Rusnák vyvolal Slovensko

Hereman, Utah(utorok 9. novembra 2021) – Skutočné soľné jazero kapitán Albert Rusnack Bol povolaný do slovenskej reprezentácie na nadchádzajúce zápasy kvalifikácie MS proti Slovinsku 11. novembra a Malte 14. novembra. Očakáva sa, že Rusnák sa vráti pred prvým kolom RSL Championship pre play-off Audi MLS Cup 2021 proti Seattle Sounders FC 23. novembra.

Dvadsaťsedemročný Rusnák zaznamenal od svojho príchodu do Real Salt Lake pred sezónou 2017 41 gólov a 39 asistencií v 140 zápasoch, z toho 11 gólov a 11 asistencií v 34 zápasoch tohto roka. Rusnák v tejto sezóne nastúpil na každý z 34 zápasov základnej časti klubu a chýbalo mu len 15 minút, aby sa v roku 2021 objavil v každej dostupnej minúte, celkovo 3 045 a stal sa vôbec prvým hráčom RSL, ktorý prekonal 3 000 minút v sezóne.“

Rusnák strelil za svoju krajinu päť gólov v 32 zápasoch a pomohol mu kvalifikovať sa na Majstrovstvá Európy 2020, ktoré sa kvôli prebiehajúcej pandémii COVID-19 odkladajú na leto 2021.

V prvom kole kvalifikácie o postup na MS UEFA je Slovensko v H-skupine spolu s Ruskom, Chorvátskom, Cyprom, Slovinskom a Maltou. Slovensko síce neuspelo v kvalifikácii na MS 2022 v Katare, no momentálne je na treťom mieste, sedem bodov za momentálne druhým Chorvátskom a deväť bodov za prvým Ruskom.

Najlepší tím z každej zo skupín UEFA sa kvalifikuje na Majstrovstvá sveta vo futbale 2022 v Katare, pričom tímy na druhom mieste postúpia do druhého kola.

Desať tímov bude súťažiť v druhom kole pozostávajúcom z desiatich tímov na druhom mieste a najlepších víťazov skupiny Ligy národov na základe celkového poradia Ligy národov, ktoré skončili mimo prvých dvoch vo svojej kvalifikačnej skupine. Každý tím bude rozdelený do troch tratí play-off, pričom každá trať bude obsahovať dva jednozápasové semifinále a jednozápasové semifinále. Víťazi v každej dráhe sa potom kvalifikujú na Majstrovstvá sveta vo futbale 2022 v Katare.

READ  PTO oznamuje menovanie technologického riaditeľa PTO

Najlepší úspech Slovenska dosiahol vo finále majstrovstiev sveta v roku 2010, keď sa tím kvalifikoval do osemfinále v Juhoafrickej republike po tom, čo skončil vo svojej skupine na prvom mieste v kvalifikácii na majstrovstvá sveta.

Real Salt Lake otvorí v utorok 23. novembra v Seattle Sounders FC kvalifikačné kolo pohára MLS 2021 v zápase prvého kola. Zápas sa začína na štadióne Lumen Field o 20:30 stredoeurópskeho času, pričom zápas vysielajú celoštátne stanice FS1 a FOX Deportes v USA a Kanade na TSN/TVA Sports. Ďalšie pokrytie zápasu bude cez ESPN700 AM (anglické rádio), 104,3 La Gran D (španielske rádio), RSL.com a klubové sociálne kanály.