Kanada sa vracia na čelo Slovenska 6:1 a rezervuje si vstupenku na zápas o zlato – International – U SPORTS

Kanada prehrávala 1:0, ale preukázala obrovský charakter a odolnosť, keď rozrušila Slovensko 6:1, aby si zaistilo miesto v zápase o zlatú medailu na Svetových univerzitných hrách FISU 2023.

Kanada sa objavila bojazlivo, možno si pevne držala palicu pri predstave, že bude hrať v takej vysoko stávkovej súťaži proti hladnému slovenskému tímu, ktorý v prípravnom zápase poriadne porazila.

Slovensko bolo na začiatku prvej tretiny lepším tímom, odbilo hacku Kanady a otestovalo brankára ANU. Kendra Woodlandová. Za stavu 8:23 sa prvá štvorka prebila a zatočila hlboko na kanadskom území, výsledkom čoho bol odrazený odraz Romana Halušková, ktorý sa snažila zvýšiť na 1:0.

„Boli naozaj silní na pukoch a boli veľmi fyzickí. Vedeli sme, že budú silní. Včera večer nám povedali, že budú.“ Annabel Faubertová. „Boli sme na to pripravení.“

Kanada by sa bránila, strelila dva žrde neskoro v kádri, ale o 20 minút neskôr sa Slovensko dostalo do vedenia 1:0.

Prvých 20 minút jednoznačne nevyšlo Kanaďanom v druhom polčase. Len 2:10 palca, útočník Montreal Force Audrey Ann Villette Nastúpil do úniku a nádhernou strelou zápästím prekonal slovenskú brankárku Adrianu Stovankovú.

Len o dve minúty neskôr hviezda SMU Shi Dial Tvrdo pracovala, aby porazila svoje delá, otočila sa okolo siete a našla chyt Leah Herfortová široký v štrbine. Waterloo Sharpshooters urobili zvyšok, pochovali svoj druhý turnaj na ceste k víťazstvu 2:1 nad Kanadou.

Canadiens pokračovali v jeho vedení aj po zvyšok tretiny, keď nasúkali na bránu 20 striel, no Slovensko sa po štyridsiatich minútach vyhlo bránke.

READ  Zamestnanosť v športe v Európskej únii - Produkty Eurostat News

„Snažili sme sa to po prvom stinte zjednodušiť,“ povedal útočník Rosalie Begin, pane. „Chceli sme ho dostať do siete a rozbiť sieť. Chceli sme sa držať plánu a pokračovať v hre.“

trvalo to Isabella Pozzi Len 11 sekúnd na to, aby skórovala na prvom mieste na turnaji, vbehla do jamky a podala bekhend z hornej časti kruhu, čím sa vyhla Stofankovej, čím zvýšila skóre na 3:1 a dala Kanade priestor na oddych.

Ale Kanaďania stále prichádzali a Nespissing je neskutočne zručný Mária Domenico Najľahší gól v kariére strelila posunutím puku za bránkovú čiaru na svoj piaty gól na turnaji, pred kapitánkou, Amy Facto Zápasníčka roztrhla presilovku, udrela do Stofankovej a hru dostala mimo dosahu. Carly Oliverová Bodový gól by pridal v záverečnej minúte, čím by sa kanadská výhra podpísala pod výkričník.

„Po prvom zápase sme sa všetci priblížili k sebe. Všetci máme rovnaký cieľ,“ povedal Faubert po zápase. „Je ľahké hrať medzi sebou, pretože je to najvyššia úroveň, na ktorej môžeme hrať.“ Sme veľmi nadšení zo zajtrajšieho zápasu.“

Víťazstvo spečatilo miesto Kanady v zápase o zlato, ktorý sa uskutoční v sobotu 21. januára o 20:30 východného času.ulica. Zahrajú si s víťazom semifinálového zápasu medzi Japonskom a Českom.

„Veľmi sa tešíme. Sme nadšení zo zisku zlatej medaily. Toto bol náš prvý cieľ,“ povedal Begin Sir. „Chceli sme sa dostať do zápasu o zlatú medailu, takže sme nadšení a pripravení vyhrať.“