Brighton 0-0 Man United (6-7 na perách): Tím trénera Erika Ten Haga sa dostal do finále FA Cupu po penalte Victora Lindelofa | futbalové správy

Solly March minul pokutový kop, čím sa Manchester United dostal pred Brighton a po bezgólovej remíze v semifinále na štadióne Wembley sa dostal do finále FA Cupu s víťazstvom 7:6 na pokutové kopy.

Krídelník Brightonu zostal bez útechy len so 14 nevyužitými penaltami po napätých 120 minútach, v ktorých každá strana mohla cítiť, že si zaslúži vrátiť sa proti Manchestru City 3. júna.

Brighton vyletel z blokov a sledoval, ako Alexis McAllister stiahol Davida De Geu predčasne, aby zachránil priamy kop, ale United sa v priebehu polčasu zlepšili a Bruno Fernandes a Anthony Martial premrhali dobré šance v predĺžení.

Čajky boli len pár centimetrov od toho, aby konečne otvorili skóre v druhom polčase, ale minulý víkend hrdina Chelsea Julio Enchizo bol opäť zachránený zastávkou De Gea predtým, ako Danny Welbeck prikývol z rohu. Striedajúci Jadon Sancho mohol neskôr získať titul na stranu Erika ten Haga, ale volejom prestrelil drevo.

V predĺžení prekĺzla snaha Marcusa Rashforda popri penaltovom kopači, no Robert Sanchez ho porazil skôr, ako mu tvrdý dotyk Kaoru Mitoma v poslednej chvíli odoprel niečo, čo vyzeralo ako isté víťazstvo – a po každej z prvých 12 penált vo výslednom rozstrele. -von. Mars skóroval, nechal Victora Lindelofa streliť víťaznú penaltu a priviedol United na cestu k druhému titulu v sezóne.

Hodnotenie hráčov

Brighton: Sanchez (7), Gross (7), Webster (7), Dunk (6), Estupinan (6), Caicedo (8), McAllister (6), March (7), Enciso (7), Mitoma (6) Welbeck (6).

ponorky: Feltman (5), Ondav (5).

Manchester United: De Gea (7), Wan-Bissaka (7), Lindelof (7), Shaw (7), Dalot (7), Casemiro (6), Eriksen (6), Anthony (6), Fernandez (7), Rashford ( 6). ) sebaobrana (5).

ponorky: Fred (7), Sancho (6), Sabitzer (6), Weghorst (5), Malacia (6).

Hráč zápasu: Moises Caicedo (Brighton).

Korešpondent Sky Sports Dharmesh Sheth hovorí, že Manchester United vždy nájde spôsob, ako sa odraziť po prehrách s tímom, ktorý porazil Brighton v semifinále FA Cupu, vďaka penaltovému rozstrelu len pár dní po tom, čo vypadol z Európskej ligy.

Ako Man United porazil Brighton, aby dosiahol posledný návrat

Brighton chcel dosiahnuť len svoje druhé finále FA Cupu po prehre s Manchestrom United pred 40 rokmi v repríze v ich jedinom predchádzajúcom vystúpení.

READ  ERR na Slovensku: Ukrajina môže prísť o ďalšieho podporovateľa | Správy

United sa medzitým vo štvrtok večer odrazili od svojho odchodu z Európskej ligy v Seville, ale vo Wembley boli pomalí a potrebovali končeky prstov De Gea, aby McAllisterovi odopreli skorý priamy kop.

Séria prestávok pre zranenie ovplyvnila skorú dynamiku Brightonu, ale Man United mohol Sancheza prinútiť iba k rutinným zastaveniam Fernandesovho curlingového úsilia.

Roberto De Zerbi by bol šťastnejším manažérom až do posledných minút prvého polčasu, keď United náhle zvýšili tlak a takmer prelomili patovú situáciu. Na začiatku sa Fernández ocitol čistý, ale vystrelil mimo, predtým, ako sa Marshall Loeb odtiahol, pričom Sanchez bol mimo jeho čiary a bolestivo sa vzdialil.

Súdiac podľa Anthonyho jazdenia a strihu smerom k Martialovým momentom po prestávke mohlo signalizovať zlepšenie pre predtým nemenovaného Brazílčana, ale hra sa čoskoro ustálila do polčasu, keď za nitky ťahal Brighton.

obrázok:
Solly March z Brightonu bol jediným hráčom, ktorý nepremenil penaltu

Poloprázdny roh padol na Encisa, ktorého jedovatú jazdu po prvý raz zastavil rýchly zákrok De Gea, kým Welbeck zaštrngal druhý roh z yardov, keď mal skutočne skórovať.

