Záverečný deň EuroHockey III, m, Lousada

Malta vs Slovensko 1-3

Zápas Malta-Slovensko bol posledným zápasom v C-skupine. Ako prvý v tomto zápase skóroval v 12. minúte Adam ŠTROFEK, ktorý vo svojom štvrtom vystúpení strelil svoj prvý medzinárodný gól.

V tretej štvrtine došlo k fantastickému dlhému prihrávke zo stredu poľa do kruhu. Obrancovi chýbala lopta a za ním chrbát Daniela Petro, ktorý loptu hodil vysoko do siete: 0-2. Bol v plameňoch, pretože rovnako skóroval 0: 3 a do konca mal deväť minút.

Posledné dejstvo zápasu bolo najkrajším gólom zápasu, samozrejme nedošlo k urážke slovenských gólov. Tom DiGiovanni vstúpil do kruhu vľavo, trafil bekhend a jeho strela skončila v ďalekom hornom rohu za slovenským brankárom Jacobom Bogorom. Konečné skóre Malta – Slovensko 1-3.

Toto skóre znamená, že 3 tímy skončili s 3 bodmi v skupine C. Slovensko končí na piatom mieste (rozdielom gólov +1), Litva 6 (rozdielom gólov 0) a Malta končí na 7. mieste (rozdielom gólov -1).

Portugalsko – Turecko 3 – 3 (3-4)

Zápas o bronz sa odohral medzi hostiteľskou krajinou Portugalskom a Tureckom.

Hostiteľský tím chcel svojim fanúšikom niečo ukázať na tribúne a zatlačiť tureckú obranu. Výsledkom bol prvý dobre zachovaný počítač Turecka, ale ďalší útok zaznamenal Portugalsko prostredníctvom Davida Franca. Vyrovnávajúci gól bol zaznamenaný v druhej štvrtine na základe rady Patuhana Ermana.

Portugalsko sa ujalo vedenia v 38. minúte pokutovým kopom Luisa Tavaresa, keď do kruhu nedovolene spadol útočník.

Batuhan ERMAN opäť postúpil s variabilným PC na cieľ (2-2) pred koncom tretieho štvrťroka. V poslednej štvrtine zápasu sa zápas presúval zľava doprava a dozadu, oba tímy hľadali víťazný gól. Batuhan Ehrman svojim tretím zápasom v zápase napriek tomu, že strelil víťazný gól, 6 minút pred koncom Afonso Caramalho (štvrtým gólom na turnaji) ukázal, že Portugalsko bolo schopné streliť aj dobre vykonanú penaltu: 3-3.

READ  Pocta hrdinom maďarskej revolúcie na Slovensku

To znamenalo výmenu penalt s gólmanmi Balthazar Portugal a Nessip Gilkes, aby sa pokúsili stať majstrami svojho tímu. Po 4 góloch ako prvé netrafilo Portugalsko. Turecko malo možnosť postupu, ale tretí penaltový rozstrel sa nevyužil, keď brankár penaltu uložil: 2-2 po troch penaltách. Keďže Afonso Caramalho v čase organizácie dokázal streliť gól, počas prestrelky jeho pokus zašiel príliš ďaleko. 2 Trestný rozstrel bol premenený neskôr, Turecko muselo streliť desiaty a posledný gól, aby zápas vyhralo. Celal Aydin zostal pokojný a ubezpečil Turecko o bronzovej medaile.

Bielorusko – Česko 4-0

Pätnásty a posledný zápas podujatia bol finále medzi Bieloruskom a Českom. Oba tímy prišli do akcie po vypadnutí z majstrovstiev Európy v hokeji II v roku 2019 (vo vzájomnom zápase remizovali 1: 1) a na začiatku tohto turnaja sa obe delia o 32. miesto vo svetovom rebríčku FIH.

Keďže svetový rebríček sa teraz po každom zápase mení, znamenalo to, že pred začiatkom finále bola Česká republika na 30. mieste, zatiaľ čo Bielorusko na 31. mieste.

V prvých dvoch minútach bolo jasné, že Bielorusko je na tom najlepšie, pretože prostredníctvom Oladzislau Bellafusau strelili prvý gól do zápisnice. O minútu neskôr dostalo Bielorusko prvý trest, ale nepodarilo sa mu ho správne vykonať. Alexander Hancharo zdvojnásobil skóre v 18. minúte pre bieloruský tím po premenení pokutového kopu. Český tím sa pokúsil dostať z vlastnej polovice a vyslať niekoľko striel, ale nepodarilo sa mu skórovať. Krátko pred koncom prvého polčasu bol Oladzislaw Kochkin bodom za krásnym útokom Bieloruska, ktorý znamenal výhru 3: 0. Česi sa museli preskupiť, aby z druhého polčasu niečo vyťažili.

Napriek českému úsiliu bolo Bielorusko opäť v tabuľke skóre. Pavel Kursik manévroval s českou obranou na 4: 0. Posledná štvrtina ukázala niekoľko šancí pre Čechov, ale čas od času silný bieloruský brankár Alexej Ramanishkin ubezpečil svoju stranu o čisté konto. Konečné skóre bolo 4: 0 a Bielorusko si odnieslo zlatú medailu.

READ  Bývalý hráč Newcastlu Labomir Satka žiari v úvodnom zápase ME 2020 na Slovensku

Cenu pre najlepšieho brankára získal slovenský brankár Jakub Bogor

Cenu za najlepšieho hráča získal Tomáš Proczka

Certifikát Topcorer odovzdaný českým hráčom Janovi ELEZNÉMU a Tomášovi PROCHÁZKOVI, obaja strelili 5 gólov