Tottenham 2:3 Bournemouth: Gól Danga Ouattaru v prestávke priniesol Xerezovi dramatický šok, víťazstvo nad Tottenhamom | futbalové správy

Report zo zápasu a najdôležitejšie momenty šokujúceho víťazstva Bournemouthu 3:2 nad Tottenhamom Hotspur; Dango Ouattara strelil víťazný gól v 95. minúte po tom, čo Arnaut Danjuma vyrovnal Tottenhamu v 88. minúte; Heung-min Son skóroval ako prvý, kým Matias Fina a Dominic Solanke dali Xerezovi vedenie 2:1.

19:00, Spojené kráľovstvo, sobota 15. apríla 2023

Dango Ouattara strelil dramatický gól v prestávke, aby Bournemouth šokoval víťazstvom 3:2 na ihrisku Tottenhamu, čo oslabilo ich nádeje dostať sa medzi najlepších štyroch.

Zdalo sa, že prvý ligový gól Arnauta Danjumu za Tottenham z 88. minúty zachránil Tottenhamu remízu 2:2.

Ale pôsobivé zakončenie Ottaru v 95. minúte zabezpečilo Cherezovi prvé víťazstvo nad Tottenhamom v Premier League a odradilo ho od zóny zostupu o šesť bodov.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Odomknite plnú verziu

Hodnotenie hráčov

Tottenham: loris (6); Romero (6), Deere (6), Lenglet (6); Boro (6), Skip (6), Hojbjerg (6), Perisic (7); Kulusevski (6), Ken (6), Ibn (7).

ponorky: Sanchez (5), Danjuma (7), Richarlison (6).

Bournemouth: Neto (7); Fina (8), Stephens (6), Mepham (7), Kelly (7); Rothwell (7), Lerma (7); Christie (7), Billing (7), Tavernier (7); Solanki (9).

ponorky: Smith (6), Anthony (6), Ouattara (8), Senese (6).

Hráč zápasu: Dominik Solanke.

Heung-min Son dostal Tottenham do vedenia v 14. minúte, predtým, ako Bournemouth zaznamenal ohromujúci obrat vďaka nízkemu gólu Matthiasa Vina (38) a perfektnému zakončeniu Dominica Solankeho šesť minút v druhom polčase.

Zdrvujúca porážka znamená, že Spurs zostávajú piati a tri body od prvej štvorky. Štvrtý Manchester United odohrá dva odložené zápasy a tretí Newcastle odohrá jeden zápas s Magpies, ktorí budú budúcu nedeľu hostiť Christiana Stelliniho naživo. Sky Sports.

Ako vyhral Bournemouth zápas Upside Down?

obrázok:
Hráči Bournemouthu oslavujú neskoré víťazstvo Danga Ouattaru proti Tottenhamu Hotspur

Po víťazstve Aston Villy 3:0 nad Newcastlom dostal Tottenham dodatočnú motiváciu na zápas proti Bournemouthu, a to aj napriek tomu, že výkop bol odložený 15 minút po príchode hostí neskoro kvôli zápche.

READ  Dundee 0-1 Hearts: Striedajúci Jimmy Walker skóruje víťazom | futbalové správy

Spurs začali rýchlo, keď Son skóroval v zápasoch back-to-back a zakončil nízko z prihrávky Ivana Perisica.

Son vyzeral v dobrej nálade, že strelí štvrtý gól v piatich zápasoch, ale brankár Bournemouthu Neto ho z úzkeho uhla odmietol.

Ale Tottenham bol neistý, keď zraneného Clementa Lengleta nahradil Davinson Sanchez, keď Pedro Boro prihral na loptu mimo Sancheza, čím umožnil Solankemu zdvihnúť Fina na vyrovnanie v 38. minúte pri jeho prvom štarte za Bournemouth.

Potom sa Sanchez zúčastnil druhého Bournemouthu, kde ho Marcus Tavernier otočil naruby, predtým ako obranca napálil loptu do dráhy Solankeho a útočník bravúrne prestrelil Llorisa.

obrázok:
Dominic Solanke viedol Bournemouth na 2:1

Ďalší Sanchezov dotyk fanúšikovia Tottenhamu vypískali a Stellini ukončil 23-minútové cameo Kolumbie, len aby ho v 58. nahradil Danjuma.

Keď Tottenham prehrával 2:1, ozvalo sa povzbudenie pre odchod predsedu klubu Daniela Levyho, zatiaľ čo fanúšikovia tiež spievali svoju podporu bývalému manažérovi Mauriciovi Pochettinovi, zatiaľ čo hľadanie stáleho manažéra pokračuje.

Tí sa však upokojili, keď sa dve minúty pred koncom 90. minúty zdalo, že Danjuma zachránil Spurs bodom prudkou prízemnou strelou z hranice šestnástky.

obrázok:
Arnaut Danjuma oslavuje, keď zvýšil na 2:2

Tottenham bol blízko k víťaznému gólu, keď sa v 94. minúte po rohovom kope hlavou presadil striedajúci Richarlison.

Brazílsky reprezentant bol potom potrestaný za svoju chybičku, pretože Tottenham dostal zásah v prestávke, keď Solanke poslal Ouattaru, ktorý preťal loptu do siete a zakrútil strelu do dolného vzdialeného rohu, čím vyvolal divoké oslavy na konci prvého zápasu.

Štatistiky FPL: Tottenham 2-3 Bournemouth

Ciele syn, Danjuma; Solanki, Ouattara, Fina
pomáha Perisik Solanki (2)
Bonusové body Solanke (3), Ouattara (2), Ibn (2)

Stillini: Individuálne chyby nás stoja draho

Christian Stellini obviňuje chyby Tottenhamu pri prehre 3:2 s Bournemouthom a cítil, že po skórovaní v úvodnom zápase vypadol z formy.

