Výsledky Australian Open 2023: Emma Raducanová prehrala s Coco Gauffovou, vyhral Cameron Norrie

Emma Raducanová sa stala najnovšou britskou hráčkou, ktorá vypadla v ženskej dvojhre
miesto: Melbourne Park Termíny: 16. – 29. januára
pokrytie: Komentáre každý deň od 07:00 BST na BBC Radio 5 Sports Extra „Tenisové raňajky“ naživo z Melbourne, s vybranými textovými komentármi naživo a správami zo zápasov na webovej stránke a v aplikácii BBC Sport

Najvyššia nasadená Británia Emma Raducanová vypadla z Australian Open po prehre v priamych setoch s Coco Gauffovou v napínavom zápase druhého kola.

Raducanová, na 77. mieste vo svetovom rebríčku, sa veľmi dobre zhostila siedmej nasadenej Američanky, no chýbali jej zápasy, keď porazila 6:3, 7:6 (7:4).

20-ročný hráč utrpel zranenie členka pred útočníkom Melbourne.

Popredný britský mužský hráč Cameron Norrie sa dostal do tretieho kola nočným víťazstvom nad Constantom Lestiennom.

O 01:28 miestneho času Nouri, jedenásty nasadený, zavŕšil víťazstvo 6-3 3-6 7-6 (7-2) 6-3 nad svetovou 55-kou Francúzkou, ktorá na tomto turnaji absolvovala svoj prvý grandslamový zápas. Vek. od 30.

Andy Murray a Dan Evans by sa mohli pripojiť k Norrie v treťom kole, keď budú hrať vo štvrtok, ale odchod Radocana znamená, že Briti nezostali žiadny záujem o ženskú dvojhru.

Raducanuová sa nedostala do tretieho kola veľkého turnaja od svojho úžasného víťazstva na US Open v roku 2021.

Keby bola schopná získať jeden z dvoch setbalov za stavu 5:4 v druhom – čo by si vynútilo tajbrejk – mohlo by to viesť k inému výsledku.

„Myslím si, že som mal veľa šancí a niekoľko som si ich vytvoril,“ povedal Raducano.

„Coco je skvelá hýbateľka a skvelá atlétka. Do hry dáva ďalšiu loptičku, takže máte pocit, že ju musíte stlačiť blízko pri čiare a potom sa rozčuľuje z faulov.“

Teen Gauff, ktorý sa ako 15-ročný v roku 2019 preslávil vo Wimbledone ako 16-ročný, patrí medzi favoritov na zisk titulu v Melbourne Parku.

READ  Nesprávny tím Slovenska hľadá „zázrak“ proti Španielsku

„Povedal som si, že tam zostanem, Emma hrala na konci zápasu dobrý tenis,“ povedal 18-ročný Gough.

„Väčšinou to bol dobrý zápas. Bol to zápas, ktorý sa dlho očakával, takže som rád, že to bol dobrý zápas pre fanúšikov.“

Raducanu môže byť hrdý na svoj výkon a pozitivitu

Raducanová priznala, že to bol „veľký úspech“, aj keď tento týždeň dorazila do Melbourne Parku po zranení členka, ktoré si privodila v Aucklande pred 13 dňami.

Prevalenie na ľavom členku znamenalo, že musela odstúpiť zo zápasu proti Slovenke Viktórii Kuzmovej a Radukano zostala pri odchode z kurtu v slzách.

Pred jej úvodným zápasom proti Nemke Tamare Korbach povedala, že má „plnú dôveru“ v členok, ale jej pohyb bude vždy viac skúšaný proti Goffovi.

Nezdalo sa, že by problém bol faktorom, pretože Raducanu sa v zápase nabitom intenzívnym publikom stretol s finalistom French Open.

Raducanu v priebehu zápasu rástla sebadôvera, hrala s prednou nohou a pritlačila Gauffa dozadu svojimi silnými a presnými údermi.

Povedali jej však aj nedostatok času na ihrisku s niektorými voľnými údermi, ktoré zanechali Gauffovú mimo háčik v kľúčových momentoch, vrátane toho, keď Britka minula tieto dva body úderom dlhého bekhendu a následným volejom do siete.

