Viktoriánsky senior získava zlato s Kanadou na Pohári do 18 rokov

Tínedžer z Veľkej Viktórie si pripísal prvé víťazstvo na medzinárodnej scéne, keď sa Kanada vrátila ako šampión Hlinka Gretzky Cupu.

Ole Josefsson debutoval v javorovom liste, keď sa niektorí z najlepších svetových hokejistov do 18 rokov zišli v Česku a na Slovensku medzi 31. júlom a 5. augustom.

Kanada v majstrovskom zápase porazila spoluhostiteľa Českú republiku a získala 24. zlatú medailu na turnaji. Je to prvá zlatá medaila pre Josephsona, ktorý vyrastal v View Royal a Langford, keď hral za Juan de Fuca Grizzlies a ďalšie špičkové viktoriánske kluby.

17-ročný útočník Red Deer Rebels pred turnajom povedal, že je ochotný prevziať akúkoľvek rolu, ktorú bude národný tím potrebovať, ak to bude znamenať, že pomôže Kanade pri love zlata.

Celkový počet bodov v turnaji ho umiestnil na tretie miesto spomedzi všetkých korčuliarov s tromi asistenciami v piatich zápasoch.

Kanada sa po prehre v prvom zápase vrátila a skončila na prvom mieste vo svojej skupine s veľkými výhrami nad Slovenskom a Švajčiarskom. Kanaďania si potom zabezpečili miesto v hre o zlato, keď v semifinále zdolali Spojené štáty 7:2.

K majstrovskému zápasu by Kanada prišla najbližšie, keď si Česi vynútili predĺženie gólom v power play na konci tretiny. Obhajcovia titulu by sa však presadili, pretože Kanaďan Malcolm Spence ukradol loptu českému obrancovi a strelil zlatý gól s menej ako 50 sekundami zostávajúcimi v prvom extra frame.

Keď sa Josephson pripravuje na svoje druhé ťaženie vo Western Hockey League, jeho návrat do Red Deer bude sprevádzaný jeho spôsobilosťou na draft NHL 2024.

číta: Viktoriánsky senior pomáha Kanade pri obhajobe zlata na Pohári hokejistov do 18 rokov