Fínsko zdolalo na juniorských majstrovstvách sveta Rakúsko 7:1

Edmonton, Alberta (AFP) – Phil Koivonen dvakrát skóroval a priviedol Fínsko k víťazstvu 7:1 nad Rakúskom v pondelok na juniorských majstrovstvách sveta v hokeji.

Brad Lambert zaznamenal za Fínsko gól a dve asistencie (2:0), kým Kali Vaisanen, Samuel Helenius, Kasper Simonteval a Tobi Nimmela skórovali.

Brankár Juha Gatkula zachránil osem zákrokov.

Jediným strelcom Rakúska bol Martin Orbanek (0:1), Sebastian Ranischitz chytil 41 striel do siete.

Fínsko sa po pondelňajších zápasoch umiestnilo na čele tabuľky A-skupiny so šiestimi bodmi z dvoch výhier v riadnom predpise, nasledovali Kanada (tri body), Nemecko (dva body), Česko (jeden bod) a Rakúsko (nula bodov).

Aj v Edmontone strelil Alexander Blanc svoj druhý gól v predĺžení, keď Nemecko zdolalo Česko 2:1.

Blanc skóroval v minúte 1:20 predĺženia a zabezpečil tak Nemcom (1:1) prvé víťazstvo na turnaji.

Blanc otvoril skóre v čase 24:29 druhého polčasu, no krátko po 10 minútach vyrovnal Jean Misach.

Florian Bogel zachránil pre Nemecko 39 zákrokov.

Jan Bednár zastavil 30 striel pre Českú republiku (0-2).

V Red Deer v Alberte strelila Daniela Yorov gól a asistenciu pri výhre Ruska 4:2 nad Švajčiarskom v B-skupine.

Pavel Tyutnev skóroval neskoro v prvom polčase, keď Rusko vyskočilo (1:1) a čoskoro sa ujalo vedenia 3:0.

Za Rusko skórovali aj Dmitrij Zlodyev a Matvey Michkov.

Attilio Biacca a Fabian Reitzman skórovali za Švajčiarsko (0:1).

Aj v Red Deer zachraňoval Jesper Wallstedt 48-krát a doviedol Švédsko k výhre 3:0 nad Slovenskom.

Theodor Niederbach otvoril skóre pre Švédsko (2:0) 6:25 v prvom polčase.

Albert Soberg zvýšil na 2:0 na 6:50 v druhom a Daniel Leungmann spečatil skóre z priameho kopu.

Simon Latcucci zastavil 24 striel pre Slovensko (0-2).

Švéd Leo Loew dostal trest za kontrolu hlavy slovenského hráča Simona Nemca.

READ  Tu je váš šikovný sprievodca športom v televízii tento týždeň

Švédsko sa po pondelňajších zápasoch umiestnilo na čele B-skupiny so šiestimi bodmi z dvoch výhier, nasledovali Spojené štáty americké (tri body) a Rusko (tri body). Švajčiarsko a Slovensko zatiaľ nezískali ani bod.