Ron a Haddad Maya vyhrávajú impozantné tituly French Open, zatiaľ čo Swiatk si užíva krátke stretnutie

صرخة النجاح: يحتفل Holger Rune بفوزه على <a class ="وصلة " href ="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/argentina/" البيانات i13n ="sec: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link" بيانات- ylk ="slk: الأرجنتين ؛ ثانية: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link ؛ ITC: 0"> Argentína </a> Francisco Sirondolo“ src=“https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/KnAQexwSWjVS7NNdC9l.jQ–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY0MA–/https://media.zenfs.com/ e8ed11d2c65aa8ea024327f84a52ee2c“ data-src=“https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/KnAQexwSWjVS7NNdC9l.jQ–/YXBwaWQ9aGlnaczent3fhttps://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/KnAQexwSWjVS7NNdC9l.jQ–/YXBwaWQ9aGlnaczent3fhttps://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/KnAQexwSWjVS7NNdC9l.jQ–/YXBwaWQ9aGlnaczen2c. s.com /en/afp.com /e8ed11d2c65aa8ea024327f84a52ee2c“/></div>
</div>
</div>
<div class=
Výkrik úspechu: Holger Rohn oslavuje víťazstvo nad Argentínčanom Franciscom Sirondolom

Holger Rohn a Beatriz Haddad-Maia triumfovali v maratóne French Open, ktorý v pondelok trval takmer osem hodín, kým Iga Swiatek potreboval na postup do štvrťfinále iba 31 minút.

Svetová šestka Ron dosiahol svoje druhé štvrťfinále po sebe v Paríži s prvým päťsetovým víťazstvom.

20-ročný Dán sa prebojoval k štvorhodinovému víťazstvu 7-6 (7/3), 3-6, 6-4, 1-6, 7-6 (10/7) nad Franciscom Serundolom a bude čeliť Bežec z roku 2022. —Aub Casper Rudd v opakovaní minuloročného štvrťfinále.

Rona si posmievali diváci Philippa Chatriera za to, že trafil loptičku zdvojením vo štvrtej hre tretieho setu.

Jeho 23. argentínsky súper prerušil hru a očakával, že o bode rozhodne rozhodca.

Hra pokračovala a Sirondolo, ktorý bol po prestávke označený za hendikep, vypadol zo svojho podania.

Ron povedal: „Toto je tenis. Toto je šport. Niektorí rozhodcovia robia chyby. Niektorí pre mňa, niektorí pre neho. Toto je život.“

Sirondolo, ktorý hral prvýkrát v 2. týždni slam, postavil publikum na nohy, keď udrel späť a vyrovnal hru.

V dramatickom rozhodnutí Ron prežil 3-4, 0-40, aby podržal a potom brejkoval.

V zápase podával, keď viedol 5:4, ale 24-ročný rodák z Buenos Aires odskočil na 5:5 a udržal sa na 6:5, kým sa zápas zmenil na výborný tajbrejk.

Ron ukončil hru so 48 víťaznými a 73 nevynútenými chybami.

„Aký šport,“ napísal Sirondolo na Twitteri.

Haddad Maia vyhrala tretí najdlhší ženský zápas na Roland Garros a stala sa prvou Brazílčankou, ktorá sa dostala do štvrťfinále grandslamu od roku 1968.

Haddad Maya sa bránil zo setu a prehrával 3:0, aby porazil Saru Sorribes Tormo za tri hodiny a 51 minút.

READ  Kvalifikácia majstrovstiev sveta 2022, deň zápasu: Francúzsko začína svoju kampaň proti Ukrajine; Belgicko čelí Walesu

– Brazílsky hack –

Dvadsaťsedemročná ľavačka išla 6-7 (3/7), 6-3, 7-5 proti svojej 132. španielskej súperke na súperke Suzanne Lenglenovej, ktorá bola tiež miestom jej neskoršieho súboja Ron-Cirondolo. popoludnie.

