Kanada je na treťom mieste a Švédsko vedie vo svetovom hokeji 4:3

Tampere, Fínsko (AFP) – Drake Paterson skóroval v súboji po 43 sekundách predĺženia a zabezpečil Kanade víťazstvo 4:3 nad Švédskom vo štvrtok večer vo štvrťfinále Svetového hokeja.

V sobotňajšom semifinále nastúpia obhajcovia titulu Kanada s Českom a Spojené štáty americké s Fínskom. Česko zdolalo Nemecko 4:1, Spojené štáty Švajčiarsko 3:0 a Fínsko zdolalo Slovensko 4:2.

Kanada v treťom polčase prekonala manko 3:0. Ryan Greaves skóroval na 1:21 v tejto tretine a vyrovnal Pierre-Luc Dubois a Matt Barzal o 30 sekúnd neskôr.

Po tom, čo na 25 sekúnd vyzval Williama Nylandera, aby zaváhal v nadstavenom čase, Paterson z ostrého uhla prestrelil brankára Linusa Olmarka spod konfrontačného kruhu.

„Samozrejme prehra 3:0 pred tretím polčasom nebola to, čo sme plánovali, ale podarilo sa nám to skórovať na začiatku tretieho polčasu,“ povedal Patterson. „Bol som frustrovaný, pretože som dostal penaltu a úprimne povedané, myslel som si, že sa budeme ťažko vracať, ale nikdy sme sa nevzdali.“

Za Švédsko skórovali Nylander, Karl Kleinberg a Max Fryberg.

Chris Dredger zastavil 16 kôl za Kanadu. Olmark zachránil pre Švédsko 38 lôpt.

Pri výhre v USA strelil dva góly Ben Myers, gól pridal Adam Judd a Jeremy Swayman zachránil 33 lôpt.

Marco Antilla dvoma gólmi pomohol Fínsku zdolať Slovensko. Pri víťazstve Česka nad Nemeckom skórovali David Krijsje, David Pasternak, Roman Červenka a Jerry Smical.