Luxembursko porazilo Bosnu 4:1 a kvalifikovalo sa do kvalifikácie ME

LUXEMBURSKO (Reuters) – Luxembursko vo štvrtok zdolalo Bosnu 4:1, no nedokázalo sa dostať na prvé dve priečky v J-skupine po tom, čo Slovensko zdolalo Island 4:2 a ponechalo tieto dva tímy v boji o postup do kvalifikácie EURO 2024.

Domáci sa ujali vedenia po šiestich minútach, keď hlavička Mattiasa Olesena letela do pravého horného rohu brány Nikolu Vasilja.

Luxembursko zvýšilo svoje vedenie o 20 minút neskôr z pokutového kopu Gersona Rodrigueza po faule Emira Hadziahmetoviča na Leandra Barreira po preskúmaní VAR, čo spôsobilo, že hostia hádzali na ihrisko ohňostroj.

Tretí gól hostí padol 10 minút po začiatku druhého polčasu po vlastnom góle obrancu Nihada Mujakica po krížnej prihrávke Dirka Karlssona. Neskorý gól Renata Gojkoviča dal Bosniakom priestor na oddych v prestávke, kým Rodriguez o dve minúty neskôr strelil svoj druhý gól.

Portugalsko, ktoré sa už kvalifikovalo, sa umiestnilo na čele 10. skupiny s 25 bodmi z deviatich zápasov, kým Slovensku patrí druhé miesto s 19 bodmi. Luxembursko a Bosna majú stále šancu kvalifikovať sa do kvalifikácie.

(Správa Angeliky Medinovej v Mexico City – pripravil Mohamed pre Arabský bulletin) Úprava Julian Brito

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

Získanie licenčných právotvorí novú kartu
READ  Manchester United v prestupových rozhovoroch s brankárom Newcastlu Martinom Dúbravkou, keďže Eric ten Hag sa snaží brániť Davida de Gea