Majstrovstvá sveta: Marie Mora sa kvalifikuje do semifinále na 800 m

Šampiónka hier Commonwealth v behu na 800 m Mary Mora je jedinou Keňankou, ktorá sa kvalifikovala do semifinále behu žien na 800 m na majstrovstvách sveta IAAF v maďarskej Budapešti.

Stalo sa tak po tom, čo sa strieborným medailistom v zmiešanej štafete na 2x2x400 m Naomi Courier a Vivian Chebet nepodarilo prejsť cez rozplavby.

Druhá kenská reprezentantka Benina Mutesiaová, strieborná medailistka Afriky do 20 rokov na 800 m, nezvládla štart pre technický problém.

Mora, ktorý získal bronz na svetovom šampionáte v pretekoch na 800 metrov, dominoval v pretekoch spredu, polčas zaznamenal v čase 58,61 sekundy, kým vyrovnal druhé kolo s časom 1:59,89, zatiaľ čo Američan Raven Rogers zaznamenal čas 2:00,06 sekundy na obsadenie pozície.druhý.

Shebetová skončila štvrtá v čase 2:01,26 a zmeškala automatickú kvalifikáciu v prvej rozjazde, keďže strieborná medailistka na 800 m Kelly Hodgkinsonová z Veľkej Británie zvíťazila v čase 1:59,53. Na druhom mieste skončil Juhoafričan Prudence Secgudiso s časom 1:59,72 sekundy.

Majsterka sveta Thing Mo zo Spojených štátov amerických dobehla domov za 1:59,59, aby zvládla rozplavbu sedem, zatiaľ čo krajanka Nia Akinsová zabehla najrýchlejšiu rozplavbu a vyhrala päťku za 1:59,19.

Semifinálové zápasy sú na programe v piatok.

READ  Frontnax Cromiac zaznamenal päť bodov za víťazstvo 8:1 nad Peterborough Betts