Neapol 1:1 Miláno (celkovo 1:2): Olivier Giroud postúpil Rossoneri do ich prvého semifinále Ligy majstrov po 16 rokoch | futbalové správy

správa o zápase, keď sa Miláno kvalifikovalo do semifinále Ligy majstrov prvýkrát po 16 rokoch; Gólom Oliviera Girouda porazili Rossoneri Neapol súhrnne 2:1. Giroud minul penaltu skôr, zatiaľ čo Khvisha Kvaratskhelia z Neapola mal pokutový kop zachránený.

podľa Sam Blitz, @zamestnanec

6:09, Spojené kráľovstvo, streda 19. apríla 2023

Olivier Giroud minul penaltu a následne strelil rozhodujúci gól, ktorý poslal Miláno do semifinále Ligy majstrov prvýkrát po 16 rokoch, keď porazil Neapol celkovo 2:1.

Miláno dosiahlo na juh Talianska o jeden gól a myslelo si, že premárnilo svoju najväčšiu šancu na zdvojnásobenie svojho vedenia, keď Giroudovu penaltu na hodine zachránil Alex Merritt.

Minúty pred polčasom však Rafael Leao prešprintoval parádnym samostatným nájazdom z hranice pokutového územia až do pokutového územia, potom sa prehodil na Girouda, aby strelil jednoduchú strelu do siete.

Neapol, ktorý pripustil návrat Victora Osimhena po zranení včas pred týmto zápasom, tiež videl pokutový kop, ktorý pre seba zachránil Mike Minan z Kvarateskhilia s desiatimi minútami, kým Osimhen skóroval neskoro.

Miláno teraz upriami svoju pozornosť na možné semifinále proti rivalovi Interu, ktorý v stredu večer vedie 2:0 pred štvrťfinále Ligy majstrov v druhom zápase s Benficou.

obrázok:
Rafael Leao sa v tejto sezóne postaral o jednu z asistencií pri víťazstve Milána nad Neapolom

„Je to dobrý pocit, dnes sme urobili veľký posun a oni majú skvelú sezónu,“ povedal Fikayo Tomori, anglický reprezentant a obranca AC Miláno. BT Sport.

„Aby sme sa dostali do semifinále, veľa ľudí nám písalo predtým, ako sme kopli do lopty, ale zaslúžime si byť tu.

„Získali sme takmer čisté konto a z protiútoku vyzeral fantasticky. Teraz sa môžeme usadiť a sledovať ďalšie stretnutia.

READ  Lacné lyžovanie: Šesť európskych stredísk, ktoré nezničia peniaze

„Budem pozerať [other quarter-final] Hra na mojom gauči, pretože som tak unavený! Bojíme sa o seba, budeme v pohode a počkáme, koho budeme hrať. Inter môže byť dobrý zápas v semifinále, ale Benfica je silný tím.“

Jerrodov hnev nad spasením

obrázok:
Olivier Giroud si myslel, že z penalty dostane Miláno do vedenia….

obrázok:
…Ale Alex Merritt, brankár Neapolu, zneškodnil Giroudov pokutový kop….

obrázok:
… Giroud neveril, že penaltu minul…

obrázok:
…potom Giroud oslavoval tým, že na konci prvého polčasu presadil Milana

Ako Neapol dominoval, ale videl svoj sen zomrieť

Kotol hluku privítal štadión Diega Armanda Maradonu pri výkope a vzduchom sa vznášal modrý dym, keď sa zápas začal.

Neapol využil túto podporu na rýchly štart. Kvaratskhelia a Piotr Zelenskiy videli strely, ktoré Mignan rutinne zachraňoval, zatiaľ čo Matteo Politano videl dva góly zblízka mimo milánskej bránky.

Obrana Rossoneri zostala odhodlaná a tím Stefana Pioliho dostal veľkú šancu streliť svoj prvý gól v noci, keď Leao padol pod nemotornú výzvu Maria Ruia, aby vyhral penaltu.

Giroud vystúpil, ale Merritt mal pravdu – aby spôsobil väčší hluk medzi priaznivcami Neapolu.

obrázok:
Neapol Khvisha Kvaratskhelia zaujal, keď domáci dominovali v úvodných výmenách

Tím Luciana Spallettiho potom utrpel dvojnásobnú pohromu, keď Rui a Politano vypadli v priebehu dvoch minút kvôli úderom, do ktorých sa zapojili Hirving Lozano a Matías Oliveira.

