Tour ATP: Cameron Nori sa dostal do semifinále Estorilu

Tenis – ATP 500 – Barcelona Open – Real Club de Tennis Barcelona, ​​Barcelona, ​​Španielsko – 23. apríla 2021 Brit Cameron Nuri v hre počas štvrťfinálového zápasu so Španielom Rafaelom Nadalom (REUTERS / Albert Gea)

Brit Cameron Noori v piatok zvíťazil nad druhým nasadeným Čilianom Christianom Garenom z Čile v troch setoch a postúpil do semifinále Millennium Estoril Open v Portugalsku.

Nuri absolvoval comeback 3: 6, 7: 5, 6: 3 za 2 hodiny a 28 minút a pripísal si piate víťazstvo v sezóne nad súperom umiestneným v prvej tridsiatke (Garin je na 22. mieste). Dvadsaťpäťročný hráč bude čeliť šiestemu nasadenému Chorvátovi Marinovi Čilicovi, ktorý viedol o 7-6 (7), keď Juhoafričan Kevin Anderson odišiel do dôchodku pre zranenie ľavej ruky.

Ďalším sobotňajším semifinálovým zápasom bude celospanielsky zápas, s nasadeným nasadeným č. 7 Albertom Ramosom-Vinolasom, 8. nasadeným Alejandrom Davidovičom proti Fukine. Ramos Vinolas zvíťazil nad Francúzom Courentinom Mutetom 6: 4 6: 3 a Davidovič Fukina z 3-ho Francúzska Ugo Humbert 6: 4.

BMW Open

Vo štvrťfinále zvíťazil Iľja Ivaška z Bieloruska číslo jeden Alexander Zverev, ktorý dvakrát porazil šampióna, v Mníchove 6-7 (5), 7-5, 6-3.

Ivaška, s číslom 107 na svete, v druhom sete prelomil nemecké podanie 4: 5 a v dvojhodinovom 36-minútovom súboji vyhral deväť zo svojich posledných 12 zápasov.

Ivaška sa v semifinále stretne s nasadeným Nemcom číslo 7 Janom Leonardom Struffom. Struve trvalo niečo viac ako tri hodiny, kým dokončil svoje víťazstvo 4: 6, 4: 6, 7: 6 (3) nad srbským číslom 4 Filipom Krajinovičom.

Ďalšie dva zápasy štvrťfinále boli prerušené kvôli poveternostným podmienkam. Nórsky tím č. 2 Casper Rudd vedie 8: 3 proti Austrálčanovi Johnovi Millmanovi, ktorý nasadil 8, zatiaľ čo nasadený ako č. 5 Nikoloz Basilashvili z Gruzínska vedie 5: 4 pred Slovákom Norbertom Gumbosom.