Dundee United 1-0 Ross County: Elmari Niskanen dáva prvý gól United, pretože Ross County zostávajú nevyhrateľné | futbalové správy

Dundee United skompletizovalo víťazstvo 1: 0 nad Ross County bez víťazstva na Tanadise, aby sa posunulo do prvej päťky škótskej Premier League.

Domáci skórovali v 31. minúte prostredníctvom Elmariho Niskanena, ktorý strelil svoj prvý gól za klub.

Výsledkom bolo, že druhý Staggies po ôsmich zápasoch stále hľadal víťazstvo v úvodnej sezóne ligy.

obrázok:
Goaslcorer Ilmari Niskanen oslavuje víťaza s Dundee United

Prvú šancu mal United, keď Scott McMahon poslal center zľava s čistou strelou pred krajského brankára Ash Maynard Brewer, ale nikto v drese Tangerine nedokázal vyťažiť.

Potom sa brankár Benji Siegrist musel potápať, aby vyčistil center Harryho Buttona.

United skórovali doposiaľ najlepšie v 14. minúte, keď Ian Harkes zahral vynikajúcu loptu pre Niskanen. Fínsky krídelník trafil strelu nízkej uhlopriečky, keď Maynard Brewer odrazil prudký úder po jeho ľavici.

Siegrist Staggies to potom odmietol, keď na druhý pokus trafil 25-yard Blair Spittal voľný kop.

United však napokon v 31. minúte prelomili slepú uličku, pretože Niskanen sa ocitol v podobnej pozícii, ako jeho predchádzajúca príležitosť naľavo od šestnástky Staggies. Pri tejto príležitosti neurobil nič zlé a zasiahol prudkú strelu, ktorú Maynard Brewer nedokázal prekonať.

Dundee, Škótsko - 2. OKTÓBER: Elmari Niskanen Dundee United oslavuje gól 1: 0 počas zápasu Premier League medzi Dundee United a Ross County na ihrisku Tanades 2. októbra 2021 v škótskom Dundee.  (Foto Mark Skats/Skupina SNS)
obrázok:
Elmari Niskanen strelil v sobotu svoj prvý gól za klub

Tangerines mohli svoj náskok zdvojnásobiť, keď si Nicky Clark vytvoril priestor pred bránkou, ale Maynard-Brewer sa dal znova dohromady s Petrom Pawlettom a neskôr si objednal následnú výzvu pre brankára.

Brankár Staggies opäť prišiel na záchranu v 39. minúte, keď vyrazil dlhú vzdialenosť Jeanda Fuchsa z rohového kopu.

Krátko pred prestávkou mala župa vlastnú šancu, pretože Spittal vyslal 25-yardovú strelu z diaľky.

United mali v 58. minúte zdvojnásobiť svoj náskok, keď Fox trafil center sprava, ale Clarke hlavičku vyrazil mimo brány.

Dundee, Škótsko - 2. OKTÓBER: Scott McMahon a Dundee Harry Clark z Ross County o držanie počas zápasu Premier League medzi Dundee United a Ross County v Tanadise 2. októbra 2021 v škótskom Dundee.  (Foto Mark Skats/Skupina SNS)
obrázok:
Ross County zostal v škótskej Premier League nevyhratelný

Župa sa uzavrela o niekoľko sekúnd neskôr, keď šikmá strela Josepha Hongba spoza stĺpa Siegristu.

READ  Slovensko dáva Ukrajine 9 zostávajúcich bojových lietadiel z 13 bojových lietadiel | Správy, šport, práca

Staggies malo vyrovnať v 65. min., Keď Spital poskytol rohový kop zľava, ale Clarke poslal nádhernú hlavičku nad brvno so striedajúcim Jordanom Whiteom, ktorý sa do podobnej príležitosti dostal onedlho. Zamierte rovno na Siegrist.

County napokon v 81. minúte dostal loptu do siete, ale pokus striedajúceho Dominika Samuela bol zrušený pre ofsajd.