Ako to bolo pred prestávkou, United sa rozvinuli do akcie, k čomu výrazne prispelo predstavenie Freda, ktorého neúnavná práca im pomohla konečne prvýkrát v zápase ovládnuť bitku v strede poľa.

Mali však iba náhradného curlera od Sancha, ktorý vyčistil latku, a záludné nízke 20-yardové úsilie od Anthonyho, aby ukázali svoju novo nájdenú dominanciu.

Neexistencia víťazného gólu neprekvapila, pretože hra sa po 90 minútach vyrovnala, rovnako ako sa o štyri desaťročia skôr skončilo finále FA Cupu s Manchestrom United.

Podobnosti pretrvali, ale boli len tvrdšie. Gordon Smith premárnil fantastickú šancu v poslednej minúte predĺženia v prvom zápase Brightonu v tomto roku, tentoraz Mitomov silný kontakt s De Geom, len aby ho Čajky porazili a odopreli mu potešenie víťaza posledného dychu vo Wembley.

READ  Kedy a kde sledovať zápas Barcelona-Real Sociedad

To bolo tak blízko, že obe strany prišli o ďalších 30 minút. Rashford si mal počínať lepšie, keď otriasol Joelom Feltmanom, ale minul silnú strelu mimo, zatiaľ čo Marcel Sabitzer kývol na Sanchov center vedľa žrde.

Po zrušení semifinálovej reprízy pred viac ako 20 rokmi to znamenalo koniec podobností, s výnimkou konečného výsledku. Po perfektných 12 penaltách Mars volejom penaltu nad žrďou nechal víťazstvo v rukách United.

Lindelof sa postavil, aby poslal svoj tím do druhého finále sezóny a napravil časť škôd spôsobených zlým odchodom z Európskej ligy do Sevilly vo štvrtok večer.

De Zerbi: Zaslúžili sme si vyhrať

Tréner Brightonu Roberto De Zerbi:

„Zaslúžili sme si vyhrať, pretože sme hrali lepšie a mali viac šancí na skórovanie. V polovici druhého polčasu sme sa trápili, ale v druhej časti hry sme hrali na druhej polovici ihriska.“

Na otázku, čo povedal Sollymu Marchovi, ktorý zmeškal penaltový rozstrel, De Zerbi odpovedal: „Nie veľa slov. Povedal som mu, že som hráč a v rozstrele robím veľa chýb a nie je to problém.“

„Bol to jeden z najlepších hráčov z hľadiska kvality na ihrisku a som na neho obzvlášť hrdý.“ [on Sunday]. „

Ten Hag: Man United ukázal, že môžeme ísť dozadu

Tréner Manchestru United Erik ten Hag:

„V Seville to bol najhorší zápas sezóny. Už to nemôžete zmeniť, ale poučte sa z toho do budúcnosti.“

„Dokázali sme, že vieme zvládnuť neúspechy a odraziť sa medzi zápasmi, ale teraz sa musíme zlepšiť, aby sme sa odrazili späť do hry, v ťažkých situáciách, na ihriskách vonku, musíme ukázať charakter, vytrvalosť, hokejku. k plánu.

„Aj keď sme odohrali zlý zápas, vo štvrtok večer boli šance, že sa v ňom odrazíme a vrátime sa doň. Ak sa dokážete brániť tri dni po prehre, môžete to urobiť aj v hre. Ide len o to, aby ste dostali emócie pod zem.“ ovládať, držať spolu a držať sa okolo hry. .

READ  Mladý Vancouver Giants hrá proti Victoria Royals

„Sme silní fyzicky aj psychicky. Ukázali sme charakter a charakter, aby sme to dokázali. Môžem vám povedať, že to nie je také jednoduché, ale dokázali sme to. Boli sme odhodlaní vyhrať tento zápas.“

Čo potom?

Brighton Navštívte Nottingham Forest v Premier League v stredu večer; Výkop o 19:30. Manchester United Do akcie sa vrátia vo štvrtok večer doma v Tottenhame; Začiatok zápasu o 20.15 hod.