Zimné paralympijské hry 2022: Británia získala ďalšie dve medaily v Pekingu, zatiaľ čo Mina Fitzpatrick a Neil Simpson získali bronz | Správy

Mina Fitzpatrick a Neil Simpson skončili piati v rebríčku po štarte v úvodných pretekoch Super-G so solídnymi slalomovými výkonmi. ParalympicsGB doteraz získal na zimných paralympiádach v Pekingu päť medailí

Posledná aktualizácia: 22.03.2007, 8:55

Mina Fitzpatricková pridala k striebru predtým na zimných paralympijských hrách v Pekingu bronz.

Mina Fitzpatrick, mentor Gary Smith a Neil Simpson spolu s jeho bratom Andrewom získali druhú medailu a získali bronz na svojich podujatiach na zimných olympijských hrách v Pekingu.

Obe dvojice pokračovali vo svojich úvodných dráhach v solídnom slalome v slalome, aby pridali svoje medaily. GP paralympijských hier doteraz získal na hrách päť medailí.

Fitzpatrick a Smith, ktorí v nedeľu získali striebro v super G, skončili po pondelkovom štarte v super G piati, no vyšvihli sa na čelo po najrýchlejšom slalome vo svojej súťaži.

Dvojica finišovala s časom 2:05:98; Svoje druhé zlato na hrách získala Slovenka Henrieta Varkašová (2:03:39), striebro brala Číňanka Čou Da-čching (2:04:25).

Fitzpatrickovej bronz je šiestou paralympijskou medailou v kariére, čím zvýšila svoj rekord ako najúspešnejšia zimná paralympijská šampiónka vo Veľkej Británii.

Bratia Simpsonovci, ktorí v nedeľu získali svoje prvé zlato z GP, si odniesli super zlato a v pondelok v strede súťaže skončili piati.

Ale na veľmi konkurencieschopnom podujatí, kde medzi piatimi najlepšími po super G delilo 1,75 sekundy, excelovali aj v slalome a keď štvrtý Jakub Krakov zo Slovenska aj líderka Hyacinth Deleblas z Francúzska urobili chyby, vzal domov druhú medailu z hier v čase 1:52:81.

Zlato získal Talian Giacomo Bertanioli (1:49:80), striebro Rakúšan Johannes Agner (1:51:98).

Pokiaľ ide o britský záujem inde, Shauna Brownlee, ktorá skončila piata v strednej etape v súťaži žien na sedenie, nedokázala dokončiť slalom, zatiaľ čo James Whiteley bol diskvalifikovaný v Super G.

Futbalistom na invalidnom vozíku medzitým stačilo šesť z ôsmich plánovaných dohrávok vo svojom zápase, aby zdolali Švajčiarsko 15:1 a získali dve z troch víťazstiev.

READ  Kanada je vo finále majstrovstiev sveta v hokeji žien do 18 rokov, keď porazila Fínsko 3:2