FCI Levadia v Európskej konferenčnej lige 2:1 vonku prehra na Slovensku | Správy

Forma Levadie, ktorá vstúpila do zápasu v posledných šiestich stretnutiach Meistriliiga, pozostávala z piatich víťazstiev a remízy, druhá proti obhajcovi titulu Tallinna FC Flora.

MŠK Žilina, majster Superligy z roku 2017, ako väčšina európskych tímov v mimosezónnom období (estónska liga sa namiesto zimy hrá na jar až do začiatku zimy). V mimosezónnych prípravných zápasoch je však mužstvo neporazené a vo štvrtok hrá doma.

Tlak, ktorý domáci vyvinuli na Levadiu, sa čoskoro vyplatil gólom Davida Dorisha v siedmej minúte po šikovnom prieniku do vnútra pokutového územia.

Zatiaľ čo Levadia potom začala nachádzať svoj rytmus a dostala niekoľko šancí, najvýraznejšie ghanský stredopoliar a hviezda finálového treble Ernest Aguirre, ktorý po chybe obrany našiel sieť v 51. minúte.

Žilina však opäť strelila gól v predĺžení po nariadení pokutového kopu z faulu brazílskeho obrancu Levadie Heitora, ktorý patrične premenil stredopoliar Patrick Mislović.

Druhý zápas sa odohrá 20. júla na štadióne A. Le Coq v Tallinne s výkopom o 19:45.

Európska konferenčná liga má za sebou tretiu sezónu a ide o tretiu úroveň európskej futbalovej súťaže za Ligou majstrov UEFA a prestížnejšou Európskou ligou UEFA.

Sledujte správy ERR na Facebook A Twitter A nikdy nezmeškáte žiadnu aktualizáciu!