Toto je výňatok z The Buzzer, denného e-mailového spravodaja pre CBC Sports. Majte prehľad o dianí v športe tak, že sa prihlásite na odber tu.

Olympijské lokality pripravené na obsadenie tento víkend

Desať týždňov po oficiálnom otvorení olympijských hier v Pekingu sa sezóna zimných olympijských hier skutočne skončila. Toto sú hlavné veci, ktoré sa stanú tento víkend:

O kanadských mužských a ženských olympijských tímoch v curlingu sa rozhodne.

Dnes je posledný hrací deň pre demo kolo Saskatoon a pár vecí už vieme. Tracy Floreyová (7:0) si ukoristila prvé miesto v poradí žien a priamu vstupenku do nedeľňajšieho finále. Narazí na víťazku sobotňajšieho semifinálového zápasu medzi Jennifer Jonesovou (5-2) a tým, kto vypadne zo žrebu posledného kola. Súboj sa začal o 15:00 EST (pre nás ťažký čas) a škótska šampiónka Keri Enarsonová (4-3) si mohla vybojovať posledné miesto z finále, keď porazila Kelsey Rocka, ktorý skončil na poslednom mieste. Ak to Einarsson zasiahne, skomplikuje sa to – môžu byť až štyri tímy nerozhodne 4:4, čo povedie k sobotňajšiemu rannému tajbrejku. Obhajkyňa titulu Rachel Homan sa nezúčastní. Vo veku 2-5 rokov bol zlikvidovaný. Pozrite si aktuálnu výsledkovú tabuľku Tu Informoval o tom korešpondent CBC Sports Devin Herrocks Twitter pre aktualizácie.

Na strane mužov súperia vo finále o automatizovaný chodník podľa očakávania Brad Josho a Brad Jacobs. Do posledného žrebu (20:00 ET) smerujú remízou 6:1 a obaja majú istotu postupu do play off. Gushue porazil Jacobsa hlava-nehlava, takže ak dnes večer porazí Mikea McEwena, ide priamo do finále. Obhajca titulu Kevin Coe (5-2) má vnútornú dráhu v dejisku finále.

Semifinále sa uskutoční v sobotu – ženy o 15:00 EST, muži o 20:00 ET. Finále nedeľa – ženy napoludnie EST, muži o 20:00 ET. Prečítajte si viac o dnešných výsledkoch tu. Sledujte Šírka curlingu S Devinom Herouxom a Colleen Jones každý večer o 19:00 ET CBC Sports Youtube kanál.

Je to vaša posledná šanca kvalifikovať sa do finále Grand Prix v krasokorčuľovaní.

READ  Ukážka: Záhreb Open Ranking Series

Ako funguje Grand Prix, korčuliari sa môžu zúčastniť až dvoch zo šiestich štandardných podujatí na trati. Keď sú všetky hotové, šesť najlepších v každej disciplíne je pozvaných na finále Grand Prix. S blížiacim sa koncom základnej časti, ktorý sa dnes začal v Rusku, si postup do finále zabezpečili jediní Kanaďania, tanečníci na ľade Piper Gill a Paul Poirier, najväčšia nádej Kanady na krasokorčuliarsku medailu na OH v Pekingu.

Štyri kanadské vstupy do Ruska vyzerajú zvonku. Ale dvaja z nich dnes vykorčuľovali na pódium. Roman Sadowski (muži), Laurence Fournier-Baudry a Nikolaj Sorensen (tanec na ľade) skončili na svojom úvodnom turné tretí. Madeline Chizasová skončila piata v disciplíne žien, kým Kristen Moore Towers a Michael Marinaro obsadili siedme miesto vo štvorhre.

Ak sa pozrieme za Kanaďanov, na vrchole tejto zastávky sú dve skupiny ruských majstrov sveta – Anastasia Mishina a Alexander Galiamov (manželia) a Victoria Sinitsyna a Nikita Katsalapov (tanec). Podujatie pre ženy je súbojom dvoch Rusiek: striebornej medailistky z minulej sezóny Elizavety Toktamyshevovej a 15-ročnej Camily Valeevovej. Tá sa dnes naplno rozbehla vytvorením svetového rekordu v skratke. Prečítajte si viac o dnešných výsledkoch a pozrite si kľúčové funkcie tu.

V Alberte naozaj začína alpská lyžiarska sezóna.

V Lake Louise, ktoré bolo minulý rok vymazané z kalendára kvôli pandémii, sa opäť konajú prvé „rýchlostné“ preteky sezóny Svetového pohára – zjazd a super G, športové vrcholy. Prvá z dvoch na dnes naplánovaných mužských ramp bola pre počasie zrušená. Zajtra sa o to pokúsia znova, v nedeľu bude nasledovať super G.

Ženy absolvujú rovnaký harmonogram budúci týždeň v Lake Louise. Tento víkend sú vo Vermonte v sobotu na obrovskom slalome a v nedeľu na slalome. Americká hviezda Mikaela Shiffrinová potrebuje ešte jedno víťazstvo v slalome, aby prekonala rekord Švéda Ingmara Stenmarka v počte víťazstiev vo Svetovom pohári v jedných pretekoch (nasadil ho v obrovskom slalome). Shiffrinovú minulý víkend vo Fínsku porazila v slalome v slalome Slovenka Petra Velhová, ktorá v sezóne 2020/21 zlomila Shiffrinovú železnú päsť a v minulej sezóne potom získala titul. Bola by to zábavná rivalita, ktorá by sa dala sledovať na olympijských hrách. Prečítajte si o Kanaďanoch, ktorých musíte vidieť v Lake Louise, v tomto príbehu od Douga Harrisona z CBC Sports.

