Isha a Shiva pomáhajú Indii vyhrať zmiešané zlato v 10m vzduchovej pištoli

Tínedžeri Shiva Narwal a Esha Singh dali Indii prvú zlatú medailu na Majstrovstvách sveta mládeže v roku 2023, keď v piatok vyhrali preteky zmiešaných družstiev zo vzduchovej pištole na 10 m v Baku v Azerbajdžane.

Shiva Narwal a Esha Singh

Zdá sa, že Narwal (17) a Isha (18) sa počas dňa mali dobre. Najprv sa umiestnili na vrchole kvalifikačného kola so 65 pármi so skóre 583, kým v zápase o zlato prekonali Turecko Yusuf Dikic a Ceval Tarhan 16:10.

Indickému práporu odovzdalo druhú medailu, aby spolu s tímom vzduchových pištolí získal bronz v inak celkom nezáživnom začiatku ich ťaženia na hlavnom podujatí, ktoré si zabezpečilo kvóty na olympijské hry v Paríži v roku 2024. India je momentálne druhá v celkovom poradí medailí za Čína, ktorá doteraz vyhrala s piatimi zlatými a dvomi bronzovými medailami.

Narwal a Esha predviedli v kvalifikačnom kole na 30 rán pôsobivú streľbu, prvý strelil 293 a druhý 290. Ich celkový počet 583 zabezpečil, že turecké duo (celkové skóre 581) sa posunulo na druhé miesto a vstúpilo do súťaže o zlatú medailu. s Faith.

Tam sa Indky ujali vedenia 4:0, no turecké duo sa prebojovalo do prvej úrovne a potom sa ujalo vedenia 6:4. Vtedy tínedžeri stáli o dve desiatky v sérii 6 a 7, čo im pomohlo znovu získať výhodu. Esha (9. a 13. séria) a Narwal (7. a 10. séria) zastrelili každý pár 10,6 s, aby získali kontrolu nad finále.

Narwal, spokojný s výkonom a medailou, povedal, že tréningy dvojice počas nedávneho tréningového kempu indického kontingentu vo francúzskom Châteauroux – dejisku streľby na olympijských hrách v Paríži – urobili rozdiel.

„Po dokončení prvej štafety v rozplavbách sme si neboli istí, či budeme bojovať o zlato, ale keď sme vedeli, že ideme na zlato, určite sme vyhrali,“ povedal Nirwal.

READ  Európa sprísňuje obmedzenia, aby zvládla vlnu infekcií Covid

Od indických kolkárov však inde podali podpriemerné výkony. Tím zmiešaných vzduchových pušiek na 10 m Mahuli Ghosh a Aishwari Pratap Singh Tomar skončil v kvalifikačnom kole so 77 tímami na deviatom mieste s celkovým skóre 630,2. Divyansh Singh Panwar a Ramita skončili na 17. mieste so skóre 628,3 na rovnakom podujatí.

V skeete žien sa bronzová medaila ušla tímu Parinaz Dhaliwal, Janimat Sekhon a Darsha Rathore. S celkovým počtom 351 skončili štvrtí, za bronzovými medailistami Slovenskom (359).