Fínsko vo svojom vystúpení na svetovom šampionáte juniorov odskočilo, keď zdolalo Slovensko 5:2

Moncton, New Brunswick (AP) – Oliver Kapanen a Joachim Kimmel zaznamenali gól a asistenciu, keď Fínsko zvíťazilo nad Slovenskom 5:2 na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji. Počas druhého polčasu vo Fínsku strelil tri góly aj Jani Niman. Ďalšie góly Fínov strelili Sami Pivarenta a Brad Lambert. Jani Lambienen predviedol 22 zákrokov pre Fínsko, deň po prehre 3:2 v predĺžení s porazeným Švajčiarskom. Na iných majstrovstvách sveta juniorov zastavil Karl Lindbom všetkých 28 striel, ktorým čelil, keď Švédsko porazilo Nemecko 1:0. Švajčiarsko strelilo vyrovnanie o dve minúty do konca, potom v penaltovom rozstrele prekonalo Lotyšsko 2:1 a vyhralo 3:2.

Copyright 2022 The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať ani ďalej distribuovať bez povolenia.