Nemecko, Chorvátsko a Rusko dosiahli veľké víťazstvá a Gruzínsko porazilo Švédsko – kolo kvalifikácie MS | futbalové správy

Nemecko rozdrvilo Lichtenštajnsko vo štvrtok v kvalifikácii MS 9:0, keď Hansi Flick zaznamenal najlepší štart trénera Nemecka šiestym víťazstvom v šiestich zápasoch.

S piatimi hráčmi vyradenými z dôvodu predpisov o Covid-19 musel tréner Flick urobiť rozsiahle zmeny vo svojom kádri.

Ale už kvalifikovaní Nemci predbehli Lichtenštajnsko, ktoré sa po 11 minútach prepadlo na 10 mužov, gólmi Thomasa Mullera a Leroya Sanea sa dostali na čelo 10. skupiny s 24 bodmi, deväť bodov za druhým Severným Macedónskom.

Domáci sa ujali vedenia v 11. minúte z pokutového kopu Ilkaya Gundogana po vylúčení Jensa Hofera za to, že veľkou výzvou do tváre kopol Leona Goretzku.

Pre prístupný prehrávač videa použite prehliadač Chrome

Nemec Leon Goretzka čelil hororovej výzve od Lichtenštajnska Jensa Hofera v zápase kvalifikácie MS vo Wolfsburgu.

A ešte horšie to bolo pre hostí, ktorí v priebehu troch minút inkasovali tri góly, počnúc vlastným gólom Daniela Kaufmana v 20. minúte. Leroy Sane zvýšil na 3:0 po perfektne načasovanej prihrávke Goretzku s pridaním ďalšieho Marca Reusa.

S Flickovým predchodcom Joachimom Loewom, ktorý sa s oficiálnou rozlúčkou pred zápasom prizeral z tribúny, Nemecko opäť skórovalo štyri minúty v druhom polčase so Sane, kým Muller a Riedel Baku strelili neskorší gól.

Muller strelil svoj druhý gól v 86. minúte predtým, ako si Lichtenštajnsko strelilo ďalší vlastný gól, tentoraz od Maxa Goebela, čím ukončil ich mizerný večer.

Rumunsko V pretekoch o postup na majstrovstvá sveta prehrali, keď doma remizovali 0:0 Island V zápase skupiny J.

Tento bod zanechal Rumunsko na treťom mieste so 14 bodmi, o jeden bod menej Severné Macedónsko, ktorí drvia Arménsko 5:0 vonku

Skupina H: Chorvátsko a Rusko sa dostali do finále

Chorvátsko Zostalo na ceste k automatickej kvalifikácii na Majstrovstvá sveta 2022 s víťazstvom 7:1 Malta V kvalifikácii skupiny H museli v nedeľu poraziť Rusko, aby sa dostali do finále.

Za Chorvátsko sa presadil už v šiestej minúte Ivan Perisic, ktorý trafil loptu do prázdnej brány a Doi Kalita Kar zdvojnásobil svoj náskok hlavičkou z priameho kopu Luku Modriča.

Hostiteľská Malta znížila zásluhou nešikovného vlastného gólu Marcela Brozoviča pred Mariom Pasalicom po rýchlom brejku. Modrič potom parádnou koncovkou na konci prvého polčasu zvýšil na 4:1.

Svoj prvý medzištátny gól strelil v 47. minúte Lovro Mager, ktorý sa odrazu odrazil po tom, čo brankár Henri Bonello kryl hlavičku Andreja Kramariča.

Kramarič skóroval po šiestich minútach, keď využil slabé maltské prihrávky v strede poľa a prízemnou strelou zo 40 metrov prekonal uviaznutého Bonella. Majer ukoristil svoj druhý solídnym zakončením na streche mriežky.

Chorvát Marcelo Brozovic vsietil proti Malte po pokuse o akrobatickú kvalifikáciu

Chorvátsko je v skupine druhé s 20 bodmi z deviatich zápasov o dva Rusko, ktorý zostal na mieste vodiča pri víťazstve 6:0 nad Cyprus.

Alexander Erokhin dostal Rusko do vedenia v štvrtej minúte, ale Cyprus mal v prvom polčase často väčšie šance, než zabil dva ruské góly v priebehu dvoch minút zápasu.