Aj keď je každá prehra bolestivá, Raducanu sa nepochybne bude pozerať späť na tento výkon s veľkou hrdosťou a pozitívnou budúcnosťou.

Emma Raducanová a Coco Gauff sa po Australian Open objímajú
Raducanu a Gauff, ktorí sa stali priateľmi na turné, sa po zábavnom zápase vrúcne objali

Začiatok dlhej súťaže?

Keď sa minulý týždeň uskutočnil žreb prvého grandslamového turnaja sezóny 2023, všetky oči okamžite upútal tento potenciálny zápas – a súťaž dvoch najhorúcejších vyhliadok tohto športu nesklamala.

Je pravda, že veľa faulov sa hrnulo od oboch útočníkov. Ale v zábavnom zápase bolo toľko kvality, že mnohí chceli vidieť, ako sa z toho vyvinie dlhá a trvalá rivalita.

READ  Írsko vs Fínsko Hodnotenie hráčov | Hviezdy po celom štadióne pre Írsko

Gauff je mladší hráč s väčšími skúsenosťami, ale Raducanu je už hlavným šampiónom – znak, ktorý by Gauff rád pridal do svojho životopisu v tejto sezóne.

Aj vďaka tomu bol tento zápas zaujímavý.

Gauffová sa na Australian Open zahriala víťazstvom na podujatí WTA v Aucklande a zdalo sa, že sa blíži, keď išlo o set a prestávku.

Do jej hry sa však začali vkrádať pochybnosti – najmä na forhende – keď sa Raducanová v druhom sete spamätala.

Staré zlyhanie sa vrátilo, keď dvojchyba pripravila Raducana o tri brejkbaly za stavu 4:3 a americkú jednotku doručila nepresvedčivým forhendom do siete.

Goffová však najviac skúseností ukázala v mentálnom preskupovaní a prekonávaní tajbrejku.

V snahe o svoje prvé grandslamové víťazstvo sa v piatok v 3. kole stretne s Američankou Bernardou Peraovou.

analýza

Tenisový korešpondent BBC Russell Fuller

Zrolujte do druhej slučky. Bolo tam viac ako len náznak rivality, ktorou sa dúfame jedného dňa staneme, najmä v búrlivom vyvrcholení zápasu.

Keď Raducanu trafil loptu v úplnej útočnej pozícii, Gauffova obrana bola výnimočná a práve to otočilo dôležitý vyrovnávajúci gól.

Raducanu hovorí, že sa hrala s poriadnou dávkou bolesti, pretože tu v Melbourne prehnala svoje telo „nad limit“.

Jej plány na niekoľko týždňov ešte nie sú určené, ale 20-ročná žena hovorí, že sa neponáhľa s návratom do súťaže. Jej inštinkt je taký, že najprv potrebuje viac času na cvičisku.

Nori po nočnej zábave

Nouriho divoké oslavy naznačovali jeho úľavu a šťastie pri zabezpečení víťazstva v zápase, o ktorom si myslel, že na tretí deň ani nedostane šancu hrať.

Nahromadenie zápasov po dlhom daždi spôsobilo, že hra vonku sa začala až o 17:00 miestneho času (06:00 GMT) a Nuri prišiel na súd až o 22:15.

READ  Nastúpi Cristiano Ronaldo za Portugalsko proti Slovensku v kvalifikácii Euro 2024? Najnovšie správy od Najm Al-Nasr

Zápas sa hral pod svetlometmi v chladných a veterných podmienkach – Nouri ho opísal ako „skrutky“ – a niektorí hluční fanúšikovia boli odstránení z tribún počas zábavnej nočnej hry.

Norrie bol prestávkou v treťom sete, keď sa Lestienne pokúsil narušiť jeho rytmus niekoľkými zábavnými údermi a farebnými šaškovaniami, ale semifinalista Wimbledonu bojoval o víťazstvo v tie-breaku.

Nouri sa dostal do vedenia 5:3 v tesnom štvrtom sete a vyhral za tri hodiny a 13 minút.

To mu zabezpečilo najlepší výkon v Melbourne Parku, odmenou v zápase tretieho kola proti mladému Čechovi Jiřímu Liškovi.