Southampton 0:1 Bournemouth: Gól Marcusa Taverniera v druhom polčase nechal Saints hľadieť na zostup | futbalové správy

Sklz Southamptonu k zostupu sa zdal byť takmer úplný po góle Marcusa Taverniera v druhom polčase pri výhre Bournemouthu 1:0 nad St Mary’s.

Saints sú teraz na konci Premier League, s tímom Robina Sealesa, ktorý až do posledných minút takého kľúčového zápasu neprejavil žiadnu naliehavosť, a teraz má pred sebou šesť bodov, pričom zostáva odohrať iba päť zápasov.

Domáci fanúšikovia mali smútok v záverečných chvíľach, keď bol vyrovnaný gól Che Adamsa zamietnutý pre marginálny ofsajd a ich reakcia na plný úväzok naznačila, že vedeli, že jazda ich tímu sa blíži ku koncu.

Na konci zápasu však zavládla eufória, pretože výsledok dal Bournemouthu obrovskú podporu pre ich nádeje na prežitie. Tím Garyho O’Neilla je teraz 14., sedem bodov nad pásmom zostupu a pravdepodobne potrebuje len jedno víťazstvo, aby si potvrdil svoju pozíciu v najvyššej súťaži pre ďalšiu sezónu.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Odomknite plnú verziu

Hodnotenie hráčov

Southampton: McCarthy (5), Walker-Peters (6), Bednarik (6), Kalita Carr (6), Peraud (6), Eleonossi (5), Ward-Prowse (6), Lafia (6), A. Armstrong (6), Walcott (5), Alcaraz (5).

ponorky: Maitland-Niles (6), Linko (6), Adams (6), S. Armstrong (6), Solimana (6).

Bournemouth: Neto (6), Senese (6), Mepham (7), Kelly (7), Tavernier (8), Rothwell (7), Lerma (7), Fina (7), Christie (7), Solanke (7), Fakturácia (7).

ponorky: Zaberni (6), Smith (6), Ouattara (neznámy), Moore (neznámy).

Hráč zápasu: Marcus Tavernier

Ako sa svätá čerešňa zmiernila smerom k poklesu

obrázok:
Marcus Tavernier z Bournemouthu (vpravo) oslavuje strelenie jediného gólu zápasu

Ak to bola noc, ktorá si vyžadovala boj, ducha a energiu Southamptonu, ktorý sa snažil vdýchnuť život ich zúfalému pokusu uniknúť zostupu, niekto to mal povedať Sealesovi a jeho hráčom.

Domáci prečkali úvodnú klietku 15 minút, pričom Theo Walcott testoval Neta s nízkou hybnosťou a Adam Armstrong hľadel na žrď z tesného uhla, no čoskoro im prešli nervy počas búrlivej noci na južnom pobreží.

Novinky z tímu

• SOUTHAMPTON: Alex McCarthy odštartoval svoj prvý ligový štart v sezóne namiesto padlého Gavina Bazuna, zatiaľ čo Dougie Kalita Carr nahradil Armela Belu Kothcapa.
  • Bournemouth: Marcos Senesi nahrádza nespôsobilého Jacka Stevensa, zatiaľ čo Matthias Vena nahrádza Adama Smitha.

Nervy z domáceho publika boli počuteľné a hlasnejšie s každým pošmyknutím a chybne umiestnenou prihrávkou, pričom Alex McCarthy – ktorý začal na úkor Gavina Bazuna, ktorý spadol – nedokázal vzbudiť dôveru.

READ  V úvodnom profesionálnom zápase roka dominuje Alex Ayala

Brankárovi, ktorý práve začínal sezónu v Premier League, sa uľavilo, keď videl vylúčenie gólu Matthiasa Vinu pre kontrolovaný ofsajd proti Dominicovi Solankemu, potom útočník Cherries vystrelil nad brvno po tom, čo mu obrana Saints umožnila potulovať sa. do pokutového územia.

Hostia potom utrpeli prvý úder do tela v prvom polčase, keď sa inšpiratívny kapitán James Ward-Prowse v druhom polčase pre chorobu nepresadil.