READ  Ron a Haddad Maya vyhrávajú impozantné tituly French Open, zatiaľ čo Swiatk si užíva krátke stretnutie

Sezóna svetového pohára v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe sa končí.

Zdá sa to skoro, ale áno, štvrtý a posledný úsek okruhu sa koná v Holandsku. Kanaďan Pascal Dion je v pozícii vyhrať mužský titul na 1000 m. Stíhaciu jazdu vedie po tom, čo v každej z prvých troch jázd vyšiel na pódium. Kanadská mužská štafeta je tiež na prvom mieste po víťazstvách za sebou. Na čele žien skončila Kanaďanka Courtney Sarlault štvrtá na 1500, kým trojnásobná olympijská medailistka z roku 2018 Kim Putineová skončila štvrtá v triede 500.

Toto finále Svetového pohára je poslednou šancou pre kanadských korčuliarov, aby zabezpečili vstup na olympiádu pre svoju krajinu a vytvorili si svoj osobný prípad na to, aby boli vybraní na súťaž v Pekingu.

Na Olympijskom štadióne v Pekingu je otvorené lyžovanie a snowboarding počas sezón Svetového pohára.

Kanada je obzvlášť silná v krasokorčuľovaní, veterán Brady Lehman je olympijským víťazom mužov a 23-ročný Rhys Houdin je majstrom Svetového pohára mužov. Kelsey Sirois odstúpila po zisku ženského olympijského zlata v roku 2018. Finálové kolá mužských a ženských súťaží sa uskutočnia v sobotu v čínskom Secret Garden Resort.

Kanada bola na OH 2018 vylúčená z pódia na ľade, no v minulej sezóne sa objavil mladý konkurent. Elliot Grundin bol na druhom mieste v stíhacích pretekoch Svetového pohára mužov a získal bronzovú medailu na majstrovstvách sveta – všetko pred dovŕšením 20.

Ako sledovať:

Experimenty s curlingom sa vykonávajú na TSN. Snowboardové, shorttrackové, alpské, lyžiarske a snowboardové podujatia sú vysielané naživo na CBCSports.ca, aplikácii CBC Sports a CBC Gem. Na týchto platformách sa tento týždeň uskutoční aj svetový pohár bobov, skeletonov a bobov. Mnohé z týchto športov môžete sledovať aj na Cesta na olympiádu Vysiela sa v sobotu a nedeľu na CBC. Pozrite si úplný rozvrh tu.

Dobehnite Mikea McQueena na olympijských skúškach a pozrite sa do Pekingu s Johnom Schusterom

Mike McQueen a John Schuster sa pripojili k Curling Show, aby hovorili o olympijských hrách a hostitelia Devin Herrocks a Colin Jones vám predstavia vášho nového favorita: Curling Club Margarita. 38:45

READ  Tour ATP: Cameron Nori sa dostal do semifinále Estorilu

rýchlo…

Tri Kanaďanky súťažia o najprestížnejšiu individuálnu poctu vo futbale. Jesse Fleming, Ashley Lawrence a Christine Sinclairová – všetci pomohli Kanade získať zlatú olympijskú medailu minulé leto v Tokiu – sú medzi 20 nominovanými na Zlatú loptu žien. Ocenenie udeľuje ocenenie FIFA World Player of the Year počas celého kalendárneho roka podľa hlasovania futbalových novinárov. Existuje už od roku 1956, aj keď dámska verzia bola pridaná až v roku 2018. Víťazky budú známe v pondelok. Prečítajte si viac o kanadských a medzinárodných kandidátoch v tomto príbehu Signa Butler z CBC Sports.

Na MS 2022 sa nezúčastnia ani Taliansko, ani Portugalsko. Tradičné futbalové veľmoci – a víťazi posledných dvoch ME – nedokázali vyhrať svoje kvalifikačné skupiny, čo by im zabezpečilo priamu letenku do Kataru. Dnes sú nasadení v rovnakej sekcii posledného turnaja, ktorý rozhodne o európskom finále. Takže za predpokladu, že Taliansko porazí Severné Macedónsko a Portugalsko predbehne Turecko v semifinále ‚Track C‘, budú proti sebe bojovať o miestenku na Svetový pohár. Obe kolá sú s jedným filtrom. Semifinálový zápas sa odohrá 24. marca a finále 29. marca. Dnes sme tiež zistili, že Intercontinental Playoff o tím, ktorý skončí štvrtý v kanadskej kvalifikačnej zóne, narazí na tím z regiónu Oceánie. Je veľká šanca, že to bude Nový Zéland, ktorému patrí vo svetovom rebríčku 70. miesto pod Kanadou. Uvoľňuje to tlak, ale Kanaďania sa môžu play-off úplne vyhnúť umiestnením v prvej trojke. So šiestimi zostávajúcimi zápasmi sú na prvom mieste. Prečítajte si viac o potenciálnych cestách Kanady na majstrovstvách sveta tu.