Kanada je vo finále majstrovstiev sveta v hokeji žien do 18 rokov, keď porazila Fínsko 3:2

Alex Low skóroval dvakrát, vrátane víťaza v predĺžení, keďže Kanada v sobotu v semifinále majstrovstiev sveta v hokeji žien do 18 rokov zdolala Fínsko 3:2.

Kanada sa v nedeľu stretne so Švédskom o zlato.

Lauov neskorý víťaz o 7:32 prvýkrát skóroval obranca Ava Murphy, hoci Lauova strela zápästím skĺzla pod nájazdom Curta Koga-Halkula.

Murphy puk prekorčuľoval z obranného pásma do útočného a na otvorenom ľade sa vrhol do zákona. Lawova strela prepadla fínskemu brankárovi, ktorý si loptu dokopol do vlastnej siete a predĺženie troch proti trom ukončil.

Law a Abby Stonehouse skórovali v riadnom hracom čase za Kanadu, pričom kapitánka Emma Paiceová prispela dvoma asistenciami pre obhajcov titulu.

Kanadská brankárka Hannah Clark zastavila 24 striel na víťazstvo.

Za Fínov skórovali Sani Vanhanen a Paulina Salonen. Koja Halkula urobil pri prehre 38 zákrokov.

„Myslím si, že sme sa dostali z malej roviny. Fíni vyleteli lietať a mali takú dobrú kontrolu, ktorá naozaj stlmila naše tempo,“ povedala kanadská trénerka Courtney Birchard Kessel. nohy pod nohami, ale našli sme spôsob, ako vyhrať.

„Je to úžasný zážitok s vašou rodinou pozerať sa na domov, je to také vzrušujúce. Zamieriť do zápasu o zlatú medailu si myslím, že je to skvelá skúsenosť. Bude vzrušujúce hrať proti Švédsku. Naši hráči si to budú pamätať do konca života.“ ich životov.“

Kanada sa usiluje o opakovanú zlatú medailu na turnaji žien do 18 rokov po tom, ako zdolala Spojené štáty 3:2 vo vlaňajšom finále v Madisone v štáte Wis.

Canadiens si v sobotňajšom semifinále vyslúžili penaltu vysokým skóre od 2:10 do predĺženia. Kanada zaznamenala v zápase osem menších trestov oproti jednej penalte Fínska.

Kanada prehrávala 2:1 v tretej tretine, keď Lau strelil vyrovnávajúci gól na 12:39. Vyrazila z boku a strelou zápästím strelila Kogu Halkulu do pravého ramena.

READ  Gareth Southgate sa vracia do Middlesbrough, aby rozohral Anglicko na turnaji Euro 2020

Salonen strelil Fínom zelený gól len osem sekúnd po tretej tretine.

Fínsko vyhralo súboj a posunulo puk do útočného pásma, kde Salonen využil pokazenú rozohrávku a nízkou hokejkou prekonal Clarkea.

Po tom, čo Fíni po prvej tretine prehrávali 1:0, Vanhanen stiahla svoj tím až do stavu 11:56 v druhej. Tá premenila odrazenú loptu po tom, čo sa Julia Shalin pokúsila o rohový kop.

Stonehouse strelila svoj druhý gól na turnaji, keď v čase 9:47 úvodnej tretiny preskočila bodový zásah Paesa od Koja Halkula.

„Výkon ako tímu nebol dokonalý, ale viac ako 60 minút sme vynaložili maximálne úsilie,“ povedal Lau. „Robili sme všetko, čo sme mohli, pracovali sme ako tím, posúvali sme si puk a skončilo to v náš prospech.

„Dali sme do toho veľa práce, (hranie o zlato), niečo, o čom sme všetci snívali. Potrebujeme rýchlo posúvať puk, tvrdo korčuľovať a mať pozitívnu energiu z lavičky a myslím si, že si zlato môžeme vziať späť domov.“

Švédsko v sobotu v semifinále zdvojnásobilo Američanov 2:1 a postúpilo do majstrovského zápasu iba druhýkrát v 15-ročnej histórii turnaja.

Spojené štáty sa na prvý raz nedostali do finále a v nedeľu si zahrajú s Fínskom o bronz.

Kanada zvíťazila nad skupinou A 3:0 a postúpila do sobotňajšieho semifinále.

Kanaďania prehrali v prípravnom zápase s Fínmi 4:3, ale v predkole ich zdolali 8:0.

Felicia Franková predviedla 37 zákrokov proti Švédsku pri semifinálovom víťazstve nad Spojenými štátmi

Za Švédsko skórovali obrancovia Mira Junkager a Astrid Lindbergová, za Spojené štáty odpovedala Lucia DiGirolamo.

Švédsko sa dostalo do finále v roku 2018, keď v ruskom Dmitrove prehralo s Američanmi 9:3.

Česko zdvojnásobilo Slovensko 6:3 v zápase o piate miesto.

Slovenka Nila Lobosanova vo veku iba 14 rokov viedla turnaj s deviatimi gólmi a tromi asistenciami v piatich zápasoch.

READ  Stephen Kenny: Tréner Írskej republiky opúšťa svoju pozíciu po tom, čo sa nekvalifikoval na Euro 2024 | futbalové správy