Mladý Vancouver Giants hrá proti Victoria Royals

Samuel Honzek a Jaden Lipinski ukázali, že neboli len domácimi výbermi pre budúci mesiac CHL-NHL Top Prospects Game v Langley Events Center.

Samuel Honzek a Jaden Lipinski ukázali, že neboli len domácimi výbermi pre budúci mesiac CHL-NHL Top Prospects Game v Langley Events Center. Lipinski zaznamenal dva góly, asistenciu a Honzik gól a dve asistencie, keď Vancouver Giants porazili Victoria Royals 5:3 v zápase WHL pred oznámením 3663 fanúšikom v stredu večer v Save-on-Foods Memorial Center.

Šesťmetrový veteránsky brankár Jesper Vikman, ktorý hral za Švédsko na juniorských majstrovstvách sveta a v roku 2020 ho angažovali Las Vegas Golden Knights, bol kľúčový, pretože Victoria porazila Vancouver 34:23.

„Vickmanove oči sme nezobrali dostatočne ďaleko,“ povedal tréner Royals Dan Price o nedostatku screenshotov jeho tímu.

Giants vyhrali bez kapitána Zacha Ostapchuka, ktorý sa s Kanadou pripravuje na majstrovstvá sveta juniorov v roku 2023, ktoré začínajú Boxing Day.

Američan Revelation Lipinski zo Scottsdale otvoril skóre v čase 6:20 prvej tretiny. Victoria vyrovnala na 17:16, keď Alex Thacker utekal domov, keď sa Callem Parker odrazil od masky brankára Jespera Vikmana. mal 16Ten desiaty Bod sezóny pre plynule sa pohybujúceho bluelinera Parkera, nasadeného vo štvrtom až šiestom kole draftu NHL 2023.

Hunzik, nováčiková sila prírody, ktorý hral za rodné Slovensko na juniorských majstrovstvách sveta 2022 v Edmontone a dnes odlieta opäť reprezentovať svoju krajinu na juniorských majstrovstvách sveta 2023 v námorníctve, zabezpečil Giants vedenie 2:1 v 5: 24 druhej tretiny so svojimi 17Ten desiaty Cieľ. Štvormetrový krídelník má na konte 44 bodov v 31 zápasoch. Lipinksi si v čase 10:06 druhého framu vypracoval dvojgólovú výhodu. Dylan Anderson s pomocou Honzika a Lipinského zvýšil na 4:1 v presilovej hre na 12:56.

READ  Ochladzovacia prestávka medzi Slovenskom a Španielskom: Euro 2020 využíva vodnú prestávku

To bol prípad Nicholasa Cristiana z Victorie, ktorý dal štyri góly z 15 striel, keď sa Logan Cunningham dostal do bránkoviska a zakončil so siedmimi zákrokmi na osem striel.

Veterán Royals, zabijak Ty Thorpe, v presilovej hre so 16Ten desiaty sezóny zvýšil na 5:1 v tretej zmene. Brayden Schurman dvakrát vyliečil Matthewa Hodgsona v presilovej hre pre Victoriu.

Oba tímy dostali dva solídne góly, ale Vancouver prišiel vo vhodnejších časoch zápasu, takže Price ľutoval svojich šesť kopov, ktoré urobil.

„Dostali sme veľa tvrdých trestov,“ povedal.

„Zameriame sa na disciplínu a zabíjanie [in practice today]. „

Giants sa posunuli na 12-14-5, zatiaľ čo Royals klesli na 5-23-3. Victoria je v tejto sezóne proti Vancouveru 0-2-1. Streda bola prvým zo štyroch stretnutí týchto dvoch rivalov z úžiny v tomto mesiaci a pokračovala tromi zápasmi v rade po Vianociach 27. a 28. decembra v LEC a 30. decembra v Memorial Center.

Royals hostí Tri-City Americans s výberom draftu Calgary Flames v roku 2022 Parkerom Bellom z Campbell River v piatok a sobotu v Memorial Center. V piatok sa hrá Teddy Bear Toss.