Dundee 0-1 Hearts: Striedajúci Jimmy Walker skóruje víťazom | futbalové správy

Hearts sú späť vo svojej víťaznej ceste v Premier League po výhre 1:0 nad Dundee v Dennis Parku.

Jediný gól strelil v druhom polčase striedajúci Jimmy Walker.

Výsledok upevnil dominanciu Edinburghu na treťom mieste v tabuľke, no pre hlboko poddimenzovaný tím Dundee to bola štvrtá prehra v rade.

Hostiteľov to hlboko zasiahlo, pretože v dôsledku zranení a suspendácií vypadol celý rad hráčov, zatiaľ čo Jason Cummings tiež chýbal v zostave z disciplinárnych dôvodov, pretože tréner James McPeak dokázal vymenovať iba piatich hráčov z lavičky.

Chýbajúce srdce bol útočník Liam Boyce.

Úvodné výmeny boli viac-menej vyrovnané, obe strany ukázali veľa ofenzívneho zámeru bez vytvárania zjavných otvorov.

Hearts si vypracovali príležitosť v 18. minúte, keď nastrelili loptu smerom na Bena Woodburna, ale strela požičaného krídelníka Liverpoolu tečovala krížne cez brankára Dundee Adama Ligsdensa.

Čoskoro nato mali Hearts ďalšiu šancu, keď Barry McKay trafil z pravej strany rohový kop, keď slabý hráč Taylor Moore poslal silnú hlavičku vedľa.

Fanúšikovia Dundee potom požadovali penaltu, keď Lee Griffith spadol na trávnik vo vnútri pokutového územia Hearts pod výzvou Johna Suttera, ale rozhodca Willie Collum rozhodol, že k žiadnemu faulu nedošlo.

Po polhodine zápasu sa to stalo nečakaným problémom so sériou zlých chýb, ktoré narušili akúkoľvek šancu na plynutie hry.

obrázok:
Zaznamenať Jimmyho Walkera ako víťaza sŕdc

Dundee sa však napokon podarilo vyprodukovať kus kvality v 41. minúte, keď Paul McGowan hral na Luka McCowana s brankárom Hearts Craigom Gordonom spadnutým po jeho pravej strane, aby chránil jeho strelu z nízkeho krídla.

V závere prvého polčasu padla nad Densom hustá hmla, keď sa oba tímy po prestávke snažili dostať dopredu.

Hearts mal polovičnú šancu po hodine, keď Mackay poslal Walkera na hranici Dundeeho, ale jeho strela bola divoká a letela mimo.

READ  Šport v televízii: nedeľa 7. marca 2021

Následne sa dostal do šance Cami Devlin, no jeho razantná strela trafila hlavu obrancu Dundee Liama ​​Fontainea.

Hostia však napokon strelili víťazný gól v 75. minúte.

McKay trafil vedľajšiu loptu Aaron McNeiff na hranici územia Dundee a hoci jeho tečovaná strela trafila Ligzdensovu žrď a tečovala späť cez bránu, Walker ako prvý napálil vysokú loptu do siete.

Dundee mal neskorú šancu, ale strela Paula McMullana bola mimo.

Čo povedali manažéri…

James McPeak, prezident Dandy: „on [Jason Cummings] Do pondelka bude mimo klubu a potom sa s ním budeme interne zaoberať. Bol nevhodný na tréning.

„Ľudia sa sami rozhodnú, prečo sa dnes nezúčastní, ale nie je to kvôli zraneniu alebo Covidu. Ak by som mal zdvihnúť ruku, možno som podpísal Jasona.“

„Celkovo vzhľadom na to, čo urobil – pomohol nám s propagáciou a odviedol dobrú prácu – ale to, čo urobil vo štvrtok, je absolútne neprijateľné.“

„Budeme sa ním zaoberať v pondelok. V piatok bol nespôsobilý na tréning, takže ľutujem svoje rozhodnutie? Nie.“

„Nikdy ma nepožiadal, aby som išiel na to podujatie a či by som ho nechal ísť? Nikdy som nemal šancu na to odpovedať.“

„Možno by som nebol kvôli tomu, kde sme, ale nedostal som z toho kompliment – ​​takže je tu prvé porušenie.

„Potom už v piatok ráno nebol dostatočne fit na to, aby mohol trénovať. Dozvedel som sa o tom v piatok o siedmej ráno a nevidel som to na sociálnych sieťach.“

Robbie Nelson, prezident Hearts: „Bol som šťastný, že som získal tri body, pretože byť tu je vždy ťažké.

„Mali viacero zranení, ale stále majú skúsený tím.

„Veľkú časť zápasu sme kontrolovali a hoci sme si nevypracovali veľa čistých šancí, tie, ktoré sme si vypracovali, ich využili.

READ  john c. FRINA | Správy, šport, práca

Pre Jamie bolo ťažké dostať sa dovnútra, pretože chlapci, ktorí boli na týchto pozíciách, hrali naozaj dobre.

„Musel si dať na čas. Myslel som si, že on a Aaron McNeev odviedli naozaj dobrú prácu, keď prišli.“

„Priviedli sme Jimmyho, pretože mal túto kvalitu na poslednú chvíľu a najmä v druhom polčase sme ho trochu nainštalovali do skutočne dobrých oblastí.

„Potrebujeme niekoho s trochou mágie. Našťastie to vyrobil.“

Čo potom?

Dundee cestuje do Aberdeenu, zatiaľ čo Hearts hostí Ross County, kde sa oba zápasy škótskej Premier League začínajú o 15:00 na Boxing Day.