D.C. United sa v prvom polčase vzbúrili proti špičkovému tímu MLS Cincinnati

Góly padali pre DC United v prvom polčase, prvý z dvoch od Unexpected Figures proti najlepšiemu tímu v MLS. Najprv to bol Pedro Santos v poslednom ročníku. O chvíľu neskôr strelil Derrick Williams svoj prvý gól po rokoch. A tesne pred prestávkou vsietil Christian Dagome ďalšiu.

Po týchto komplexných 45 minútach United zavŕšili ťažkú ​​prácu – aj keď s niekoľkými škytavkami – víťazstvom 3:0 nad predtým porazeným FC Cincinnati.

Uprising, pred 18 864 vyhlásenými na Audi Stadium, ukončil sériu dvoch prehier United (7-8-5) a hosťujúcemu Orangeu (13-2-4) priniesol prvú prehru za viac ako dva mesiace. .

„Vedeli sme, že dnešný zápas bude ťažký [against] „Veľmi dobrý tím a majú skvelú sezónu,“ povedal tréner DC Wayne Rooney. „Takže naše sústredenie, naše sústredenie tam musí byť. Bolo to v prvom polčase a naozaj si myslím, že ak sa budeme sústrediť, môžeme poraziť ktorýkoľvek tím v lige.“

United zaznamenali svoj najväčší počet odkedy strelili tri neskoré góly pri výhre 3:0 nad Los Angeles Galaxy 20. mája.

„Sú na vrchole ligy a evidentne dávajú góly [three] „Góly nám dodávajú viac sebavedomia,“ povedal Santos. „Myslím si, že prvý polčas sme zvládli dobre.“

V sobotu však Cincinnati zaznamenalo pozoruhodný vzostup po tom, čo vyhralo 14 zápasov v prvých troch sezónach a potom skončilo v minulom roku na piatom mieste vo Východnej konferencii. V tejto sezóne vyhral všetkých 10 domácich zápasov vrátane 2:1 proti D.C. 6. mája a neprehral od polovice apríla v St.

Lídrom skupiny je Luciano Acosta, bývalá hviezda DC, ktorá v roku 2018 vytvorila vzrušujúce ofenzívne partnerstvo s Rooneym. Celú sezónu bol fantastický, no v sobotu United stlmili jeho vplyv. Priamy kop Acostu zneškodnil v 89. minúte Tyler Miller.

READ  Hertha pod Freiburgom na opustenie zón poklesu

United sa dostali do vedenia v desiatej minúte gólom Santosa. Obranca Alphas Powell fauloval dlhú loptu Andyho Carpentera. Christian Benteke posunul loptu ďaleko na Mateusza Klitscha, ktorý prešiel na Santosa na zadnú stranu na 12-yardový úder do bližšieho rohu.

O sedem minút neskôr sa hlavičkou v pokutovom území presadil Donovan Baines. Dagomeho center z tesnej blízkosti brankár Roman Celentano vyrazil, no odrazená lopta sa odrazila späť k Williamsovi zásahom z 15 yardov a jeho prvým gólom v 61 zápasoch MLS. Jeho predchádzajúci gól prišiel s anglickým klubom Blackburn Rovers v septembri 2020.

„Len som sa uistil, že udržím cieľ,“ povedal. „Konečne som skóroval. Bolo to už dávno.“

Za necelých 20 minút inkasovalo Cincinnati viac gólov ako v predchádzajúcich štyroch zápasoch.

V 43. minúte sa náskok nafúkol najmä vďaka nechytateľným brankárom Celentana. Pri Dajomého pokuse zo šiestich metrov nedokázal Celentano zložiť ruky a nechať loptu odraziť z vnútornej strany ľavej nohy do vzdialenejšieho rohu. Bol to Dagomeov druhý gól od jarného príchodu do Vancouveru.

Po prestávke United absorbovali tlak Cincinnati – Marco Angulo trafil v 69. minúte bližšiu žrď – a niekoľkokrát ťukol do priestoru ohrozenia pri protiútoku.

Hoci United držali blokádu, Rooney nebol spokojný.

„Sklamaný, frustrovaný, nahnevaný z druhého polčasu,“ povedal. „Neurobili sme, čo si žiadal. Len sme sa uspokojili.“

Cincinnati odohralo posledných 10 minút s 10 mužmi po druhej žltej karte Iana Murphyho.

Tu je to, čo by ste ešte mali vedieť o výhre United:

Forward Taxi Fountas je späť v drese, ale ešte nezačal hrať za grécku reprezentáciu v kvalifikácii Euro 2024 proti Írsku (19 min) a Francúzsku (24 min). Nastúpil v 71. minúte za Dagome.

Obranca Viktor Palson zostal na Islande pre to, čo tím označil za rodinný záujem po tom, čo odohral 90 minút v oboch kvalifikáciách proti Slovensku a Portugalsku.

READ  Sports Mole Club, ktorému vypršala zmluva - Lionel Messi, N'Golo Kante, Karim Benzema.

Kapitán Steven Birnbaum bol suspendovaný na jeden zápas po tom, čo minulý víkend dostal červenú kartu proti Realu Salt Lake. Kapitánsku pásku nosil Benteke.

Cincinnati bol bez stredovej obrany Matta Miazgu (17 štartov) a útočníka Brandona Vazqueza (štyri góly a dve asistencie), ktorí boli s tímom USA na Zlatom pohári CONCACAF.

Na polčasovej ceremónii United ocenili bývalého predsedu tímu Kevina Baina, ktorý zomrel v decembri. Mal 69 rokov. Jeho manželka Pam dostala dres s rámom „96“, čo je odkaz na rok založenia tímu.

Účastník Národnej futbalovej siene slávy dohliadal na vzostup United k trom titulom v MLS Cupe v prvých štyroch rokoch a celkovo štyrom ligovým titulom. Pracoval pre organizáciu pred jej oficiálnym spustením až do sezóny 2012.

United navštívia 1. júla Nashville (7-1-2 doma) a 4. júla Dallas. Najbližší domáci zápas D.C. odohrá 8. júla proti Interu Miami a hoci sa otvorí medzinárodné prestupové okno, neočakáva sa, že by debutoval Lionel Messi. do konca mesiaca.