Velhová dominuje v slalome žien

vydané v:

Linz (Rakúsko) (AFP) – Slovenka Petra Velhová zaznamenala v stredu tretie víťazstvo v slalome v sezóne Svetového pohára a v Linzi získala tituly v pretekoch, ktoré vynechala americká hviezda Mikaela Schiffrinová po tom, čo mala pozitívny test na Covid.

Dvadsaťšesťročná pretekárka – prvá Slovenka, ktorá v minulej sezóne vyhrala Svetový pohár – zajazdila o 0,51 sekundy rýchlejšie ako majsterka sveta z Rakúska Katarina Linsberger.

Flova zmiernila svoj program v tejto sezóne, aby pretekala len v obrovskom slalome a slalome.

Zameriava sa na svoj cieľ zapísať sa viac do slovenskej lyžiarskej histórie tým, že sa stane prvou olympijskou medailou v alpskom lyžovaní v Pekingu medzi 4. a 20. februárom.

„To je veľmi dobré,“ usmievala sa Velhová v rozhovore pre televíziu FIS.

„Čakal som ťažšiu trať, ale podmienky boli perfektné.

„Momentálne som presvedčený o slalome.

„Povedal som, že moja prvá jazda bola úplne perfektná a vedel som, že v druhej by som mal korčuľovať lepšie,“ dodal Flova, ktorý sa umiestnil na pódiu v šiestich z ôsmich pretekov, na ktorých som v tejto sezóne štartoval.

Pre Liensbergera bol výsledok veľmi uspokojivý po tom, čo minulý týždeň vynechal predchádzajúce kolo v Courcheveli po pozitívnom teste na Covid.

Švajčiar Michel Geisen skončil tretí – 0,68 od vedenia – po tom, čo skončil druhý za Flovou po prvej etape.

Tretie víťazstvo Velhovej v štyroch pretekoch v slalome v tejto sezóne jej dáva 120-bodový náskok pred Shivrinom, ktorý Vlihovej uštedril jedinú porážku v tejto sezóne v Killingtone, keď Slovenka skončila druhá – v hodnotení slalomu.

Dvadsaťšesťročná Američanka vedie v celkovom poradí Svetového pohára o 93 bodov pred olympijskou víťazkou Sofiou Goggiovou z Talianska s náskokom 135 bodov pred Velhovou.