Úradujúci tréner Spurs Christian Stellini je presvedčený, že jeho tím stáli skôr „individuálne chyby“ než taktika.

Na otázku, prečo Spurs počas jazdy neustále zaostávali, odpovedal: „Je to zvyk, ktorý máme. Nie je to prvýkrát. Robíme to už dlho.“

READ  Neapol odvoláva Waltera Mazzarriho a namiesto neho menuje trénera Slovenska

„Musíte byť dokonalí v defenzíve, ale dnes sme neboli dokonalí, pretože sme ich nechali skórovať dvoma faulami.

„To je problém. Nie je to taktický problém, pretože je to individuálna chyba.“

Na otázku týkajúcu sa Sanchezovho striedania a nesúhlasu publika s obrancom odpovedal: „Chápem, že je to ťažká chvíľa pre všetkých a musíme túto chvíľu analyzovať.

„Každý musí analyzovať, aká dôležitá je podpora hráčov. Preberám zodpovednosť za rozhodnutia, ktoré robím.“

„Myslel som si, že je priskoro použiť ďalšieho útočníka, pretože sme v polčase viedli 1:0. Keď sme potom prehrávali 2:1, myslel som si, že toto je ten moment, kedy to musí Davinson urobiť.“ [come off].

„Bolo to len taktické rozhodnutie. Musíme ho podporiť, pretože je to ťažká chvíľa pre neho a tiež pre celý tím.“

O’Neill: Porazili sme „tvrdý“ neskorý príchod, aby sme vyhrali zápas na „horskej dráhe“.

Gary O’Neill cítil, že jeho tím z Bournemouthu dominoval nad Tottenhamom pri výhre 3:2 a bol sklamaný, že strelil gól Arnauda Danjumu, pretože veril, že Harry Kane bol v ofsajde.

Manažér Bournemouthu Gary O’Neill bol potešený, keď videl, ako jeho tím prekonal meškanie na zem kvôli dopravným problémom a dosiahol „fantastický výkon“.

„Bolo to ťažké,“ povedal v odloženom zápase, „vyrazili sme z hotela ako obvykle. Cesty boli čisté a priamo pred nami sa stala nehoda, tak najprv dúfam, že sú všetci v poriadku. Potom sme bohužiaľ sedeli bez pohybu 55 minút.

„Potom sme prišli a ľudia tvrdo tlačili, aby sme odišli o 15:05. Samozrejme, že som tvrdo tlačil, aby to bolo čo najdlhšie, pretože hráči potrebujú svoj obvyklý čas na prípravu.“

„Naozaj som nevidel ten zhon, takže som z bezpečnostných dôvodov tlačil naozaj tvrdo, aby som to dostal. Hráči potrebujú normálnu prípravu. Nemôžeme si dovoliť stratiť ľudí, pretože sa nedokázali poriadne zahriať.“

„Našťastie sme to dosť oddialili, pretože hráči podali výborný výkon. Vidieť zápas proti takému dobrému tímu bol veľký úspech.“

„Posledných 10 minút to bola horská dráha – bolo to veľmi trhané. Teraz som sa usadil a tento večer si užijem, ale skutočne som sa sústredil na to, ako pripraviť skupinu na ďalší.“ .“

READ  Ukážka: Dnipro-1 vs Panathinaikos – predpoveď, tímové správy, zostavy

Štatistiky Opta: Bournemouth dnes ukončil Tottenham vonku

• Bournemouth dosiahol svoje prvé víťazstvo vonku v lige proti Tottenhamu, keď proti nemu dnes prehral všetkých päť zápasov Premier League.
  • Tottenham prehral zápas Premier League, v ktorom otvoril skóre prvýkrát od februára 2022 proti Southamptonu (2:3). V skutočnosti Tottenham vyhral 13 po sebe idúcich domácich zápasov, v ktorých otvoril skóre až do dnešného dňa.
  • Bournemouth vyhral po sebe idúce zápasy Premier League v jednej sezóne prvýkrát od januára/februára 2020. Cherries vyhrali päť z posledných deviatich zápasov Premier League (L4), keďže vyhrali v predchádzajúce. 25.
  • Ivan Perisic pridal 11 asistencií za Tottenham vo všetkých súťažiach v tejto sezóne, zatiaľ čo jediný hráč v Premier League, ktorý v tomto období zaznamenal viac asistencií, je Kevin De Bruyne (21, pred zápasom Man City s Leicesterom).
  • Žiadny hráč neskóroval ani asistoval vo väčšom počte zápasov Premier League v tejto sezóne ako Dominic Solanke z Bournemouthu (3).

Čo potom?

Tottenham čaká v nedeľu 23. apríla naživo veľká skúška kvalifikácie do Ligy majstrov. Sky Sports od 13.00 hod; Výkop je o 14:00.

Medzitým Bournemouth v nedeľu 23. apríla hostí West Ham. Výkop je o 14:00.

Zostávajúce zápasy Tottenhamu

23. apríla: Newcastle (A) – Anglická Premier League, začiatok druhého zápasu popoludní, priamo Sky Sports

27. apríla: Manchester United (h) – Premier League, výkop o 20:15

30. apríla: Liverpool (A) – Anglická Premier League, 16:30, naživo Sky Sports

6. mája: Krištáľový palác h) Premier League, výkop o 15:00 hod

13. mája: Aston vila (A) – Anglická Premier League, výkop o 15.00 h

20. máj: Brentford h) Premier League, výkop o 15:00 hod

28. mája: Leeds (A) – Anglická Premier League sa začína o 16:30