Hráči Pac-12 získali na OH v Tokiu 2020 108 individuálnych medailí

»Kompletný zoznam olympijských hier a mediátorov v Tokiu PAC-12
» Nasledujte PAC-12 do Tokia

San Francisco – Športovci spojení s Pac-12 získali na nedávno skončených olympijských hrách v Tokiu 2020 108 individuálnych medailí, čo je najviac zo všetkých konferencií.

Deväťdesiatjeden bývalých, súčasných a budúcich študentov a súčasných trénerov spolu získalo 108 medailí, z toho 35 zlatých. Medaily Pac -12 boli udelené v 18 rôznych športoch a na stupňoch víťazov sa predstavilo 12 rôznych národných olympijských výborov – Austrália, Bermudy, Kanada, Čínsky Tchaj -pej, Dánsko, Veľká Británia, Grécko, Maďarsko, Taliansko, Slovensko, Španielsko a Spojené štáty.

Po započítaní medailí získaných v rámci tej istej štafety, člna alebo tímu ako medaily jedného tímu pomohli športovci s väzbami Pac-12 svojim NOC získať 60 medailí na Hrách 2020. Keby bola konferencia národom, skončila by piata. v celkovom počte medailí zaostávajú Spojené štáty (113), Čína (88), Ruský olympijský výbor (71) a Veľká Británia (65). Z týchto 60 kolektívnych medailí bolo 17 zlatých, čo by vyrovnalo šieste miesto Austrálie medzi všetkými národnými olympijskými výbormi.

Pac-12 vyslal do Tokia celkovo 327 olympijských športovcov, ktorí zahŕňali pretekárov z každého zariadenia Pac-12. Na konferencii sa zúčastnilo 57 olympionikov z 206 národných olympijských výborov, ktorých sa športovci zúčastnili (27,7 percenta). Po zahrnutí náhradných športovcov a trénerského personálu sa veľkosť delegácie Pac-12 rozrástla na 374.

Športovci tímu USA Pac-12 prispeli 36 zo 113 amerických medailí v Tokiu (31,9 percenta), či už ako individuálne medaily, alebo ako členovia medailových alebo štafetových tímov. Štvrtina medailistov z amerických hier bola Pac-12 (65 z 257).

Z celkového počtu 626 športovcov v olympijskom tíme USA na hrách bolo 130 bývalých, súčasných alebo budúcich študentov alebo súčasných trénerov v inštitúciách Pac-12 (20,8 percenta). Zastúpenie konferencie v tíme USA viedlo všetky turnaje.

READ  Uzamknutie bolo sprísnené v krajine s najhoršou mierou úmrtnosti na svete v dôsledku koronavírusu

Olympijskí medailisti z Pac-12 prišli z každej z 12 ligových škôl. Stanford viedol cestu medzi všetkými americkými univerzitami s celkovým počtom 26 individuálnych medailí, vrátane 10 zlatých, siedmich strieborných a deviatich bronzových. Univerzita v južnej Kalifornii sa umiestnila na druhom mieste v celkovom počte medailí s 21 medailami a na čele všetkých amerických univerzít skončila s 11 zlatými medailami. Kalifornskí atléti získali 16 individuálnych medailí, UCLA 14, Washington 8 a Oregon 5. Štát Arizona, Arizona a Utah mali po štyri, štát Washington tri, Colorado dva a štát Oregon jeden.

Z 91 olympijských medailistov Pac-12 na hrách v Tokiu 2020 bolo 74,7 percenta žien (68). Mali na svedomí 80 zo 108 individuálnych konferenčných medailí a 28 z 35 zlatých.

Konferenční športovci zbierali medaily v 18 športoch, z toho 24 individuálnych medailí v plávaní, 17 v atletike, 16 vo vodnom póle, 11 v softbale, 9 vo futbale a sedem vo veslovaní.

Zatiaľ čo súčasní tréneri Pac-12 a absolventi Pac-12 pôsobili ako hlavní tréneri a asistenti trénerov v mnohých kádroch ocenených medailami, upozorňujeme, že trénerom neboli na olympiáde technicky udelené medaily.