St. Johnston 0-0 St. Mirren: Chris Kane vylúčil bezgólovú remízu | futbalové správy

St. Johnston a St. Mirren hrali v McDiarmid Parku pasívne zaváhania pri niekoľkých šanciach.

Hostia boli väčšinu zápasu vo vedení, no nevytvorili toho veľa, čo by nahnevalo Xandera Clarkea v bránke, zatiaľ čo najväčšia šanca Perthu prišla v prvej minúte cez Glenna Middletona, ktorý jeho strelu vyrazil.

St. Johnston dohral zápas s desiatimi mužmi po tom, čo bol Chris Kane vylúčený kvôli druhej rezervácii.

Callum Davidson urobil jednu zmenu oproti tímu, ktorý minulý víkend porazil Dundee United. Cammy McPherson sa stiahol z klubu svojho otca, do toho zasahoval Murray Davidson.

Saint Mirren po prehre s Dundee urobil dve zmeny. Na lavičku prišli Jimmy McGrath a Richard Tate s Eamonnom Brophym a Kyleom McAllisterom.

Prvá šanca hostí bola po 10 sekundách a Middleton využil pošmyknutie Saint Mirrena a trafil do siete v snahe zachrániť ho Jack Alnwick.

Hostia odpovedali hlavičkou Curtisa Mainea, ktorú zachránil Clarke predtým, ako útočník videl jeho strelu z rohu preletieť vedľa vzdialenejšej žrde.

Tento skorý zhon však rýchlo vystriedal hrozný boj v strede poľa, v ktorom sa obe strany snažili vytvoriť čokoľvek, čo by stálo v ceste k zmysluplným príležitostiam.

obrázok:
Sean Rooney zo St. Johnstonu odpovedal na hosťujúcu podporu St. Mirren počas nerozhodného výsledku 0:0.

Do 35. minúty sa dostala ďalšia šanca, no Craig Bryson dobre zasiahol.

McGrath hľadal hráča, ktorý by s najväčšou pravdepodobnosťou vytvoril niečo pre hostí. Jedna zo svojich perfektných prihrávok, Clarke predviedol dobrý zákrok a vytlačil Maineovu prízemnú strelu na rohový kop hlavičkou Conora McCarthyho mimo.

McGrath následne zachránil strelu Jimmyho McCartta, zatiaľ čo St Mirren hľadal prienik pred prvým polčasom.

St Johnston urobil dve zmeny v prvom polčase, aby sa pokúsil veci osviežiť, so Stevie Mayom a Seanom Rooneym v Middletone a Michaelom O’Loranom.

READ  Neapol 1:1 Miláno (celkovo 1:2): Olivier Giroud postúpil Rossoneri do ich prvého semifinále Ligy majstrov po 16 rokoch | futbalové správy

Boli to však hostia, ktorí opäť vyštartovali vpredu dobre prešpekulovanou strelou McGratha.

Pred hodinou nastal moment kontroverzie, keď Liam zrazil Gordona Maina, keď bežal k cieľu. Rozhodca Greg Aitken ukázal obrancovi žltú kartu, ale pokojne to mohla byť aj červená. Scott Tanser trafil priamy kop z brvna.

St Mirren mal veľký náskok a hlavičku Joea Shaughnessyho po centri Tansera zneškodnil na rohový kop.

Domáci hrali posledných päť minút s desiatimi mužmi po tom, čo Kane dostal druhú žltú kartu za zákrok.

Čo potom?

Ďalší zápas St Johnstona príde v Ligovom pohári, keďže po reprezentačnej prestávke v sobotu 20. novembra odcestujú do Celticu; Odchod o 17.15 hod.

St Mirren hostí Livingston v škótskej Premier League v to isté popoludnie. Odchod o 15.00 hod.