitána Svozila. s Jerry Kulich (Buffalo Sabre), Matias Sapovalev (Vegas Golden Knights), Jakub Brabenick (Vegas Golden Knights) a Eduard Seal (nárok na draft 2023) Česká republika má útočníkov, ktorí dokážu zasunúť puk do siete. Ale získanie výrazných príspevkov od obranného zboru mu len pomôže v snahe získať medailu WJC prvýkrát od jeho bronzu v roku 2005.

READ  Česko a Slovensko chcú usporiadať samit V4 s Nemeckom a Rakúskom, aby sa porozprávali o kontrole hraníc – EURACTIV.com