Kanada zvíťazila nad Slovenskom 2:1 v rozstrele a zostala neporazená na majstrovstvách sveta v hokeji

RIGA, Lotyšsko – Jack Quinn strelil víťazný gól v rozstrele ôsmeho kola, keď Kanada v pondelok prekonala presilový bezzubý zápas a zdolala Slovensko 2:1 vo Svetovej hokejovej sérii.

Kanadský brankár Sam Montempiault spečatil výhru zastavením Martina Krumiaka v poslednom pokuse Slovenska v penaltovom rozstrele.

Je to trochu nervy drásajúce a penalty zvyčajne nie sú tou najlepšou súčasťou mojej hry,“ povedal Montembolt. „Je to individuálna situácia a nikdy neviete, čo sa môže stať, ale viem, že musím urobiť svoju časť.

„Dostali sme veľký gól (od Quinna) a ja som potreboval ďalšiu záchranu.“

Jake Nebors skóroval v riadnom zápase za Kanadu po tom, čo pre Slovensko vypršal znížený pokutový kop Richarda Pánika.

Kanada vedie v A-skupine s ôsmimi bodmi (dve výhry v riadnom poriadku, jedno víťazstvo po predĺžení) v troch zápasoch.

Za Slovensko skóroval Petr Çiliaric, k lopte sa dostal Milan Lucic v pokutovom území.

Kanada bola v presilovej hre 0:8, vrátane šancí 5 na 3 a kľúčového päťminútového náskoku pre Libora Hudáčka.

„Potrebujeme urobiť nejaké zlepšenie v našom silovom výkone, pretože sme dnes hrali, ale myslel som si, že naše päť proti piatim bolo silné,“ povedal tréner Kanady Andre Turenne.

„Nedali sme (Slovensku) veľa práce okrem niekoľkých menších chýb a páči sa mi, ako naša hra napreduje.“

Slovensko, ktoré je v skupine so štyrmi bodmi štvrté (1 výhra, 1 prehra, 1 prehra po predĺžení), bolo 1 proti 9 s prevahou mužov.

Montembolt odohral za Kanadu 23 zápasov v riadnom predpise a predĺžení.

Samuel Halavag urobil pre Slovensko 42 zastávok.