To podnietilo k bizarnému rozhodnutiu Sellesa, ktorý vymenil stredného obrancu za Lyanca, stredného obrancu, a prešiel na päťčlennú obranu.

Pomohlo to len povzbudiť Bournemoutha, ktorý rýchlo prekonal svojho súpera druhým kopom, keď Tavernier tečoval po pravom krídle a vypálil strelu okolo McCarthyho a do vzdialenejšej tyče.

Jan Bednarek sa potom vyhol pískajúcej hádzanej predtým, ako Tavernier, ktorý mal v roku 2023 zranenia, opustil ihrisko s hlavou v dlaniach po tom, čo utrpel problém s podkolennou šľachou.

Saints nakoniec v posledných minútach zhromaždili určitý druh odporu a verili, že zabezpečili vyrovnanie, keď Adams vystrelil z voleja okolo Neta, len aby VAR odhalil čiastočný ofsajd proti útočníkovi, aby zmaril jeho oslavy a potenciálne ukončil akékoľvek nádeje St Mary’s. hosťovanie Premier League. Budúcu sezónu opäť futbal.

Celis: Budeme bojovať až do konca

Šéf Southamptonu Robin Seales a šéf Bournemouthu Gary O’Neill uvažujú po víťazstve Cherries 1:0 v St Mary’s.

Robin Seals sľúbil, že Southampton bude „bojovať do poslednej kvapky“, keď sa bude snažiť vyhnúť zostupu v šampionáte.

Manažér povedal: „Pôjdeme a pokúsime sa podať výkon v každom zápase, aby sme sa pokúsili vyhrať a budeme to robiť až do konca.

„Viem, že nás čaká len päť zápasov, ale sme profesionáli a budeme bojovať až do posledného bodu.

„Viem, že je to teraz ťažké, viem, že tabuľka vyzerá tvrdo, ale skúsime to.“

Sales dodal: „Je to sklamaný večer. Prišli sme s úmyslom urobiť dobre, ale zjavne sme to neurobili.“

„Niektoré veci, ktoré mohli byť proti nám, boli proti nám. Aj gól z ofsajdu, je to pár centimetrov, ale bol to ofsajd. Bola to ťažká noc.“

Selles nedokáže dokázať svoj prípad s neambicióznymi svätými

obrázok:
Selles nedokázal dohliadnuť na obrat odkedy sa stal manažérom Saints

Robin Seals sa nesnažil skrývať svoje ambície prevziať prácu v Southamptone na plný úväzok po tom, čo vo februári nahradil prepusteného Nathana Jonesa, a svoje slová potvrdil tým, že vo svojom prvom zápase ako manažér porazil Chelsea.

READ  Rusnák vyvolal Slovensko

Ale akýkoľvek nárast zo strany bývalého asistenta manažéra mal krátke trvanie, pretože domáce víťazstvo nad Leicesterom City minulý mesiac bolo jediným z posledných 11 zápasov, ktoré Saints pod Španielom vyhrali.

Hlavným medzi problémami Seals bola neschopnosť vyriešiť nedostatok gólov Southamptonu v prvej polovici zápasov, pričom jeho tím nedokázal streliť gól v prvom polčase v 24 z 33 zápasov Premier League v tejto sezóne – najviac v Premier League. . .

Opäť si nechali ujsť úvodný zápas v 45. minúte proti Bournemouthu, pričom nedokázali využiť svoju okrajovú výhodu počas úvodných výmen.

Možno to bolo kvôli nedostatku sebadôvery pri hraní pred vlastnými fanúšikmi a zdalo sa, že Southampton nikdy nezlepšil svoju hrozivú domácu formu, najmä keď Siles mal stále defenzívne nastavenie v zápase, ktorý museli vyhrať.

Saints prehrali v tejto sezóne v St Mary’s už 11 zápasov – ich najviac v jednej ligovej sezóne – a Selles bude musieť urobiť zázrak počas vyčerpávajúcich piatich zápasov, aby naplnil svoje ambície zostať v trénerskom centre.