Miláno takmer ťažilo z úpravy, keď Giroud videl strelu z tesnej blízkosti, ktorú chytil Merritt – ale brankár Neapolu nebol odmietnutý len pár minút pred polčasovým hvizdom.

Leao zachytil nemotorný dotyk Tanguya Ndombeleho na hranici vlastného územia a na ceste do pokutového územia porazil tri milánske lietajúce výzvy.

Potom si portugalský reprezentant nezištne uvedomoval rovnováhu s Giroudom, ktorý nemohol premárniť príležitosť.

READ  Alexander Barkov sa pridal k Panthers po tom, ako súhlasil s predĺžením o 8 rokov v hodnote 80 miliónov dolárov

Neapolský Osimhen takmer okamžite zareagoval na „Giro Show“, keď v nadstavenom čase prvého polčasu vystrelil z tesnej blízkosti, ale gól bol vylúčený z gólu rukou najlepšieho strelca Serie A.

obrázok:
Neapolský Mario Rui (vpravo) bol jedným z dvoch prípadov v prvom polčase

Domácim vyšiel podobný pokus aj po prestávke, keď Kvaratskhelia trafil v prvých minútach druhého polčasu dve šance zľava.

V druhom polčase, v ktorom Neapol dominoval v hre, ale nedokázal zasiahnuť pôsobivú obranu Milána, mali Lozano, Oliveira a Amir Rahmani dobré príležitosti na zníženie manka, no ani jeden z nich neuspel.

Neapol si myslel, že sa dostane do hry v 82. minúte, keď center Elfira Elmasa trafil nohu Fikaya Tomoriho na jeho ruku a rozhodca ukázal na penaltu.

Pokutový kop, ktorý trafil Kvaratskhelia, ale v poslednej chvíli šikovne zastavil Maenyan, ktorý večer premárnil Neapol.

Maignan neustále zachraňoval Giacoma Raspadoriho z tesnej blízkosti, aby ešte viac frustroval Neapol. A aj napriek Osimhenovej hlavičke okolo milánskeho brankára o dve minúty, to bol už len nevyhnutný titul Serie A, ktorý si lídri ligy zabezpečili.

Semifinále Ligy majstrov UEFA

Prvé stretnutia 9. mája alebo 10. mája, druhé zápasy 16. mája alebo 17. mája

Miláno – Inter Miláno alebo Benfica

Real Madrid – Manchester City alebo Bayern Mníchov

Štatistiky Opta

• Miláno postúpilo do semifinále Ligy majstrov prvýkrát od ročníka 2006/07; Rossoneri sa pripojili k Juventusu ako taliansky tím s najväčším počtom zápasov v tejto fáze súťaže (sedem).
  • Olivier Giroud sa teraz podieľal na siedmich góloch v Lige majstrov UEFA 2022/23 (päť gólov, dve asistencie), čím vytvoril nové osobné maximum v súťaži (6 gólov v sezóne 2020/21 s Chelsea a v sezóne 2012/13 s Arsenalom). .
  • Neapol – Miláno je prvým zápasom Ligy majstrov s minimálne dvomi penaltami a ani jeden neskóroval od mája 2016 (Bayern – Atletico).
  • Alex Meret je prvým brankárom, ktorý zachránil penaltu v Lige majstrov proti AC Miláno, odkedy Jerzy Dudek zachránil Andrija Ševčenka v poslednom penaltovom rozstrele v roku 2005.
  • Olivier Giroud dnes večer nepremeškal svoj prvý trest zo šiestich penalt v Lige majstrov.
  • Iba Paolo Maldini proti Liverpoolu vo finále 2005 (36 rokov 333 d) skóroval za Miláno vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov UEFA vo vyššom veku ako Olivier Giroud dnes večer (36 rokov 200 d).
  • Pred Giroudom bol posledným hráčom Milána, ktorý minul penaltu a skóroval v zápase Ligy majstrov, Andrij Ševčenko v marci 2006 proti Bayernu Mníchov.
  • Pred dnešným večerom, nikdy vo svojej histórii vyraďovacej fázy Ligy majstrov/Európskeho pohára nenasadilo AC Miláno rovnakú základnú zostavu v zápase doma a vonku proti rovnakému súperovi.
READ  Ktoré krajiny súťažia na zimných olympijských hrách?