Frontnax Cromiac zaznamenal päť bodov za víťazstvo 8:1 nad Peterborough Betts

Obsah článku

Kingston Frontenacs zavŕšil tri zápasy, dve víťazstvá cez víkend a presvedčivým víťazstvom 8:1 nad Peterborough Petes v nedeľu popoludní v Lyon Center v Ontárijskej hokejovej lige.

Bolo to najväčšie víťazstvo Kingstonu od prvého zápasu sezóny OHL, keď 8. októbra vyhral 8:1 nad Ottawou 67. K najvyššej produkcii tímu v tejto sezóne chýbal jeden gól, keď 12. februára skóroval pri výhre 9:6 nad Mississauga Steelheads.

Frontenacs odštartovali svoje nabité víkendové stretnutie piatkovým porazením Steelheads 2:1 po predĺžení v Mississauge. Nasledovali prehrou 4:2 s Barrym Coltsom v Lyon Center v sobotu večer a potom skončili veľkým víťazstvom nad Beats pred 3053 divákmi.

Martin Krumiak so svojimi hosťujúcimi rodičmi zo Slovenska viedol za Frontnax proti Bets prvým päťbodovým zápasom v kariére v OHL, vrátane troch gólov, ktoré mu dali 34. v sezóne. Začiatkom sezóny odohral tri štvorbodové zápasy.

Skóroval aj za Kingston Jordan Frasca, dvakrát skóroval, čím získal štvrtého najlepšieho strelca ligy a štvrtého najlepšieho strelca ligy Paula Ludwinského s jeho jedenástym kapitánom, 28. kapitánom Shanom Wrightom a štvrtým nováčikom Paulom Hughesom. .

Tretí gól Šromyaka, ktorý strelil neskoro v druhom polčase, a druhý Frasca, ktorý skóroval v čase 4:16 tretieho gólu, boli zo zostavy z krátkej vzdialenosti.

Zaid Al-Hikma a stúpajúci obranca Thomas Budnik si pripísali asistenciu, zatiaľ čo Lucas Edmunds skombinoval jednu prihrávku, čo mu dalo 99 bodov v sezóne, čo je štvrtý najvyšší počet v lige.

Brian Zanetti strelil jediný gól Peterborough a v polovici druhého polčasu zvýšil na 3:1.

Kingston v zápase prekonal Peterborough 35:33.

Wrightov gól na 1:40 v treťom zápase upravil na 6:1 pre Kingston a vyhnal Peterborougha, ktorý vykopol brankára Michaela Simpsona zo zápasu. Frasca privítala nováčika Liama ​​Susku s Únikový cieľ krátkeho dosahu asi po dvoch a pol minútach.

READ  Skvelý deň pre UC Davis v San Diegu

Neskoro v zápase dostal juniorský obranca Frontenacks Quinton Burns masívny päťminútový trest za kontrolu hlavy Pettisa Tuckera Robertsona. V piatok večer dostal obranca Lucas Peric päťminútový trest za náhodnú kontrolu hráča v Mississauge a bol suspendovaný minimálne na ďalšie dva zápasy víkendu.

Vďaka výhre sa Frontnax (37-19-3-0, 77 bodov) dostal do nerozhodného výsledku s Mississaugou na celkovom treťom mieste vo Východnej konferencii, pričom držal v rukách tri zápasy.

V sobotu večer pred 3513 divákmi v centre Lyonu stratil Frontenacks v treťom zápase jednogólový náskok a podľahol Barrymu 4:2.

Kingston skóroval Krumiak aj Wright.

Ethan Cardwell skóroval za Colts trikrát. Jeho druhý gól v čase 4:05 v treťom polčase vyrovnal na 2:2 a po tom, čo Declan McDonnell strelil víťazný gól so zostávajúcimi 4:59, pridal do prázdnej brány Cardwell.

Kingston mal nepretržitú sériu 24 úspešných pokutových kopov, ktoré zabili šance v ôsmich zápasoch, ktoré sa skončili prvým gólom Cardwella v zápase, čo je index power-of-play v čase 2:34 druhého polčasu.

Frontenaci čelia odvetnému zápasu s Petesom v Peterborough vo štvrtok večer o 19:00

[email protected]

twitter.com/IanMacAlpine

Brankár Kingston Frontenacs Leevi Merilainen sa pokúša o zákrok, keď Petes Chase Stillman z Peterborough skáče pred sieť v zápase Ontario Hockey League v Lyon Center v nedeľu popoludní. Autor fotografie: Ian McAlpine /Ian MacAlpine Kingston Whig-Standard / Postmedia Network