Zápasu chýbalo len 16 minút k rekordným štyrom hodinám, sedem minút trvalo Virginie Poisonovej, aby v prvom kole v roku 1995 zdolala krajanku Noelle van Lottomovú.

Haddad Maia je prvou Brazílčankou, ktorá sa dostala do štvrťfinále Grand Slamu od sedemnásobnej víťazky Maríe Buenovej v roku 1968.

O postup do semifinále bude čeliť Tunisanke Ons Jabeur, ktorá je vo svetovom rebríčku siedma.

„Som veľmi šťastný a hrdý, že som sa nevzdal a myslím si, že práve preto som si toto víťazstvo zaslúžil,“ povedal Haddad Maya.

Energiu vyčerpávajúce duely nie sú cudzie ani 14. nasadenej Haddad Mayovej, ktorá si v predošlom kole proti Jekaterine Alexandrovovej zachránila mečbal.

Minulý mesiac v Ríme prehrala svoj 3-hodinový a 41-minútový štvrťfinálový zápas s Anelinou Kalininovou – teraz je to druhý najdlhší ženský zápas v roku 2023.

– Swiatek proti Gauffovi –

Obhajca titulu a svetová jednotka Swiatek sa postaral o štvrťfinálový súboj s Coco Gauffovou po tom, čo Lesia Tsurenko odstúpila zo zápasu osemfinále pre chorobu už po 31 minútach.

Swiatek viedol 5:1, keď sa 66. Tsurenko, ktorý zavolal lekára po tom, čo mal závraty a dýchavičnosť, rozhodol nepokračovať.

Vo finálovom kole bol Swiatek na ihrisku iba 51 minút v bleskovej vojne 6:0 a víťazstve 6:0 nad Číňanom Wang Xinyu.

Devätnásťročný Gauff sa tretí rok po sebe dostal do štvrťfinále víťazstvom 7:5 6:2 nad Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou.

Minulý rok porazil vo finále Swiateka Gauffa 6:1, 6:3 a získal druhýkrát titul.

V vzájomných stretnutiach vedie nad Američankou 6:0.

READ  Austrália a Kazachstan sa otvárajú víťazstvami v Pohári Billie Jean Kingovej

„Finále má trochu iné pravidlá,“ povedal Swiatek.

„Niekedy sú tieto zápasy trochu iné ako ostatné kolá, ktoré hráme počas turnaja kvôli tlaku a všetkému, čo k tomu patrí.“

Jaber sa prvýkrát dostal do štvrťfinále, keď zdolal Bernardu Peraovú 6:3, 6:1 a osemkrát prelomil podanie Američanky.

Jaber, minuloročný vicemajster Wimbledonu a US Open, sa na všetkých štyroch turnajoch dostal minimálne do štvrťfinále.

Ruud, pred rokom štvrtý a druhý za Rafaelom Nadalom, porazil vo forme Nicolasa Jarryho z Čile 7:6 (7/3), 7:5, 7:5.

Nór si ušetril 14 zo svojich 17 brejkbalov a teraz má od roku 2020 na konte 85 víťazstiev na antuke.

„Boli to veľmi ťažké tri sety. Ako dlho by to trvalo, keby sme išli do piateho?“ povedal 24-ročný mladík po bitke, ktorá trvala tri hodiny a 20 minút.

Dvojnásobný semifinalista Alexander Zverev dosiahol svoje piate štvrťfinále za posledných šesť rokov pohodlným víťazstvom 6:1, 6:4, 6:3 nad Grigorom Dimitrovom.

Bude čeliť Nemcovi Thomasovi Martinovi Echeverrimu po tom, čo si 49. nasadený Argentínčan po prvý raz zaknihoval postup do štvrťfinále Grand Slamu vďaka víťazstvu 7:6 (10/8), 6:0 6:1 nad Japoncom Yoshihitom Nishiokom. .