Ephs‘ Rochelle podporuje tím USA v semifinále Svetových univerzitných hokejových hier | športu

Hokejový strážca Williams College Evan Rochelle mal vo štvrtok ráno veľký zápas a pomohol Spojeným štátom postúpiť do medailového kola na Svetových univerzitných hrách.

Williams predviedol 18 zákrokov a útočník Hobart College Luke Acquaro zaznamenal tri góly a asistenciu pri víťazstve Spojených štátov 9:1 nad Maďarskom v Shell Arene Carson University.

„Bolo skvelé mať za tím USA štart v domácom zápase výhra alebo let,“ uviedol Rochelle vo vyhlásení Williamsu. „Chlapci vyleteli a nikdy sa neobzreli.“

Tím USA si víťazstvom nielenže vybojoval miesto v medailovom kole, ale skončil aj ako najlepší tím v skupine B.

Spojené štáty a Kazachstan skončili s identickými bilanciami 4:1 a 12 bodmi, no keďže Američania v stredu zdolali Kazachstan 4:1, upevnili si prvé miesto vďaka tajbrejku.

Ak by tím USA prehral s Maďarskom, bol by z turnaja vyradený. Je to preto, že Američania a Slovensko by potom skončili s bilanciou 3:2, kým Slovensko v nedeľu porazilo tím USA 5:2. Existovala možnosť trojnásobnej remízy, ale Slovensko sa v stredu popoludní vzdalo svojho rozhodnutia 5:4 proti Kórei. To zaručuje, že tím USA alebo Kazachstanu vyhrá B-skupinu.

Kanada a Japonsko sú dva najlepšie tímy v skupine A, ale zápas tímu USA ešte nebol oznámený v čase vydania tohto článku. Američania budú hrať v sobotu ráno v Herb Brooks Arene v Lake Placid.

Acquaro rozsvietil baterku len 59 sekúnd v prvej tretine, čím zabezpečil Ruschilovi a tímu USA náskok, ktorý by sa už nevzdal. O tri minúty neskôr zvýšil Acquaro razantným gólom na 2:0. Zaznamenajte 15 sekúnd v mužskej výhode.

Tretia línia spoločnosti Aquaro v USA, John Molera zo Salve Regina a Matt Honeywall z Milwaukee College of Engineering, bola veľká bodovacia línia. Spojením strelili päť z deviatich gólov.

Rochelle sa medzitým nepresadil, až keď zastavil strelu Maďara Adama Szeizera 7:37 z úvodnej tretiny. Keď uplynulo prvých 20 minút, Rochelle zastavil všetkých sedem striel, ktorým čelil, keď sa USA ujali vedenia 2:0.

READ  Slovensko patrí medzi najhoršie míňajúce peniaze EÚ - EURACTIV.com

Mužstvo USA strelilo v druhej tretine päť gólov a Rochelle opäť viedla s piatimi zákrokmi.

Brankárka Eve neinkasovala až 11 minút od konca zápasu. Na palubovku sa dostal Csiszer, ktorý vstúpil do súťaže vedúci Maďarsko s tromi gólmi a tromi asistenciami.

Za 40 minút ľadového času v predchádzajúcich štyroch zápasoch dokázal Rochelle šesť zákrokov a ani raz nedal gól.

„Doteraz bolo pre mňa cťou reprezentovať moju krajinu, no v Lake Placid máme stále nedokončenú prácu,“ uviedol Rochelle vo vyhlásení Williamsu.