Malta získala prvý bod v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2022 po dramatickej remíze proti Slovensku

Malta si vybojovala prvý bod v kvalifikácii MS 2022 po remíze 2: 2 so Slovenskom

Po zvýšení stavu 2: 0 v prvom polčase, keď dvoma gólmi Luca Gambina a Alexandra Satariana, Malta stratila dynamiku a v prvých desiatich minútach druhého polčasu inkasovala dva góly.

David Strelik strelil prvý gól Slovenska v 49. min., Stredný obranca Interu Miláno Milan Shkrinyar strelil druhý gól iba o štyri minúty neskôr.

Malta si však v zápase dokázala udržať svoju konkurenčnú výhodu, keď na veľké zdesenie domácich ťahala Slovensko 2: 2.

Dnešný výkon znamená ďalší krok správnym smerom pre národný tím vedený hlavným trénerom Davisom Mangiom a na ihrisku sa hrá inšpiratívny futbal.

Napriek remíze so Slovenskom sa mnohí vybrali na sociálne siete, aby pogratulovali Malte k ďalšiemu pozitívnemu výsledku v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2022.

„Hrdý na našu krajinu!“ Je zrejmé, že národný tím má jasnú a presne stanovenú cestu, po ktorej sa má vydať. „Tím dnes večer potvrdil svoju schopnosť zjednotiť nás ako jednu krajinu,“ uviedol parlamentný minister športu Clifton Grima.

Malta začala svoju kvalifikačnú kampaň na majstrovstvá sveta proti Rusku začiatkom tohto týždňa, pričom národný tím utrpel nezaslúženú prehru 3: 1.

Malta bude 30. marca čeliť rivalom skupiny H proti Chorvátsku.

Titulná fotografia: Mark Zammit Cordina