Športové aktualizácie – utorok 20. decembra – PembinaValleyOnline.com

Maurice Mavericks a Portage Collegiate Trójania boli víťazmi Region 4 Minor Hockey League v pondelok večer. Evan Morissette skóroval v predĺžení, keď Morris porazil Mordena 6:5. Rylan Keck mal pár gólov v regulácii pre Mavericks, zatiaľ čo zvyšok strelil Tyson Preteau, Scott Saurette a Awstin Suwala. Owen Vanrupaes skóroval dvakrát za Thunder a dvojhru získali Logan Carson, Equin Fehr a Ryan Theisen. Alex Van Denze zaznamenal dva góly a asistenciu pri víťazstve PCI nad Carmanom 4:2. Cam Sarna a JJ Ok skórovali aj za obhajcov titulu Trojans. Na Cougars odpovedali Dawson Getzel a Ryan Orchard.

Tri najlepšie tímy východnej divízie Manitoba Junior Hockey League sú v 20 najlepších juniorských ligových rebríčkoch CHL, keďže časť sezóny 2022 končí. Piesty Steinbach zostávajú šieste. Portage Terriers zostali na 10. mieste, zatiaľ čo Winkler Flyers sa posunuli z 19. na 14. Battlefords North Stars v Saskatchewan Junior Hockey League sú už deviaty týždeň po sebe najlepším národným tímom.

Shane Wright strelil dva góly a pridal asistenciu, aby pomohol Kanade zdolať Švajčiarsko 6:0 v ich prvom prípravnom zápase v pondelok v Monctone. Joshua Roy, Nathan Gaucher, Brennan Osman a Olene Zellweger uzatvárajú skóre tímu Kanady. Conor Bedard zaznamenal tri asistencie. Tomáš Milič premenil 19 zákrokov. Najbližší zápas Kanady pred turnajom je v stredu proti Slovensku. Majstrovstvá sveta juniorov v hokeji v roku 2023 sa začínajú na Boxing Day v Monctone a Halifaxe.

Kanadská ženská hokejová reprezentácia prekonala druhú fázu série rivality víťazstvom 3:2 po predĺžení nad Spojenými štátmi v pondelok večer v Los Angeles. Danielle Serdachny strelila víťazný gól na 2:16 v predĺžení. Sarah Feller a Laura Stacy strelili za Canadiens góly v druhej tretine. Kapitán Kanady Marie-Philip Poulin si pripísal asistenciu na Fellerov gól, 199. bod v jej reprezentačnej kariére. Emerance Maschmeyerová zastavila 32 z 34 kôl, na ktoré narazila. Rivalry Series sa vo februári vracia na sever od hraníc, kde budú hrať posledné dve hry. USA vedú v sérii 3:2.

READ  Príchod na Kansas Speedway 2. mája

Winnipeg Jets odohrajú svoj posledný domáci zápas pred vianočnou prestávkou dnes večer proti Ottawa Senators v Canada Life Center. Potom Winnipeg odohrá vo štvrtok cestné zápasy proti Bostonu Bruins a v piatok Washington Capitals. Jets strávia Štedrý večer, Vianoce a Boxing Day pred hosťovaním Minnesoty Wild 27. decembra.

Pole s 12 tímami je pripravené na škótske regionálne majstrovstvá 2023, ktoré sa budú konať 24. až 29. januára v East St. Paul. Štyria bývalí šampióni Škótska preskočia tímy, ktoré dúfajú, že ich privedú späť do Scotties National, kde sa stretnú s najlepšími v Kanade vrátane tímu Kanady, ktorý preskočil Kerry Einarson z Gimli. Jennifer Jones (St. Vital), preskok na obhajcu titulu Mackenzie Zacharias; Jonesova bývalá tretia Kaitlyn Lawes (Fort Rouge), preskočiť časť tímu bývalej šampiónky Tracy Fleuryovej; Chelsea Carey (East St Paul) s Fleuryho Liz Fife; a Darcy Robertson (AMCC) s mladým, ale schopným podporným tímom, ktorí všetci poznajú tlaky a radosti z hrania a víťazstva vo finále v Manitobe. Skupinu štyroch bývalých šampiónov preverí tento rok skupina ôsmich súťažných tímov, ktorá zahŕňa tri tímy v CTRS Top 30 (k 18. decembru); Dva tímy chcú v tejto sezóne vyhrať juniorský titul v Manitobe a tri ďalšie sú veľmi konkurencieschopné. Abby Acland (East St. Paul), kvalifikantka MCT Rankings; Beth Peterson (AMCC), víťazka bonspiel v Minnedose, ktorá bola veľmi pôsobivá vo svojom vystúpení v roku 2021 v národnom Škótsku; a finalistka Manitoba Scotties 2022 Christy Watling (East St. Paul) je na 8., 21. a 29. mieste v kanadskom systéme hodnotenia tímov. Víťazi kotviska vo Winnipeg Scotties Katie Lukowicz (Granit) a Grace Baudry (St. Vital), CTRS #85 a 97, majú ašpirácie na zisk titulu Manitoba Junior na Portage v polovici januára. Obaja dúfajú, že si zahrajú v East St. Louis. Medzi posledné tri príspevky do tohtoročnej regionálnej súťaže Scotties patria Lisa McLeod (Portage), Alyssa Vandepoel (Carberry) a Emma Jensen (Heather).

READ  Okruh po Slovensku 2021 - Yannick Stemmel vyhral druhú etapu po tom, čo nehoda sess -ball spôsobila chaotické zakončenie