Hertha pod Freiburgom na opustenie zón poklesu

Hertha Berlín vo štvrtok vyskočila z zostupových pozícií v nemeckej Bundeslige domácim víťazstvom 3: 0 nad Freiburgom vo svojom druhom zápase po tom, čo dva týždne opustila karanténu.

Vypuknutie prípadov Covid-19 uviedlo tím Hertha do karantény v polovici apríla, opustilo ho až minulý piatok, keď sa obnovilo školenie.

Po pondelkovej remíze 1: 1 s Mainzom si teraz Herta pripísal štyri body z dvoch zo svojich troch odložených zápasov.

Góly na berlínskom olympijskom štadióne strelili poľský útočník Krzysztof Piatic, Peter Pekarik a Nemanja Radongi.

Výsledok pozdvihol Hertu z druhého zdola na štrnásty, ale je medzi nimi jediný bod a ďalším trom klubom, ktorým v tejto sezóne ostávajú tri týždne.

Keďže jeho tím bol v polovici odohratých štyroch zápasov za deväť dní, urobil tréner Hertha Bal Darday deväť zmien v tíme, ktorý remizoval s Mainzom.

„To nevadí,“ odpovedal Darday Sky na otázku o jeho vysoko rotujúcej zostave. „Boli sme fit, hrali sme veľmi dobre a boli sme veľmi rozhľadení.

„Priestory boli v druhej polovici, skutočne sme chceli tretí gól.“

Al-Dardai uviedol, že karanténa spojila tím do zostupu.

A dodal: „Teraz tu niečo rastie. Ego bolo posunuté nabok a všetci z rodiny Hertha sa pridávajú.“

Herthovi ostávajú štyri zápasy, jeden za súperom a jeho posledný zápas proti Schalke 04 sa odložil budúcu stredu.

Všetky zvyšné štyri zápasy sú proti tímom v dolnej polovici tabuľky.

Na treťom mieste ho vo štvrtok vystriedal nedeľňajší súper Armenia Bielefeld.

Skóre otvoril Piatek blokovaním obrancu a v 13. min strelou do siete.

Na konci prvého polčasu svietil na ihrisku skóre 2: 0, keď obranca Slovenska Pecaric zamieril domov.

Šancu mal tím Freiburg a brankár Berlína Alexander Schulw bol prinútený zachrániť niekoľko dobrých lôpt.

READ  MotoGP 2022 Grand Prix Dánsko Zhrnutie - Bartosz Smerzlik naďalej vedie s víťazstvom Fugens

Striedajúci Matthews Cunha potom z 25 metrov trafil žrď, kým srbský stredopoliar Radongic strelil svoj prvý gól do klubu vysokou strelou päť minút po odpískaní.

Víťazstvo prišlo po turbulentných pár dňoch pre Herthu, ktorú v stredu vylúčili bývalý brankár Arsenalu a Nemecka Jens Lehmann z dozornej rady tímu za uvoľnenie frašky považovanej za rasistickú.