Izrael do 19 rokov 1-3 Anglicko do 19 rokov: Odvážne Anglicko korunovalo majstrovstvá Európy do 19 rokov

Anglicko bojovalo zozadu, aby po predĺžení zdolalo Izrael a vyhralo majstrovstvá Európy do 19 rokov.

Obrat a šikovné zakončenie Oscara Glusha zabezpečili Izraelu vedenie, kým Calum Doyle z tesnej blízkosti vyrovnal.

Karne Chokwemica z Aston Villy sa priblížil k zisku titulu, keď trafil žrď pre Anglicko, ktoré ovládlo Slovensko v predĺžení.

Chukwuemeka dal svoj tím dopredu a tímový kolega Aaron Ramsey vyhral slávnu noc pre Young Lions.

Hráči Anglicka v závere búrlivo oslavovali po tvrdom víťazstve nad impozantným izraelským tímom.

Je to druhýkrát za päť rokov, čo Junior Lions vyhrali turnaj s brankárom Aaronom Ramsdaleom, teraz v Arsenale, a stredopoliarom Chelsea Masonom Mountom na strane, ktorá v roku 2017 korunovala šampiónov.

Po víťazstve nad Izraelom zablahoželal tímu na sociálnej sieti najvyšší kapitán Anglicka Harry Kane.

Napísal: „Skvelí chlapci. Výborne a užite si slávnosti.“

Anglicko inkasovalo počas ME 2022 do 19 rokov iba jeden gól z otvorenej hry

Nezabudnuteľná noc pre Young Lions

Anglicko preplávalo cez jej skupinu skôr, ako prišla zozadu k V semifinále porazil Taliansko.

Opäť museli kopať hlboko a urobiť to tvrdším spôsobom po tom, čo Glush dal Izraelu, ktorý ohromil Francúzsko v semifinále, vedenie.

Anglicko v druhom zápase po sebe začalo pomaly, no do prvého polčasu vstúpilo bez inkasovania a po prestávke otočilo.

Po hlavičke Yarila Kwansaha cez šesť yardov po hlavičke Yarila Kwansaha poklepal domov na 1:1 Ramsey z Villy.

Napumpoval do hry potrebnú rýchlosť a energiu a ja sa začínam dostávať do ďalších šancí.

Chokwemica, ktorý bol jedným z najvýraznejších hráčov Anglicka na tomto turnaji, trafil žrď v riadnom hracom čase predtým, ako Anglicko dominovalo dvoma gólmi v druhom polčase predĺženia.

Skvelá prihrávka kapitána Harveyho Valea umožnila Chukwimicovi z tesnej blízkosti zvýšiť na 2:1 a Ramsey skóroval po odmietnutí kolegu náhradníka Liama ​​Delapa.

Na tejto skupine mladých talentov pod vedením prezidenta Iana Fostera je čo obdivovať.

READ  2014 NBC Sports doc 'Lokomotiv' Score Team Rebuild

Nikdy nevedia, kedy boli porazení a na Slovensku ukázali tímového ducha a tímového ducha, ktorý im vyniesol titul majstrov Európy.