HK Nitra je na prvom mieste v Slovenskej lige ľadového hokeja

BRATISLAVA 18. októbra (Xinhua)-Hongkongský klub Nitra zostal na čele slovenskej hokejovej ligy Tepos extraligy napriek tomu, že pri výhre v predĺžení 4: 3 na Poprad stratil bod.

HK Dukla Ingema Michalovce mal šancu deliť Nitru o vedenie, ale prišiel aj o bod pri výhre 1: 0 nad HC ’05 Banská Bystrica.

Impozantný štart HK Nitra do novej sezóny pokračuje, zatiaľ vyhral svoj ôsmy zápas v deviatich kolách. Ligoví lídri ovládli druhý polčas v Poprade 3: 1, ale hostiteľský tím v poslednom polčase odpovedal dvoma gólmi a posunul zápas do predĺženia. Hrdinom zápasu sa stal nitriansky útočník Adrian Holesinski, ktorý strelil zlatý gól po tom, čo gólman skóroval v rozchode.

Fanúšikovia v Michalovici si nemali veľmi čo fandiť, ​​pretože domácim sa podarilo proti HC ’05 Banská Bystrica skórovať iba raz, pričom skóre spečatilo už po 35 sekundách predĺženia, keď útočník Jan Keranen skóroval z háklivého uhla.

Nováčikovia HC Grotto Prešov sa trápia v spodnej časti tabuľky, v nedeľu prehrávajú štvrtý zápas v rade. Slovan Bratislava v 32. minúte postúpil 3: 2 a skúsený obranca a kapitán Michel Sersen v 656. zápase so Slovanom skóroval v treťom zápase na konečných 4: 2.

Obhajcovia titulu z HKM Zvolen pricestovali do Nových Zamkov s niekoľkými hráčmi, ktorí na zozname chýbali z rôznych dôvodov, ale v prvom polčase dokázali viesť 2: 0. Hostia odpovedali v druhom polčase, ale Zvolen v poslednom polčase pridal ďalšie dva góly, aby dosiahol jednoznačné víťazstvo 4: 1, ktoré ich radí na piate miesto.

Po dvoch rovnakých zápasoch sa duel HK Dukla Trenčín s HC Košice stal tretím pri remíze 2: 2, pričom oba góly strelil hosťujúci útočník Marek Bartanos. V poslednej dobe Trenčín produkuje solídnu trojgólovú sériu, vedie 5: 2 a oživuje nádeje, že za sebou nechá dno tabuľky.

READ  Úspech na Slovensku pre športovca Ilkley Harriers

Po troch po sebe nasledujúcich neúspešných pokusoch mohol tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš Milan Jankoska konečne osláviť 400. víťazstvo v extralige Tepos v 855-zápasovej trénerskej kariére a stal sa iba druhým trénerom, ktorý dosiahol tento úspech.

Túto tabuľku vedie tréner Nitry Antonin Stavgana so 480 víťazstvami. Hosťujúcemu tímu zo Spišskej Novej Vsi sa v druhom polčase podarilo vyrovnať, ale mohutný gól Petra Obdrzalka a voľný hák Mareka Hovorku vychytali Liptovskému Mikulášu výhru 3: 1.