Mikaela Shiffrinová vyhrala slalom na otvorení sezóny Svetového pohára | športu

LEVI, Fínsko (AP) – Usmievavá Mikaela Shifrin povedala, že je ťažké vysvetliť, čo pre ňu znamená jej 75 víťazstiev vo Svetovom pohári, pretože „v skutočnosti je to dosť veľké číslo.“

Američanka má o svojich najnovších fotkách jasno.

„Som spokojná s dnešným pocitom,“ povedala v sobotu po víťazstve v úvodných pretekoch Svetového pohára žien. „Pretekám už mnoho rokov a každé preteky, ktoré som vyhral, ​​majú osobitný význam.“

V sobotu to bolo jej 48. víťazstvo v slalome. Žiadny iný korčuliar nezískal viac titulov v jednej súťaži ako 27-ročný rodák z Colorada.

V slalome dosiahla svoje 67. pódiové umiestnenie, čo je tiež rekord v súťaži jednotlivcov, čo je číslo, ktoré v zjazde prekonáva krajanku Lindsey Vonnovú.

Shiffrinová sa posunula do čela s druhým najrýchlejším bodom po tom, čo skončila tretia v úvodnom kole vo fínskom Laponsku v hmlistom počasí a porazila Švédku Annu Swin Larssonovú o 16 sekúnd.

„Áno, to je úžasné,“ povedala Shiffrinová. „Naozaj solídne korčuľovanie, naozaj dobré zakončenie v poslednej časti poľa. Áno, celkom fajn.“

Štvornásobní celkový šampióni za švédskymi lyžiarskymi velikánmi Ingmarom Stenmarkom (86) a Vonnovou (82) majú so 75 víťazstvami vo Svetovom pohári viac.

Tretia skončila o štyri stotiny olympijská víťazka v slalome a minulosezónna víťazka Svetového pohára zo Slovenska Petra Valová.

Vlhová viedla po úvodných úsekoch druhej polovice, ale v strmej strednej časti urobila chybu, kým Shiffrinová utekala do cieľa pre víťazstvo.

Na ihrisku v tomto fínskom stredisku v posledných rokoch dominovali Vlhová a Shiffrinová. Obaja lyžiari vyhrali päť slalomových pretekov, čo znamená, že súťažiaci majú teraz rovnaké stádo piatich sobov – tradičná cena pre víťaza v Levi.

Od triumfu vtedajšej šampiónky vo viacboji Tiny Mazeovej v roku 2014 nevyhrala žiadna iná lyžiarka ako Vlhová či Shiffrinová v tradičnom slalome na úvod sezóny.

READ  Hráči Pac-12 získali na OH v Tokiu 2020 108 individuálnych medailí

Shiffrinová vyhrala aj v rokoch 2013, 16, 18 a 19.

Povedala, že jej súboje so slovenskou súperkou sú stále otvorené.

„Keď obaja robíme maximum, aby sme korčuľovali, naozaj neviete, kto vyhrá, a preto je to také skvelé,“ povedala.

Nemka Lina Dürrová postúpila po úvodnom kole, no prepadla sa na štvrté miesto o 0,75 sekundy za Schiffrinovou, kým Švajčiarka Wendy Holdnerová skončila piata o štyri stotiny.

Slovinka Anna Busic bola šiesta a špecialistka na obrovský slalom Sara Hector zo Švédska siedma.

Ďalšia Američanka Ava Sunshine bola 21.

Americké korčuliarky Paula Moltzan a AJ Hurt boli medzi 13 korčuliarkami, ktoré nedokončili úvodnú jazdu.

Nezvyčajne horúce počasie si vyžiadalo zrušenie všetkých štyroch predtým naplánovaných pretekov Svetového pohára žien.

Akurát obrovský slalom, ktorým sa mala sezóna v rakúskom Söldene začať 22. októbra, sa koncom decembra presunul do rakúskeho Semmeringu.

Organizátori v Levi, ktoré je 110 míľ severne od polárneho kruhu, na jar nazhromaždili takmer 60 000 metrov kubických (asi 78 500 kubických yardov) snehu na čiernom svahu strediska, aby zabezpečili, že sa preteky budú môcť uskutočniť.

Ďalší slalom v Levi je na programe v nedeľu.

Copyright 2022 The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať ani ďalej distribuovať bez povolenia.