Kvalifikácia UEFA, výsledky: Francúzsko stráca body na Ukrajinu, pretože cesta na majstrovstvá sveta sa stáva náročnejšou; Holandsko veľa víťazí

Getty Images

Druhé kolo kvalifikácie Majstrovstiev sveta vo futbale 2022 v kvalifikácii sa konalo v sobotu a opäť prinieslo zaujímavé výsledky s remízou s Francúzskom a s Holandskom a Izraelom pri dosahovaní skvelých výsledkov.

Majstri sveta remizovali s Ukrajinou 1: 1, zatiaľ čo Holanďania zvíťazili nad Čiernou Horou 4: 0 a Izraelčania nad Rakúskom 5: 2.

Medzi ďalšie pozoruhodné výsledky patrí výhra Srbska 4: 1 nad Luxemburskom, výhra Nórska 2: 0 nad Lotyšskom doma, výhra Turecka 3: 0 nad Gibraltárom a víťazstvo Ruska 2: 0 na Cypre. Tu sú úplné výsledky zo soboty:

• Šiesta skupina: Škótsko 1, Moldavsko 0

Pre Lee Bleusa bol gól Anthonyho Martiala v druhom polčase potrebný po tom, čo Mykola Shbarenko dal domácim vedenie v Kyjeve, ale muži Didiera Deschampsa sa aj v roku 2018 v skupine D pozerali ďaleko od svojho tempa.

Memphis Depay strelil dva góly Holanďanom, pretože ľahko vyhrali, keď v skupine G strelili Jorginho Wigandium a Cody Jakpo.

Medzitým Eran Zahavi dvakrát našiel zadnú časť siete, kde boli v skupine F Rakúšania zasiahnutí mečom.

Aleksandar Mitrovic dvakrát skóroval, keď sa Srbi vrátili na čelo skupiny A, zatiaľ čo Erling Haaland skóroval raz v skupine G a Turecko dalo v druhom polčase tri góly v tej istej skupine.

V skupine H vyhralo Rusko dvoma gólmi, zatiaľ čo Chorvátsko s dvojicou remízou na body zatiaľ vonku Slovensko prekonalo 1: 0.

READ  Kanadský futbalový tím mužov sa v poslednom priateľskom zápase pred majstrovstvami sveta stretne s Japonskom