Majstrovstvá sveta BWF: HS Prannoy vo štvrťfinále po tom, čo porazil Malysiu Darena Liewa v priamych setoch, športové správy

HS Brannoy z Indie tu v stredu postúpil do semifinále majstrovstiev sveta v bedmintone BWF priamym zápasovým víťazstvom nad Malajzijčanom Darrenom Liuom.

Brannoy porazil svojho malajzijského súpera 21-7 21-17 v 42-minútovom zápase druhého kola dvojhry mužov.

V semifinále čaká víťaza ďalší zápas druhého kola medzi Španielom Luisom Enriquem Penalverom a Dánom Rasmusom Gimkem.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Olympijský víťaz Victor Axelsen, strieborný medailista Tai Tzu-ying zvolený za BWF bedmintonistu roka

Pranawi vstúpil do mužskej dvojhry pred štvrťfinále exhibičnej súťaže spolu s ďalšími dvoma Indmi, Kedambi Srikanthom a Lakshya Sen.

Liew nedokázal v prvom zápase proti Prannoyovi zápas. Ind získal osem bodov v rade z 8-5 na 16-5, než sa dostal do pohody.

Druhý zápas bol vyrovnanejší, obaja hráči remizovali 6:6. Brannoy potom nikdy nemeškal a zaznamenal víťazstvo 16-11. Malajzijčan uzavrel vedenie, ale Brannoy uchmatol druhý zápas a zápas 19-16.

Ashwini Bonaba Wen Seki Reddy, ženské deblové duo, tiež postúpilo do semifinále po vybojovanom víťazstve 21-11 9-21 21-13 proti čínskemu duu Liu Xuanxuan a Xia Yuting v 51-minútovom zápase druhého kola.

V mužskej štvorhre však indické duo MR Arjun, Dhruv Kabila porazilo 11:21, 16:21 jedenáste ruské duo Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov v 41-minútovej konfrontácii v druhom kole.

Obhajkyňa titulu BV Sindhu postúpila do semifinále dvojhry žien utorkovým ľahkým víťazstvom 21:7 21:9 nad Slovenkou Martinou Rebickou. Bond dostal rozlúčku v prvom kole. V semifinále sa stretne s Bornbawi Chuchwong z Thajska.