Najprv skóroval Smolov z bezprostrednej blízkosti, aby zakončil protiútok v 55. minúte, potom Andrei Mostovoi na ceste za parádnym samostatným gólom prekonal dvoch cyperských obrancov.

Štvrtý gól pridal po šiestich minútach Alexej Suturmin. Striedajúci Anton Zabolotny zvýšil na 5:0 a Erokhin strelil svoj druhý gól, aby zabalil porážku neskoro.

READ  'Môj americký sen': Cesta plavkyne Sabiny Kupovej z Iowa State zo Slovenska do Iowa City

Slovensko Remizoval 2:2 s Slovinsko. Ani jeden z nich sa nemôže kvalifikovať podľa skupiny.

B-skupina – Španielsko porazí Grécko a Švédsko porazí Gruzínsko

Pablo Sarabia skóroval z pokutového kopu a zabezpečil Španielsku výhru 1:0
obrázok:

pokutový kop z Španielsko Pablo Sarabia zabezpečil výhru 1:0 vonku GréckoZverenci Luisa Enriqueho potrebujú bod z víkendového súboja so Švédskom, aby si zabezpečili postup do budúcoročného finále majstrovstiev sveta.

Gól Sarabia padol v 26. minúte po tom, čo Ingo Martinez zachytil rohový kop. Prízemná strela Sarabia našla sieť naľavo od Odyssea Flashodemosa.

Španielsko si v druhom polčase pohodlne držalo vedenie, keďže Grécko si len ťažko vytváralo nejaké čisté šance.

Švédsko Nádeje na kvalifikáciu dostali priamy úder, keď vonku prehrali 2:0 Gruzínsko.

Zlatan Ibrahimovič sa vrátil do švédskej reprezentácie po zranení kolena, ktoré ho vyradilo z Euro 2020, no ani prítomnosť rekordného strelca ich nezachránila od zahanbujúcej prehry.

Švéd Zlatan Ibrahimovič šokoval Gruzínskom
obrázok:

Švédsko vyslalo 15 pokusov na bránu, vrátane ohromujúcich šancí Alexandra Isaka a Victora Clissona, no boli to domáci, ktorí sa v 61. minúte ujali vedenia cez Khafishu Kvaratskheliu po nájazde na bránu.

Švédi si naďalej vytvárali šance, ale Kvaratskhelia opäť vystrelil a zastavil výjazd Victora Lindelofa a v 77. minúte rýchlo vsietil.

Španielsko teraz vedie B-skupinu so 16 bodmi, jeden bod za Švédskom, ktoré hostí v nedeľu vo svojom poslednom zápase v skupine.

Švédsko musí poraziť Španielsko v Seville, aby sa automaticky kvalifikovalo do Kataru 2022, pričom Španielsku by na postup stačila remíza. Dvojka pôjde v marci do play-off.

Skupina A: Portugalsko remizovalo s Írskou republikou

Najdôležitejšie momenty zápasu kvalifikácie MS medzi Írskom a Portugalskom
READ  23. marca 2023 – Správy z Ruska a Ukrajiny

Írska republika Predviedol živý výkon, aby zabezpečil remízu 0:0 s 10 hráčmi Portugalsko, ktorého nádeje na automatickú kvalifikáciu na budúcoročné majstrovstvá sveta teraz závisia od nedeľného súboja víťaz-berie všetko so Srbskom, žije ďalej Sky Sports.

Portugalsko, vedené Cristianom Ronaldom, dominovalo v prvých výmenách, pretože Gavin Bazono musel zachraňovať Andreho Silvu a Seamusa Colemana pred strelou útočníka Manchestru United, no domáci sa držali pevne, keďže sa prvý polčas dostal do polovice.

Ronaldo premárnil najväčšiu šancu zápasu v polovici druhého polčasu krížnou hlavou Andreho Silvu, kým sa portugalská výzva rozplynula, keď v druhom polčase dvakrát poslal Pepeho do rezervy.

Gerson Rodriguez skóroval dvakrát na treťom mieste Luxembursko porazil posledné miesto Azerbajdžan 3:1 pre druhé víťazstvo v skupine.

Azerbajdžan hral s 10 mužmi od 21. minúty po vylúčení Taylora Mutalimova za hrozný faul na Oliviera Thiela. Za Luxembursko skóroval aj striedajúci Sebastian Thiel. Azerbajdžan ukončil svoje kvalifikačné ťaženie s jednobodovým náskokom na remízu s Írskou republikou.