Indické športové spravodajstvo, 7. marec

Tu sú všetky hlavné aktualizácie indického športu v utorok 7. marca.

Streľba

Otvorené majstrovstvá Indie

Arjun Baputa porazil Partha Makhiju 17:13 a vyhral v utorok zlato vo vzduchovej puške mužov na indických otvorených majstrovstvách v streľbe na námestí Dr. Karni Singh v Tughlakabade.

Zlatý medailista Svetového pohára Arjun zastrelil v medailovom kole 264,4, keď sa kvalifikoval na čelo so skóre 633,4. Bol to škrt nad ostatnými, ale Barth to dokázal uzavrieť v hre o zlato.

Rashmi Kumari porazila Shambhavi Kchirsagar 16-8 a získala zlato medzi ženami. Bol to Shambhavi, ktorý viedol medailové kolo s 261,0 tesne pred Rashmi, ktorý mohol nakoniec vyhrať. Olympionička Iyonika Paulová sa umiestnila na vrchole kvalifikácie so skóre 628,5 a skončila na štvrtom mieste. V skutočnosti Disha Dhankhar a Iyonika unikli v hre o zlato o 0,2 a 0,4 bodu.

Výsledky (10 m vzduchová puška)

muži

1 – Arjun Baputta 17 (264,4) 633,4; 2 – Parth Machija 13 (260,6) 627,8; 3 – Samarveer Singh 258,6 (626,7); 4. Manpreet Singh 258,5 (622,9).

štíhly

1 – Rashmi Kumari 16 (260,7) 627,1; 2 – Shambhavi Kchirsagar 8 (261,0) 624,5; 3 – Disha Dhankhar 260,5 (626,5); 4. Ionica pool 260,3 (628,5).

– Sportsstar Team

tenis

ATP, Lugano: Ramkumar prehral v úvodnom kole štvorhry

Ramkumara Ramanathana v spolupráci s Francúzom Jonathanom Esserikom porazili Neil Oberleitner a Philip Oswald 6:2, 7:6(1) vo svojich štvorhrách pred štvrťfinále na turnaji Challenger Tennis Championships za 73 000 eur vo švajčiarskom Lugane v utorok.

výsledky

73 000 Euro Challenger, Lugano, Švajčiarsko

Štvorhra (pred štvrťfinále): Neil Oberleitner a Philip Oswald (OT) porazili Jonathana Esserika (FRA) a Ramkumara Ramanathana 6:2, 7:6(1).

15 000 dolárov od ITF žien, Monastir, Tunisko

Dvojhra (prvé kolo): Lien Tran (Ned) porazila Jennifer Wickham 6:4, 3:6, 6:3.

Atletika

India postupuje s bohatými medailami v ázijskom šampionáte C’ships Cross Country

India získala v utorok na 16. majstrovstvách Ázie v krose v Káthmandu tri zlaté a jednu bronzovú medailu.

India získala zlato v tímoch U-20 chlapcov na 8 km, U-18 dievčat na 6 km a žien na 10 km, zatiaľ čo tím mužov na 10 km získal bronzovú medailu.

Srushti Shridhar Redekar zažiarila v disciplíne U-18 dievčat na 6 km, keď brala zlato časom 24:15. Pekne sa predviedol aj Pepe, ktorý časom 24:42 vybojoval bronzovú medailu.

V disciplíne chlapcov do 20 rokov na 8 km dosiahol Shivaji Parashuram Madhapagodra čas 27:39 a získal striebro.

V disciplíne žien na 10 km zviedla Sonika tvrdý boj so striebornou medailistkou z Nepálky Rajpura Pasha o bronz s časom 41:32. Strieborná medaila jej ušla len o sekundu.

Zlatú medailu si odnieslo družstvo dievčat do 18 rokov na 6 km v zložení Shrushti Shridhar Ridhikar, Bibi, Priyanka See a Phumishuri Devi Hoidrum.

Žltú medailu získal aj tím chlapcov do 20 rokov na 8 km v zložení Shivaji Parashuram Madhapagodra, Subhasis Ghosh, Vijay Sanjay Savaratkar a Devpianshu Kumar.

Ženský tím na 10 km v zložení Sonika, Chhavi Yadav, Mouni Devi a Sanjeevani Baburao Jadhav si pripísal tretie zlato Indie.

V mužskom tíme bronzových medailistov na 10 km boli Hemraj Gurjar, Anand Singh, Nitch Kumar Rathva a Balram.

– PTI

bedminton

German Open: Tasneem Mir sa kvalifikuje do hlavného ťahu, Ashwini-Sumith zmiešaná štvorhra

Indický tínedžer Tasneem Mir sa v utorok kvalifikoval do hlavného žrebu German Open, jedného z podujatí BWF World Tour Super 300 v Mülheime.

Mir zvíťazila nad Írkou Rachel Darraghovou 24:22, 21:8 v zápase kvalifikačného kola. Sedemnásťročný Ind sa v stredajšom 1. kole hlavného žrebu stretne s ôsmym nasadeným hráčom thajskej ligy Bournbawi Chuchwong.

Pár v zmiešanej štvorhre Ashwini Ponnappa a B. Sumeeth Reddy v úvode prehral 10:21, 12:21 so škótskym párom Julie MacPherson, Adam Hall.

Strieborný svetový junior Sankar Muthusamy vyhral svoj prvý zápas v kvalifikačnom kole 21:11, 23:21 nad Slovákom Milanom Dratvom a vo finálovom kole prehral 21:23, 19:21 s Azerbajdžanom Adi Riske Doychayom.

V stredu sa Mir, Malvika Bansud, Lakshya Sen a novopečený národný šampión Mithun Manjunath zúčastnia prvého kola hlavného žrebu.

Pansod bude čeliť piatemu nasadenému Wang Jiyimu z Číny. Sen čelí šiestemu nasadenému Francúzovi Christovi Popovovi, zatiaľ čo Mithuenovi čelí bývalý majster sveta Lu Ken Yew, štvrtý nasadený zo Singapuru.

READ  Ponuky Gunners za Matta Turnera z USMNT (Správy)