O’Neill: Boli sme ďaleko lepším tímom

Gary O’Neill chválil svoj tím ako „zďaleka“ najlepší tím v St Mary’s, ale trval na tom, že Bournemouth si napriek víťazstvu nie je istý prežitím.

„Samozrejme, je to pre nás veľké víťazstvo,“ povedal O’Neal. „Bolo zábavné vystupovať. Myslel som si, že sme dnes zďaleka najlepší.“

Chlapci sa zotavujú v nedeľu [at home to Leeds]. Nechýba žiadna oslava a ani reč o rátaní bodov. Ľahko vidím, že tento rok klesá 36 bodov. Nedáme si pokoj.“

Solanke a Tavernier vedú misiu pod vedením O’Neilla

obrázok:
Zdá sa, že Gary O’Neill udrží Bournemouth v Premier League

Bournemouth si efektívne zaisťoval status Premier League, keďže toľko zostávajúcich zápasov sa v auguste zdalo ako vzdialená možnosť, keď bol Scott Parker odvolaný z postu manažéra po tom, čo o svojom tíme popísal, že nie je dosť dobrý na to, aby súťažil v Premier League po ponížení 9:0. v Liverpoole.

Vymenovanie Garyho O’Neila – spočiatku dočasné – nevyvolalo veľa vzrušenia, ale urobil dosť na to, aby si túto prácu zarobil natrvalo, a teraz je na dosah, aby udržal Bournemouth hore, pričom nezostalo nič.

Kľúčom k O’Neillovmu úspechu boli Dominic Solanke a Marcus Tavernier, ktorý sa postaral o jediný gól zápasu v Southamptone.

READ  Miestny športový rozpis okresu Cayuga na nedeľu 31. októbra | miestny šport

Solanke možno nie je znepokojujúco najlepším strelcom Premier League, ale jeho 12 gólov v tejto sezóne je o päť viac, ako sa mu podarilo v predchádzajúcich troch sezónach v najvyššej súťaži dokopy – je to znak pokroku, ktorý dosiahol pod tímom Nílu. .

Čo sa týka Taverniera, 24-ročný hráč strelil osem gólov vo svojich posledných siedmich vystúpeniach v Premier League, posledný v St Mary’s prišiel z pravej strany.

O’Nealova schopnosť vyťažiť maximum z toho, čo má vo svojom tíme Cherries, opovrhla Parkerovými predpoveďami na začiatku sezóny a rozhodnutie povýšiť ho z úlohy asistenta vyzeral bystrý.

Štatistiky Opta: Rekordný Bournemouth

• Bournemouth vôbec prvýkrát vyhral tri vonkajšie zápasy za sebou.
  • Southampton prehral 1:0 v 24 z 33 zápasov Premier League v sezóne 2022-23, viac ako ktorýkoľvek iný klub; Iba v rokoch 1993-94 (25) pripúšťali otvárač častejšie v kampani ako v súťaži.
  • Southampton si v tejto sezóne Premier League udržal iba štyri čisté kontá, čo je menej ako ktorýkoľvek iný tím, pričom žiadny tím Premier League neskóroval menej (Forest Green tiež na 4).
  • Marcus Tavernier z Bournemouthu strelil v posledných siedmich zápasoch Premier League osem gólov (4 góly a 4 asistencie).
  • Útočník Bournemouthu Dominic Solanke strelil v tejto sezóne Premier League v 28 zápasoch 12 gólov (5 gólov a 7 asistencií), o päť viac ako v predchádzajúcich troch sezónach v súťaži dokopy (4 góly, 3 asistencie v 63 zápasoch).

Čo potom?

Ďalší zápas Southamptonu Newcastle Nedeľa – Odchod o 14:00 hod. Potom svätí cestujú do Nottinghamský les – Ďalší tím bojuje o zostup – pondelok 8. mája naživo Sky Sports Začiatok zápasu je o 20. hodine.

Bournemouth Ďalšie kolo je rozhodujúci domáci zápas proti zostupom ohrozeným Leeds Nedeľa – Odchod o 14:00 hod. Potom hostí Cherry Chelsea V sobotu 6. mája – 15.00 hod.